(VIDEO) Pucnjava u školi, najmanje jedanaest ubijeno! Horor u Austriji, žestok obračun napadača i policije
Podeli vest
Jedanaest osoba je ubijeno tokom pucnjave u srednjoj školi BORG u Gracu, a napadač je izvršio samoubistvo nakon obračuna sa policijom, prenosi austrijski list „Krone“.
Velika policijska operacija pokrenuta je jutros u Gracu, gde se nalazi pomenuta obrazovna ustanova. Na teren su upućene brojne jedinice, uključujući i specijalce iz elitne jedinice Kobre, prenosi Krone.
Ukrajinski lovac F-16 prvi put je oborio napredni ruski borbeni avion Su-35 zahvaljujući koordinaciji sa švedskim izviđačkim avionom, piše nemački list Bild, nazivajući događaj „istorijskim presedanom“. Incident se, prema tim navodima, dogodio na severoistoku Ukrajine, a meta je pogođena unutar ruske teritorije.
Duge kolone ruskih kamiona i vojne tehnike upućene su iz Hersonske i Zaporoške oblasti na sever kako bi učestvovale u novoj ofanzivi ruskih snaga na ukrajinski grad Sumi.
10.06.2025
11:10
Laut ersten Informationen: Amoklauf in #Graz – eine Person wurde getötet.
Pomoćnik ruskog predsednika Vladimira Putina i šef ruske pregovaračke delegacije Vladimir Medinski upozorio je da bi pokušaj Ukrajine i NATO-a da povrate teritorije koje je Rusija pripojila mogao da dovede do nuklearnog rata.
📸 Zusendung: Polizeikräfte auf der Anfahrt.
Videos Einsatzgeschehen oder dem BO werden nicht veröffentlicht, da es sich um einen laufenden Einsatz handelt. pic.twitter.com/iSRfxwmwqI
— Esterreicherr (@Esterreicherr) June 10, 2025
Austrijski mediji javljaju da se radi o „masakru bez presedana“ u tom gradu, dok se policija i dalje nalazi na licu mesta, pokušavajući da osigura prostor i utvrdi sve okolnosti tragedije.
Prema policijskim navodima, pripadnici policije ušli su u školu oko 10 sati ujutru nakon što su se čuli pucnji.
Prema pisanju austrijskih medija, napadač se navodno zaključao u toaletu i izvršio samoubistvo.
U toku obračuna sa policijom ispaljeno je više od 30 metaka, navode mediji.
Zamenik predsednika ruske Državne dume Vladislav Davankov izjavio je za agenciju RIA Novosti da će predložiti Ministarstvu spoljnih poslova Rusije da američkom preduzetniku Ilonu Masku bude odobreno političko utočište i državljanstvo Rusije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski lovac F-16 prvi put je oborio napredni ruski borbeni avion Su-35 zahvaljujući koordinaciji sa švedskim izviđačkim avionom, piše nemački list Bild, nazivajući događaj „istorijskim presedanom“. Incident se, prema tim navodima, dogodio na severoistoku Ukrajine, a meta je pogođena unutar ruske teritorije.
Plan ukrajinskih vlasti da se svakog meseca eliminiše čak 50.000 ruskih vojnika potpuno je nerealan i nema uporište u stvarnim vojnim kapacitetima na terenu, izjavio je Ilja Sekirin, operater bespilotnih letelica koji je došao iz Kanade, ratovao u nacionalističkom bataljonu „Bratstvo“, a kasnije radio kao konsultant ukrajinske Vrhovne komande.
Ruski i kineski istraživači uspeli su da dešifruju strukturu antene pomoću koje fotosintetska sumporna bakterija Ectothiorhodospira haloalkaliphila prikuplja svetlost, otkrivši do sada nepoznati bezbojni pigment koji je od presudnog značaja za njen opstanak.
Opozicija se okupila na poznatoj adresi - tajkunski list Danas, da uglas predviđaju pokradene izbore koji se još nisu ni desili, a koje je predsednik Vučić najavio za 2026. godinu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević gostujući na Pink televiziji reagovao je na skaradni performans na Institutu za uporedno pravo.
Nebojša Bojović, najodgovorniji u kompaniji "Infrastruktura železnice Srbije" za pad nadstrešnice u Novom Sadu, duboko je ogrezao u korupciji i sukobu interesa!
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Prve zadušnice u 2026. godini obeležavaju se 14. februara i nazivaju se Zimske ili Velike zadušnice. One se obeležavaju pred početak priprema za Vaskršnji post.
Vreme danas u Srbiji će biti pretežno sunčano i hladnije, mestimično sa padavinama i košavom. Tepmerature će se kretati od jutarnjih -2, pa do 10 stepeni.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da završena rekonstrukcija objekta Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, u Ulici Mije Kovačevića broj 15.
Zagrebačka policija je prijavila muškarca (38) zbog sumnje na tragovinu ljudima, tačnije, jer je u štali držao drugog muškarca (61) kog je psihofizički izrabljivao bez ikakve vrste naknade.
Potraga za autom koji je u subotu uveče sleteo u nabujalu Moraču kod mosta Luča u Podgorici biće nastavljena danas, a ronioci su juče uspeli da pronađu delove automobila i saobraćajnu dozvolu.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila juče oko 14 časova na raskrsnici Višegradske i Sarajevske ulice, teško je povređen M. J. (60), na kog je naleteo džip marke „Range Rover“.
Srbin (33) iz Jagodine poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 7. februara u Minhenu, dok je vozač ''poršea'' teško povređen. Sada su se pojavile prve fotografije sa mesta nesreće, a scene su uznemirujuće.
Nastup portorikanskog muzičara Bed Banija na poluvremenu Superboula možda je na televiziji izgledao spektakularno, ali snimci nastali sa tribina pokazuju da su oni koji su sa tribina uživo gledali šou bili vidno nezadovoljni.
Latino zvezda Bed Bani, koji je ispisao istoriju nastupom na Superboulu u potpunosti na španskom jeziku, šokirao je više od 52 miliona pratilaca kada je bez ikakvog objašnjenja obrisao sve objave sa svog Instagram profila.
Nastup portorikanskog repera Beda Banija na poluvremenu Superboula nimalo se nije dopao američkom predsedniku Donaldu Trampu, koji je uputio niz kritika na račun izvođača i organizatora.
Nikola Tesla je verovao da jutarnja ishrana mora da rastereti telo i izoštri um, pa je birao namirnice koje ne troše energiju, već je čuvaju, kao što je celer.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar