Zapadne zemlje veštački stvaraju sliku o ruskoj pretnji kako bi držale građane u strahu i pod političkom kontrolom, poručio je Erol Mask, otac milijardera Ilona Maska, u intervjuu za Sputnjik. On tvrdi da NATO koristi Rusiju kao izgovor za sopstvenu militarizaciju i širenje uticaja, iako brojke jasno pokazuju nesrazmernu moć u korist Zapada.
Zamenik predsednika ruske Državne dume Vladislav Davankov izjavio je za agenciju RIA Novosti da će predložiti Ministarstvu spoljnih poslova Rusije da američkom preduzetniku Ilonu Masku bude odobreno političko utočište i državljanstvo Rusije.
10.06.2025
09:10
Elon Musk's drug test results show he is completely clean, not a single trace of any drug. pic.twitter.com/J1uLhTsLfZ
Okruženje milijardera Ilona Maska sve je zabrinutije zbog otvorenog sukoba sa predsednikom SAD Donaldom Trampom, koji bi, kako ocenjuje Njujork tajms, mogao imati negativne posledice ne samo po Maska lično, već i po celu tehnološku desnicu u Silicijumskoj dolini.
Mask, izvršni direktor kompanija X, Tesla i SpaceX, ranije je javno izjavio da koristi male doze ketamina kako bi ublažio depresivne simptome, navodeći da mu to pomaže da bude efikasniji u poslu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zapadne zemlje veštački stvaraju sliku o ruskoj pretnji kako bi držale građane u strahu i pod političkom kontrolom, poručio je Erol Mask, otac milijardera Ilona Maska, u intervjuu za Sputnjik. On tvrdi da NATO koristi Rusiju kao izgovor za sopstvenu militarizaciju i širenje uticaja, iako brojke jasno pokazuju nesrazmernu moć u korist Zapada.
Američki prihodi od pristupa ukrajinskim mineralnim resursima značajno će premašiti 350 milijardi dolara, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Jedan od korisnika društvene mreže Iks zamislio je košmar u kom su blokaderi preuzeli vlast u Srbiji, pa je ukratko objasnio šta bi se desilo ako bi se taj ružan san ostvario.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), prof. dr Vojislav Šešelj, analizirao je dramatičnu situaciju u Venecueli nastalu nakon što su Sjedinjene Američke Države (SAD) izvele napad na tu zemlju i uhapsile njenog predsednika Nikolasa Madura, istakavši kako se iza svega krije interes za naftu.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS, dr Uglješa Mrdić, otkrio je priču o penzioneru Savu Đurđiću, potrčku sudije Miodraga Majića, naglasivši kako ona pokazuje na koji način funkcioniše pravosuđe u Srbiji.
Priča je apsolutno luda: U sred haosa u Rađevini, i protesta izazvanih nestankom struje, koji je, pak, uzrokovan kidanjem žica na dalekovodima, a koje se, opet, dogodilo, jer je zaleđeno drveće pucalo i padalo na te žice, direktor Elektrodistribucije Loznice apelovao je na građane i seljane da više ne tuže njegovu jadnu firmu zbog seče drveća i granja koji rastu oko dalekovoda.
Povučeni članak iz časopisa “Nature – Scientific Reports” o projektu Jadar je od svog nastanka bio politikantski pamflet i najveći broj autora koji su ga pisali je bio nekompetentan za oblast koja se navodi u radu, izjavio je danas profesor Instituta za opštu i fizičku hemiju Branislav Simonović.
Učesnik Exatlona Aleksandar Miljević otkrio je da se nada pobedi u ovom sportskom takmičenju, dok se njegovi roditelji nadaju dolasku snajke sa Dominkane.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Nakon celivanja ikone u crkvi mnogi vernici stavljaju novac na nju, međutim, to je velika greška. Veroučitelj Aleksandar Đurđević objašnjava gde pravilno treba ostaviti dobrovoljni prilog.
Elektromreža Srbije obaveštava javnost da su od početka januara sve raspoložive ekipe kompanije, uz podršku ćerki firmi i podizvođača, bile u pojačanoj pripravnosti i intenzivno angažovane na terenu, u uslovima izuzetno nepovoljnih vremenskih prilika koje su zahvatile veći deo Srbije.
Danas u 12 časova počela je sednica Republičkog štaba za vanredne situacije na kojoj je istaknuto da opasnosti od poplava nema, ali da Srbiji sledi još ledenih talas.
Policajci u Nišu, uhapsili su Ž. V. (26) iz Svrljiga zbog sumnje da јe izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opoјnih droga.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
U hotelu "Porin" u Zagrebu, tokom Božića, došlo je do incidenta kada je 38-godišnja Ruskinja, u alkoholisanom stanju, počela da psuje obezbeđenje i udara jednog člana sa 30 cm dugačkim vibratorom.
Zima je period kada plava kosa zahteva posebnu pažnju, jer je svetlija dlaka osetljivija na hladnoću, vetar i isušivanje usled grejanja. Frizer Peđa Božić ističe da je tokom zimskih meseci nega apsolutni prioritet.
Bivši košarkaš Vlade Divac sa suprugom Anom već godinama živi u Los Anđelesu, gde poseduju luksuznu vilu koja pleni pažnju svojim sofisticiranim enterijerom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar