Zelenski napao Rubija: Ukrajinski lider besan, evo šta je zamerio Trampovom čoveku
Podeli vest
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski napao je američkog državnog sekretara Marka Rubija zbog toga što je Moskvi čestitao Dan Rusije, prenosi Sputnjik.
Prema navodima ukrajinskih medija, ukrajinskom ministru spoljnih poslova Andreju Sibigi nimalo se ne dopada što neki pokušavaju da „oduzmu“ Ukrajini nezavisnost, dok istovremeno ukrajinski saveznici, poput SAD, upućuju čestitke Rusiji povodom njenog nacionalnog praznika.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa naložila je zvaničnicima Službe za imigracije i carine (ICE) da "pauziraju" sa racijama i hapšenjima migranata po hotelima i restoranima, preneli su američki mediji.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni izjavila je da se sa američkim predsednikom Donaldom Trampom dobro razume zato što su oboje, kako je ocenila, ''hrabri, iskreni, odlučni i brane nacionalne interese''.
Ministar Sibiga je, komentarišući talas čestitki stranih lidera Rusiji, izjavio da mu je bilo „krajnje neprijatno“ da čita takve vesti.
U odgovoru na to, portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova iznela je oštru kritiku, istakavši da ukrajinskog ministra više pogađa slavlje povodom Dana Rusije nego, kako je navela, kamioni-hladnjače s telima poginulih ukrajinskih vojnika.
Načelnik Generalštaba iranskih oružanih snaga Mohamed Bageri izdao je naređenje za početak vojnih vežbi "fokusiranih na neprijateljske manevre", izveštava IRIB.
Hiljade galona azotne kiseline, opasnog hemijskog jedinjenja koje može da proizvede ozbiljne posledice po zdravlje ljudi iscurelo je iz rezervoara u fabrici Austin Powder Red Diamond u Mekarturu
11.06.2025
21:52
"Svaki razuman čovek bi rekao da ga najviše pogađa to što se ometa premeštanje tela stradalih Ukrajinaca kako bi bili dostojno sahranjeni. Ali ne – tuđa radost izaziva više ogorčenja nego lična tragedija. Gogolj je, naravno, bio genije – sve je to već opisao", napisala je Zaharova na Telegramu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa naložila je zvaničnicima Službe za imigracije i carine (ICE) da "pauziraju" sa racijama i hapšenjima migranata po hotelima i restoranima, preneli su američki mediji.
Kina ne može da računa na automatsku geopolitičku dobit od američkih kriza, jer se pokazuje da problemi Vašingtona istovremeno otvaraju nove rizike i za Peking.
Ustaški režim u Zagrebu i njihovi mediji toliko su besni jer Evropska komisija nije blokirala 1,5 milijardi evra koji su namenjeni našoj državi da su optužili predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je podelio Evropsku uniju!
Opozicioni analitičar Boban Stojanović gostovao je na televiziji N1 i govorio o izboru budućeg predsedničkog kandidata blokaderske liste za naredne izbore.
Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju upozorila je da je od dolaska Aljbina Kurtija na vlast zabeleženo više od 700 napada na Srbe i zatražila snažnu reakciju međunarodne zajednice.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima i iznad većeg dela zemlje suvo. Najniža temperatura biće od 3 do 14 stepeni, a najviša dnevna od 26 do 30 stepeni.
Osmogodišnji Andrija Knežević iz Bajine Bašte uključio se večeras uživo u program Informer televizije, na kojoj je gost bio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Suđenje takozvanoj vračarskoj grupi nastavljeno je juče u Specijalnom sudu u Beogadu prikazivanjem poruka koje su pripadnici grupe navodno razmenjivali, a u njima je spominjan i bivši kriminalac, a sadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović, a spominjao ga je navodni vođa grupe Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Porodica Luke Bogićevića (21) iz Šapca, koji je nestao 19. marta ove godine u Novom Sadu, podelila je na društvenim mrežama tužnu vest o tragičnom kraju potrage.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Kombinacija mekane kore sa orasima, bogatog krema od žumanaca, keksa i maslaca, kao i vazdušastog šnea sa karamelom na vrhu, čini "bomba" tortu pravim užitkom kojem se teško odoleva.
Granica između zdravog seksualnog odnosa i problema ne zavisi od toga koliko je nešto intenzivno, već od toga da li postoji saglasnost, kontrola i poštovanje između partnera.
Spektakularna Met Gala, koja se već decenijama održava u Njujorku, još jednom je pokazala kako visoka moda izgleda kada "siđe" sa modnih pista i pretvori se u pravu scensku predstavu na crvenom tepihu.
Snimak Kajli Džener kako na trenutak gubi ravnotežu dok se penje stepenicama Met Gale 2026 brzo je postao viralan, ali je ona i u toj situaciji zadržala prepoznatljivu smirenost i eleganciju.
Legendarna pevačica Zorica Brunclik otkrila je da je čitava estrada bila uz nju dok je bila lošeg zdravstvenog stanja i istakla je koliko im je zahvalna.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica nedavno je raskinula sa dečkom Nemanjom, a sada je Zorana Mićanović otkrila da su njih dvoje ove godine planirali svadbu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar