(VIDEO) Šok otkriće! Šta je ovo Iran razneo usred Tel Aviva? Izrael gori zbog snimka Foks njuza, ovo nije smelo biti prikazano
Podeli vest
Iran je tokom noći izveo snažan raketni napad na centralni vojni kompleks Kirija u Tel Avivu, saopštili su izraelski i međunarodni mediji. Kompleks Kirija, poznat i kao „izraelski Pentagon“, sedište je Generalštaba izraelske vojske i Ministarstva odbrane, kao i drugih ključnih bezbednosnih struktura, uključujući i obaveštajnu službu Mosad.
Portparol Organizacije za atomsku energiju Irana Behruz Kamalvandi izjavio je danas da je došlo do „malog curenja“ unutar nuklearnog postrojenja Natanc, koje je tokom prethodne noći bilo meta izraelskog vazdušnog napada.
Iran će intenzivirati napade na Izrael i gađaće regionalne baze svake zemlje koja pokuša da zaštiti Izrael, izjavio je visoki iranski zvaničnik u intervjuu za CNN.
14.06.2025
06:40
- Iranci su uzvratili sa tri talasa balističkih projektila. Ovo je izraelska verzija Pentagona — Kirija, a zgrada unutar ovog kompleksa je upravo pogođena - rekao je Jingst dok je kamera prikazivala oštećene objekte.
Izrael je sinoć izveo obiman vazdušni napad na više od 100 ciljeva u Iranu, uključujući i nuklearne objekte. U petak uveče Iran je uzvratio napadom na Izrael. Eksplozije su odjekivale Tel Avivom i Jerusalimom. Nedugo zatim, Izrael je ponovo napao teritoriju Irana. Sva ratna dešavanja između ove dve zemlje pratite uživo na informer.rs.
Izraelska vojska izvela je vazdušni napad na kompleks Parčin, jedan od ključnih vojno-industrijskih objekata Irana, koji se nalazi oko 30 kilometara jugoistočno od Teherana, saopštili su izvori iz izraelske i iranske vojske.
14.06.2025
06:15
NOW - Iran struck The Kirya compound, Israel's equivalent to the U.S. Pentagon, Fox News confirms. pic.twitter.com/BZULnckB0A
— Disclose.tv (@disclosetv) June 13, 2025
U trenutku kada je novinar pokušao da snimi oštećene zgrade, izraelski vojnici prekinuli su snimanje i uklonili ekipu s lica mesta, navodeći bezbednosne razloge.
Pogođeni vojni i obaveštajni centri, šteta još nepoznata
Video-snimci s mesta napada prikazuju značajnu materijalnu štetu, a lokalni izvori navode da su pogođene zgrade u kojima se nalaze kancelarije Ministarstva odbrane, odeljenja Mosada, kao i deo istraživačkog kompleksa povezanog sa izraelskim nuklearnim programom.
Arapski mediji dodatno izveštavaju da je jedna od meta napada mogao biti i podzemni bunker u kojem se, prema njihovim izvorima, u trenutku udara nalazilo najviše vojno-političko rukovodstvo zemlje, uključujući premijera Benjamina Netanijahua.
Rizik po komandni sistem izraelske vojske
Napad na Kiriju, kao ključno komandno sedište, mogao bi ozbiljno da poremeti vojnu koordinaciju, operacije obaveštajnih službi i donošenje strateških odluka unutar izraelskog bezbednosnog aparata.
Za sada nema zvaničnih informacija o žrtvama, ali se očekuje hitno obraćanje izraelskog vojnog i političkog vrha u vezi sa napadom koji mnogi ocenjuju kao najdirektniji iranski udar na vojno srce Izraela do sada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki ministar odbrane Pit Hegset izjavio je danas na brifingu u Pentagonu da će današnji dan doneti "najveći obim udara" otkako je počela operacija protiv Irana, prenosi NBC Njuz.
Savetnik Iranske revolucionarne garde tvrdi da su iranske snage tri puta pogodile zgradu Izraelske odbrambene snage i gađale kabinet premijera Benjamina Netanjahua.
Portparol Organizacije za atomsku energiju Irana Behruz Kamalvandi izjavio je danas da je došlo do „malog curenja“ unutar nuklearnog postrojenja Natanc, koje je tokom prethodne noći bilo meta izraelskog vazdušnog napada.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Nemačka zemlja koja se ubedljivo najbrže naoružava u svetu i dodao da je, kada je reč o naoružavanju Srbije, bolje da Nemci gledaju svoje dvorište umesto što nam drže moralne pridike.
Na osnovu informacija do kojih je došao portal NS Uživo, blokaderi iz Novog Sada i Bačke Palanke iz jedne prodavnice, čije je ime poznato toj redakciji, naručili su veću količinu biber-sprejeva sa ciljem izazivanja nereda i incidenata u nedelju u Kuli.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Zabog radova na rredovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea i Auto-put za Zagreb, od 26. marta do 9. aprila doći će do izmena u saobraćaju javnog prevoza.
Iz Ministarstva odbrane saopštili su da je u toku realizacija borbene obuke na helikopterima Mil Mi-35, u 714. protivoklopnoj helikopterskoj eskadrili "Senke" Vojske Srbije, stacioniranoj na aerodromu "Morava" u Lađevcima kod Kraljeva.
Državni sekretar u Ministarstvu za brigu o porodici i demografiju Radoš Pejović boravio je danas u Knjaževcu i Boru, gde je razgovarao sa predstavnicima lokalnih samouprava i građanima, a potom obišao više porodica, sa ciljem da se sagledaju njihove potrebe i unaprede mere podrške u oblasti porodice i dece.
Pre skoro 24 godine, Dragan Čedić u Leskovcu ubio je sedmoro ljudi i ranio četvoro, ostavljajući decu bez roditelja, dok tragedija otkriva duboke porodične sukobe i propuste sistema koji nisu sprečili masakr.
Policija traga za nepoznatom osobom osumnjičenom da je u utorak uveče, uz pretnju vatrenim oružjem, pokušala da izvršiti pljačku u trgovini u mostarskom naselju Zalik, pri čemu je došlo i do pucnjave iz automatske puške.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar