Američki predsednik Donald Tramp zatražio je od izraelskog premijera Benjamina Netanjahua da okonča rat u Gazi i prestane da preti napadom na Iran, saznaje CNN, pozivajući se na izvor upoznat sa razgovorom.
Dvojica lidera su, podsetimo, razgovarala telefonom u ponedeljak, a Tramp je kasnije rekao da je razgovor protekao "vrlo dobro, veoma glatko".
Ovaj poziv Izraelu da promeni kurs dolazi u trenutku kada Vašington nastoji da postigne nuklearni sporazum sa Iranom i vodi indirektne pregovore sa Hamasom o prekidu vatre u Gazi.
Netanjahu je sinoć okupio najviše ministre nakon što je, prema saopštenju njegovog kabineta, postignut „izvesni napredak" u pregovorima o prekidu vatre, kako bi ih obavestio o stanju pregovora i narednim koracima.
Izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Saar ranije je izjavio da je postignut napredak u pregovorima, koji uključuju povratak talaca iz Gaze, ali je upozorio da ne želi da preuveličava značaj tog napretka.
Treba podsetiti da je Hamas u četvrtak saopštio da ostaje otvoren za američki predlog o prekidu vatre, ali zahteva jače garancije protiv izraelskih napada. Visoki zvaničnik Hamasa, Halil Al-Hadža, rekao je da pokret nije odbacio predlog, već je umesto toga podneo amandmane kojima se traže jače bezbednosne garancije. Hamas zahteva da svaki sporazum uključuje trajni kraj rata u Gazi i povlačenje izraelskih snaga.
Tramp i Netanjahu su sve više u sukobu oko rata u Gazi, koji traje više od 20 meseci, navodi CNN.
Netanjahu insistira na potpunom razoružanju i uklanjanju Hamasa, dok Tramp poziva na prekid rata i upozorava da nastavak sukoba otežava pregovore sa Iranom i Saudijskom Arabijom i normalizaciju odnosa u regionu. Tramp je takođe zatražio od Netanjahua da prestane da iznosi javne pretnje napadom na iranska nuklearna postrojenja i da prestane da curi informacije o tim planovima.
Prema izvorima, Tramp je jasno stavio do znanja da napad na Iran nije opcija dok traju pregovori.
Ova neslaganja ističu rastući jaz između američke i izraelske politike na Bliskom istoku, posebno dok Trampova administracija nastoji da proširi Abrahamove sporazume i nastavi pregovore sa Iranom, ali i dok izraelska vojska intenzivira napade na Gazu.
Američki ambasador u Izraelu Majk Hakabi izjavio je ove nedelje da rešenje o dve države više nije cilj američke politike, što je dodatno zateglo odnose sa Palestincima
Sjedinjene Američke Države došle su do novih obaveštajnih podataka koji ukazuju da Izrael intenzivno razmatra vojni napad na iranska nuklearna postrojenja, i to upravo u trenutku kada administracija predsednika Donalda Trampa pokušava da diplomatskim putem postigne novi sporazum sa Teheranom, otkrilo je više američkih zvaničnika za Si-En-En.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu i američki predsednik Donald Tramp navodno su u četvrtak vodili žestok telefonski razgovor o tome kako se suprotstaviti Iranu, što je suprotno ranijim tvrdnjama da su dvojica zvaničnika postigla jedinstven stav o sprečavanju Teherana da nabavi nuklearno oružje, javio je danas izraelski Kanal 12.
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je građane da ne protestuju tokom vikenda na vojnoj paradi u Vašingtonu koja će biti održana povodom 250. godišnjice američke vojske, a koja se poklapa sa Trampovim rođendanom.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je trgovinski sporazum između SAD i Kine postignut nakon dvodnevnih pregovora koji su ove nedelje održani u Londonu.
Ministarstvo informisanja (čitaj obaveštajna služba) došlo je u posed širokog spektar poverljivih dokumenata o nuklearnom potencijalu Izraela, objavila je teheranska novinska agencija Tasnim.
Američki predsednik Donald Tramp nazvao je najnovije proteste u Los Anđelesu „plaćenim“, podstičući spekulacije o njihovom poreklu i ciljevima. U pozadini demonstracija, kako tvrde pojedini stručnjaci i konzervativni analitičari, stoji poznati model obojenih revolucija — uz navodnu finansijsku podršku fondacija bliskih milijarderu Džordžu Sorošu.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je izjavio da prošle godine nije tražio nikakvo odobrenje od predsednika SAD Donalda Trampa pre nego što je pokrenuo vazdušne udare na Iran.
Izrael je podelio obaveštajne podatke sa SAD o navodnoj novoj iranskoj zaveri za atentat na američkog predsednika Donalda Trampa, izveštava Volstrit žurnal.
Predsednik SAD Donald Tramp najavio je na samitu NATO u Ankari da će američki napadi na Iran biti nastavljeni u sredu uveče, posle novog zaoštravanja u Ormuskom moreuzu i iranskih napada dronovima i raketom na brodove za koje Vašington tvrdi da su imali puno pravo da se nalaze u tim vodama.
Iako su Iranci bili ubeđeni da za pregovaračkim stolom pristaju na krucijalne odluke u vezi sa svojim opstankom, Donald Tramp ipak priprema nove mahnite napade.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države došle su do novih obaveštajnih podataka koji ukazuju da Izrael intenzivno razmatra vojni napad na iranska nuklearna postrojenja, i to upravo u trenutku kada administracija predsednika Donalda Trampa pokušava da diplomatskim putem postigne novi sporazum sa Teheranom, otkrilo je više američkih zvaničnika za Si-En-En.
Evropski lideri sve otvorenije govore o mogućem sukobu sa Rusijom, povećavaju vojne budžete i pripremaju stanovništvo za godine nestabilnosti, ali veliki deo građana nije spreman da zbog takve politike uzme oružje i ode u rat.
Slobodan Stupar, ideolog blokadera, demonstrirao je neviđenu količinu mržnje prema Srbiji i Srbima i još jednom pokazao i dokazao da je autošovinizam srž blokaderske politike.
Vladimir Pavićević, profesor na Fakultetu političkih nauka i jedan od najvećih kritičara predsednika Aleksandra Vučića, ismejao je ustaškog evroposlanika Tonina Piculu, koga blokaderi kuju u zvezde.
Tek nakon žestoke reakcije javnosti i medijskog alarma, tamošnje tužilaštvo je konačno formiralo predmet kako bi se utvrdilo ko je u naselju Pruška ispisao monstruozni grafit "Srbe na vrbe".
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta najoštrije je osudio sramotni i divljački napad trojice Bošnjaka na srpske povratnike Miku Davidović i njenog supruga Željka Matića u mestu Lušci Palanci kod Sanskog Mosta.
Zavladalo je potpuno rasulo među blokaderima nakon što je Informer ekskluzivno objavio svih 250 imena onih koji se nalaze na takozvanoj studentskoj listi za predstojeće izbore, pa su na društvenim mrežama masovno počele da "pljušte" razočarane poruke.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Svetog Prokopija, jednog od ognjevitih svetaca. Danas se izbegava kopanje, čak i sahranjivanje, jer se smatra da se tako čini veliki greh.
U Srbiji u utorak nestabilno. Pre podne suvo, posle podne pljuskovi i grmljavina na zapadu i jugu, uveče i u centralnim krajevima. Temperatura do 33 stepena.
U kovčegu ispred oltara Saborne crkve u Beogradu počivaju mošti Svetog Stefana Štiljanovića, velikog dobrotvora i zaštitnika srpskog naroda. Njegove mošti donete su u Beograd kako bi bile zaštičene od ustaša.
S. A. (64) sa Novog Beograda teško je povređen juče po podne u naselju Bečmen, nakon što je pao na beton sa krova lokalne crkve i lekari mu se bore za život.
Višestruki šampion Srbije u bilijaru Goran Mladenović Grga (60) poginuo je u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na magistralnom putu Niš - Priština, u selu Visoka kod Kuršumlije, a kako se saznaje, jedna želja mu je ostala neostvarena.
Pregled snimaka sa sigurnosnih kamera, koji prikazuju trenutak ubistva Ranka Radoševića (44), zvanog Ranko Eskobar, prikazan je u Višem sudu u Beogradu. Optužnicom Višeg javnog tužilaštva, Stefan Zlatanović i Luka Vučetić terete se kao direktni izvršioci likvidacije na benzinskoj pumpi u Rušnju 9. marta 2023. godine, dok se Marko Pjanović i Azra Šabanović terete za pomaganje.
Božidar Bole Stošić, koji nas je napustio 2018. godine, svojevremeno je otkrio da je odbio ulogu u seriji "Bolji život" jer nije želeo da radi sa Miodragom Petrovićem Čkaljom, koji ga je stavio na svoju "crnu listu" glumaca.
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
U današnjem tempu života često nam nedostaje vremena za bliskost i povezivanje s partnerom, ali dve poze omogućavaju da uživate u ljubavnom zanosu, bez obzira na vreme i okolnosti
Britanski stručnjak za putovanja Dankan Grinfild-Turk je obišao veliki broj destinacija, ali ostrvo Tinos ostalo mu je posebno upečatljivo zbog svoje lepote i autentičnosti.
Nakon napuštanja rijalitija Elita 9, Nerio Ružanji i Hana Duvnjak izneli su šokantne detalje o svom odnosu, braku i aferama koje su podigle ogromnu prašinu u javnosti.
Jedna Instagram stranica iskoristila je Karleušin novi hit "Mata Hari" kako bi napravila kompilaciju najurnebesnijih trenutaka Miljane Kulić i Lazara Čolića Zole.
Janjuš je privukao Vanju Živić, nakon čega su počeli strasno da se ljube nasred studija, ne obazirući se na fotoaparate novinara i poglede vivših cimera!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.