Mosad objavio snimak tajne operacije: Formirali bazu unutar Irana i izveli napade (VIDEO)
Podeli vest
Izraelska obaveštajna služba Mosad objavila je snimak svojih operativaca kako sprovode tajne operacije unutar Irana, uoči jučerašnjeg istorijskog izraelskog napada.
Ovo je retka prilika da se vidi delovanje agencije čije su aktivnosti inače obavijene velom tajne.
Izrael je 12. juna izveo masovni vazdušni napad na iranski nuklearni kompleks u Natanzu, označivši početak vojne operacije „Uspon lava“, s ciljem neutralisanja, kako tvrdi premijer Benjamin Netanjahu, „egzistencijalne pretnje“ koju predstavlja iranski nuklearni program. U znak odmazde, Iran je večeras izveo operaciju "Surova kazna" - raketni napad na izraelsku teritoriju. Izrael je uzvratio kontranapadom. Sva dešavanja u vezi sa ovim događajem možete pratiti uživo na portalu informer.rs.
Glasan prasak čuo se u petak popodne u blizini vojne vazduhoplovne baze u zapadnoj iranskoj provinciji Hamedan, izvestili su državni mediji, nakon velikog izraelskog napada na tu zemlju.
13.06.2025
17:44
Kako je naveo jedan visoki izraelski bezbednosni zvaničnik, Mosad je sproveo niz operacija unutar Irana u cilju pripreme izraelskog preventivnog napada, prenosi Fox News.
Tokom noći, Izrael je izveo napad na Iran, gađajući, prema vojnim izvorima iz Izraela, objekte povezane s iranskim nuklearnim programom i vojne ciljeve. Među pogođenim lokacijama našao se i strateški važan kompleks za obogaćivanje uranijuma u Natanzu, dok su eksplozije odjekivale i u glavnom gradu Teheranu. Britanski Tajms pobrojao je pet mogućih scenarija iranskog odgovora.
Iran negira izraelske navode da je Teheran u petak lansirao dronove prema Izraelu, prenela je iranska novinska agencija Fars, pozivajući se na bezbednosne izvore, prenosi Tanjug.
13.06.2025
15:12
Mossad set up drone base in Iran; UAVs were activated overnight to strike surface-to-surface missile launchers aimed at Israel- Report
According to Times of Israel, Tel Aviv spent years preparing for the operation against Iran’s nuclear and missile programs, a security official… pic.twitter.com/8FP2NXtMYh
— INDEPENDENT PRESS (@IpIndependent) June 13, 2025
Jedan bezbednosni zvaničnik izjavio je za The Times of Israel da je Izrael godinama unazad planirao operaciju usmerenu protiv iranskih nuklearnih i raketnih kapaciteta. Pripreme su obuhvatale izgradnju baze za dronove unutar Irana, kao i tajno ubacivanje precizno navođenog oružja i komandosa na iransku teritoriju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Visoki evropski diplomata upozorio je da Izrael verovatno planira napad na Iran u roku od godinu dana, navodeći da se Teheran ponaša „sve agresivnije“ posle operacije Rising Lion.
Izrael je 12. juna izveo masovni vazdušni napad na iranski nuklearni kompleks u Natanzu, označivši početak vojne operacije „Uspon lava“, s ciljem neutralisanja, kako tvrdi premijer Benjamin Netanjahu, „egzistencijalne pretnje“ koju predstavlja iranski nuklearni program. U znak odmazde, Iran je večeras izveo operaciju "Surova kazna" - raketni napad na izraelsku teritoriju. Izrael je uzvratio kontranapadom. Sva dešavanja u vezi sa ovim događajem možete pratiti uživo na portalu informer.rs.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Blokaderska družina koja više od godinu dana uporno maltretira građane i remeti normalan rad institucija, nastavila je sa svojim besmislenim performansima. Ovoga puta u Novom Sadu.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Zaposleni i učenici Tehničke škole "Ivan Sarić" iz Subotice potresnim rečima oprostili su se od svog učenika (15) čije telo je pronađeno u automobilu koji je bio u garaži porodične kuće.
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar