Rusija mora odmah da proglasi opštu mobilizaciju najmanje 500.000 ljudi, a optimalno milion, poručio je komandant specijalnih snaga „Ahmat“, general-potpukovnik Apti Alaudinov, upozorivši da svet ulazi u novu, smrtonosnu fazu i da država mora odmah da reaguje.
Godina 2024. bila je najnasilnija u poslednjih osam decenija, sa rekordnim brojem oružanih sukoba zabeleženih širom sveta, saopštili su istraživači Programa za podatke o sukobima (UCDP) sa Univerziteta u Upsali u Švedskoj.
16.06.2025
06:15
U Kijevu odjekuju eksplozije, javljaju ukrajinski mediji.
Zapadne zemlje veštački stvaraju sliku o ruskoj pretnji kako bi držale građane u strahu i pod političkom kontrolom, poručio je Erol Mask, otac milijardera Ilona Maska, u intervjuu za Sputnjik. On tvrdi da NATO koristi Rusiju kao izgovor za sopstvenu militarizaciju i širenje uticaja, iako brojke jasno pokazuju nesrazmernu moć u korist Zapada.
U trenutku kada je Zapad očekivao kolaps ruske ekonomije pod teretom sankcija, Moskva je izvela strateški preokret – okrenula se Istoku, a Indija se nametnula kao ključni partner u novom finansijsko-trgovinskom modelu koji zaobilazi dolar i sankcionisane zapadne kanale.
16.06.2025
05:30
Austrija ne može da pomogne Kijevu
Austrija ne bi mogla da pruži vojnu pomoć Kijevu čak i da to želela, rekao je novinarima austrijski predsednik Aleksandar van der Belen nakon sastanka sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim.
On je napomenuo da bi Austrija želi da učestvuje u obnovi Ukrajine – „iskreno govoreći, iz sopstvenih ekonomskih interesa“.
Bitka za Časov Jar: Ruska vojska značajno napreduje, osvaja centar grada
„ Rusi su postigli prilično značajan napredak u Časovom Jaru“, priznaju ukrajinski vojni analitičari.
„Područje je oko 30 hektara“, pišu oni. Ruske trupe su postigle značajan napredak u centralnom delu Časovog Jara i nastavljaju da čiste područje od višespratnih zgrada južno od vatrostalne fabrike Časov Jar i mikroraйona Ševčenko.
Borbe se nastavljaju i u oblasti Stupočki.
Ruski tenk pogodio utvrđenje OSU u blizini Krasnoarmejska
Posada tenka T-80BVM iz sastava grupa snaga „Centar“ pružala je vatrenu podršku jurišnim jedinicama, gađajući utvrđene neprijateljske položaje u pravcu Krasnoarmejska. Snimke borbenih dejstava objavilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Vojnici su koristili konfiguraciju terena za maskiranje tenka i dejstvovali sa zatvorenih vatrenih položaja. Ciljevi su uništavani visokoeksplozivnim fragmentacionim granatama kalibra 125 mm. Pogotke su evidentirali operateri izviđačkih dronova, koji su u realnom vremenu korigovali vatru, čime je postignuta visoka preciznost gađanja.
Rusi uništili lansirne i kontrolne punktove za dronove OSU
Rusko Ministarstvo odbrane objavilo je video snimak udara na lansirne i kontrolne punktove za dronove ukrajinskih oružanih snaga koristeći jurišne dronove Geran.
Kako je saopštilo odeljenje, obaveštajne službe Oružanih snaga Rusije otkrile su ukrajinske kontrolne položaje bespilotnih letelica kamuflirane u napuštenim zgradama u području naselja Pokrovsk i Novoekonomičko u DNR.
Komanda je odlučila da ih uništi koristeći kamikaze dronove. Prema Ministarstvu odbrane, kao rezultat „profesionalnih dejstava ruskih posada“, ciljevi su pogođeni, a aktivnost ukrajinskih dronova u tom području je prestala.
U Rusiju do danas vraćena tela 51 poginulog, ukupno 78
Rusija je danas, u skladu sa dogovorima postignutim 2. juna u Istanbulu, predala ukrajinskoj strani 1.248 tela poginulih pripadnika Oružanih snaga Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije, dodajući da je zauzvrat Ukrajina Rusiji vratila tela 51 poginulog vojnika.
Iz ministarstva dodaju da je na ovaj način Rusija sprovela veliku humanitarnu akciju i u potpunosti ispunila istanbulske sporazume, kroz koje je ukupno predala 6.060 tela ukrajinskih vojnika, prenose RIA Novosti.
Takođe se precizira da je ukrajinska strana do sada Rusiji vratila ukupno 78 tela poginulih ruskih vojnika.
Ranije danas ukrajinski Koordinacioni štab za pitanja postupanja sa ratnim zarobljenicima saopštio je da je danas u tu zemlju vraćeno još 1.245 tela poginulih, među kojima su i pripadnici oružanih snaga, čime je završen proces razmene vojnika u okviru dogovora postignutih sa Rusijom u Istanbulu 2. juna.
Today, the exchange of bodies agreed to at Istanbul has been concluded. Russia has handed over 1,248 bodies to Kiev. The Ukrainians returned 51 bodies to Russia.
Ruske snage stvaraju mostobran u nekim delovima Dnjepropetrovske oblasti kako bi opkolile i oslobodile Krasnoarmejsk (Pokrovsk), izjavio je šef DNR Denis Pušilin.
- Naši vojnici su već pomalo napredovali dalje od naselja Komar, što takođe stvara prilično ozbiljne preduslove za dalje napredovanje i oslobađanje teritorije u pravcu Dnjepropetrovske oblasti u ovom delu. U nekoliko rejona, naše jedinice već su ušle na teritoriju Dnjepropetrovske oblasti, stvarajući neophodan mostobran za povoljnije zauzimanje i oslobađanje naselja Krasnoarmejsk - rekao je Pušilin za televiziju „Rusija 24“.
On je dodao da ruski vojnici uspešno napreduju na konstantinovskom i krasnolimanskom pravcu.
Rusi oborili 12 dronova
Ruski PVO sistemi su tokom protekle noći oborili 12 ukrajinskih dronova iznad dve ruske oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije. Iznad Orlovske oblasti oboreno je 11 dronova, a iznad Voronješke - jedan.
Ukrajinski front širok 40 kilometara na donjeckom pravcu se urušio, ruske trupe napredovale su duž cele ove deonice, izjavio je nakon oslobađanja sela Uljanovka (ukrajinski - Malinovka) za Sputnjik zamenik komandanta jurišne čete 39. Posebne gardijske brigade sa pozivnim Lek.
- Front ukrajinske vojske se urušio oko 40 kilometara. Napredovali smo četrdeset kilometara duž celog fronta. Krećemo se od Malinovke ka severu. Uskoro će, ako Bog da, Kramatorsk biti naš - rekao je Lek.
Jurišni avioni Su-25 grupe "Istok" izveli su raketni napad na položaje ukrajinske vojske, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije. U saopštenju se dodaje da su uništeni kamuflirani položaji i oklopna tehnika Oružanih snaga Ukrajine.
Ruske jedinice grupe „Dnjepar“ su iz topa "msta B" uništile kontrolni punkt bespilotnih letelica ukrajinskih oružanih snaga u Hersonskoj oblasti, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Ruska artiljerija uništila je sistemom BM-21 "grad" minobacačke odrede ukrajinske vojske kod grada Časov Jar, za koji se u Donbasu vode borbe, saopštilo je ministarstvo odbrane Rusije.
Tenk grupe "Centar" obezbedio je proboj utvrđenog položaja ukrajinskih oružanih snaga na krasnoarmejskom pravcu, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija mora odmah da proglasi opštu mobilizaciju najmanje 500.000 ljudi, a optimalno milion, poručio je komandant specijalnih snaga „Ahmat“, general-potpukovnik Apti Alaudinov, upozorivši da svet ulazi u novu, smrtonosnu fazu i da država mora odmah da reaguje.
Skandalozan snimak iz studija jedne hrvatske televizije osvanuo je na društvenim mrežama. Na njemu se vidi kako se hrvatska poslanica "Stranke sa imenom i prezimenom", Dalija Orešković, raspravlja s voditeljem o proustaškom pokliču "Za dom spremni", a izgovara stravičnu rečenicu na račun Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da građani jasno razlikuju prazne reči od konkretnih rezultata i da upravo zato na izborima daju poverenje onima koji rade i bore se za bolji život svojih porodica.
Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas šesta epizoda Exatlona, koja donosi brutalne borbe, okršaje, svađe, ali i jednu novinu - odabir kapitena ekipa.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva, ali i druge crkve koje poštuju julijanski kalendar, obeležavaju sutra u ponoć početak nove 2026. godine, a širom Srbije organizuje se doček.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je danas da će u petak, 13. januara bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Barajevo.
Na lokalitetu Begluk, u blizini sela Rudna Glava kod Majdanpeka, sinoć oko 21.00 čas došlo je do požara u kojem je u potpunosti izgoreo objekat u vlasništvu Z. S. iz Majdanpeka.
Austrijske vlasti zatražile su od Ekvadora izručenje Srđana Jezdimira, poznatog po nadimku srpski Eskobar, koji je u novembru prošle godine osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja para, zbog sumnje da je 2020. u Beču učestvovao u pokušaju ubistva navodnog pripadnika "kavačkog" klana Dejana Kašćelana zvanog Komarac!
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Turski glumac Džan Jaman oglasio se povodom hapšenja zbog sumnje na povezanost s drogom tokom policijske racije u Istanbulu, ističući da su navodi medija netačni.
Floridski "beauty-tech" brend "iPolish" predstavio je inovaciju koja bi mogla da promeni industriju nege noktiju — pametne veštačke nokte koji mogu trenutno da menjaju boju.
Ilon Mask je najavio da će kompanija X učiniti javno dostupnim (open source) svoj novi algoritam koji određuje koje objave, i organske i plaćene,korisnici vide na platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar