Medvedev se ubacio u sukob Trampa i Maska: "Momci, ne svađajte se"
Podeli vest
Bivši ruski predsednik i premijer, a danas zamenik predsednika ruskog Saveta bezbednosti, Dmitrij Medvedev, komentarisao je sukob između američkog predsednika Donalda Trampa i najbogatijeg čoveka na svetu, Ilona Maska.
„Spremni smo da pomognemo u zaključivanju mirovnog sporazuma između Donalda i Ilona za razumnu naknadu i da prihvatimo akcije Starlinka kao platu. Ne svađajte se, momci“, napisao je Medvedev na Maskovoj društvenoj mreži X.
Ilon Mask i Donald Tramp nastavili su sukob oko zakona o potrošnji. Američki predsednik je izjavio da ne zna da li će u budućnosti imati dobre odnose sa milijarderom, dok je Mask na to odgovorio objavom na društvenim mrežama u kojoj je naveo da bi Tramp bez njega izgubio izbore 2024. godine.
Tokom današnjeg prvog zvaničnog susreta u Beloj kući, nemački kancelar Fridrih Merc uručio je američkom predsedniku Donaldu Trampu uramljenu kopiju krštenice njegovog dede, Fridriha Trampa, koji je rođen u Nemačkoj.
05.06.2025
20:46
Svađa Ilona Maska i Donalda Trampa - kako je sve počelo?
Sledeći ukrajinski napad mogao bi biti usmeren na baze ruskih nuklearnih podmornica, upozorio je ruski vojni novinar Aleksandar Koc, komentarišući posledice napada ukrajinskih dronova na strateške bombardere Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije.
Predsednik Rusije Vladimir Putin poručio je američkom predsedniku Donaldu Trampu da je spreman da iskoristi bliske partnerske odnose sa Iranom kako bi pomogao u pregovorima o iranskom nuklearnom programu, saopštio je u četvrtak Kremlj, pišu Novosti.
05.06.2025
20:00
"Ne smeta mi što se Mask okrenuo protiv mene, ali trebao je to da uradi mesecima unazad. Ovo je jedan od najboljih zakona koji je ikad predstavljen Kongresu. Ovo je rekordno smanjenje troškova, 1,6 milijardi dolara, i najveće smanjnje taksi ikada dato. Ako ovaj Zakon ne prođe, biće 68% povrećanja taksi, i stvari mnogo gorih od toga. Ja nisam stvorio ovaj haos, ja sam ovde DA GA POPRAVIM. Ovo stavlja našu zemlju na put ka veličini. UČINITE AMERIKU SJAJNOM PONOVO!", poručio je Tramp na svom nalogu na mreži X.
Rat između predsednika SAD i milijardera iz Južne Afrike ne jenjava
Iako je rat počeo zbog spornog zakona o taksama, rasprava se prenela i na druge sfere, tako da je južnoafrički biznismen izneo optužbe na ime predsednika Amerike da nije želeo da sporne Epštajnove dokumente iznese u javnost jer se njegovo ime nalazi na listama, Donald Tramp je to nazvao lažima i uzvratio udarac optuživši milijardera rekavši da je najlakši način da se milijarde sačuvaju u američkom budžetu taj da se prekinu svi ugovori koje je Vlada SAD potpisala sa Ilonom Maskom.
"Ukrajinske snage su dobro pripremljene za ruski odgovor na nedeljne napade dronovima na strateške bombardere koji su bili na vojnim aerodromima širom Rusije", izjavio je nemački ministar odbrane Boris Pistorijus.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ilon Mask i Donald Tramp nastavili su sukob oko zakona o potrošnji. Američki predsednik je izjavio da ne zna da li će u budućnosti imati dobre odnose sa milijarderom, dok je Mask na to odgovorio objavom na društvenim mrežama u kojoj je naveo da bi Tramp bez njega izgubio izbore 2024. godine.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Odbornici Skupštine Grada Novog Sada izglasali su odluku kojom se omogućava izgradnja verskog objekta na Limanu I kao trajnog obeležja sećanja na nevine žrtve zloglasne racije.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Ko su vojnici mafije, šta su njihovi motivi i zbog čega hladnokrvno povlače prst na obaraču, sve češći odgovor je - maloletnici, a zašto i kako dolazi do njihovog uvlačenja u kriminalne krugove za Informer otrkiva psiholog Snežana Repac.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar