• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

18.06.2025

12:10

(VIDEO) Šok! Sledeća meta Izraela NATO zemlja? Novinar se izlanuo na televiziji, ovo nije smelo da izađe u javnost

Tanjug/AP

Vesti

(VIDEO) Šok! Sledeća meta Izraela NATO zemlja? Novinar se izlanuo na televiziji, ovo nije smelo da izađe u javnost

Podeli vest

Na izraelskim društvenim mrežama postalo je viralno televizijsko gostovanje poznatog novinara i bivšeg fudbalera Ejala Berkoviča, koji je u živoj emisiji napravio paralelu između aktuelnog bliskoistočnog sukoba i fudbalskog turnira, u kojoj je Turska predstavljena kao naredni „protivnik“ Izraela.

- U četvrtfinalu smo odigrali nerešeno sa Hamasom, pobedili ih na penale. U polufinalu smo pobedili Iran. Finalni meč – protiv Turske - izjavio je Berkovič uz osmeh, dok su domaći voditelji reagovali s mešavinom zatečenosti i šale.

 

 

Ova izjava izazvala je brojne reakcije na društvenim mrežama, ali i ozbiljna tumačenja. Mnogi ocenjuju da se javnost u Izraelu postepeno priprema za mogući širi regionalni sukob koji bi mogao uključiti i Tursku – članicu NATO-a koja poslednjih meseci oštro kritikuje izraelske vojne operacije u Gazi i otvoreno podržava Palestince.

Spor oko „pobede“ nad Iranom

Iako je Berkovič tvrdio da je „polufinale protiv Irana“ već dobijeno, situacija na terenu govori drugačije. Tokom noći, Iranska revolucionarna garda (IRGC) saopštila je da je uspostavila potpunu kontrolu nad vazdušnim prostorom iznad Izraela, implicirajući da Tel Aviv više nema stratešku nadmoć u tom segmentu.

Ovakva izjava iz Teherana, ako se potvrdi, značila bi snažan udarac izraelskoj vojnoj superiornosti u regionu, kao i dodatno podizanje tenzija koje bi mogle prerasti u otvoreni rat većeg obima.

U međuvremenu, dok se lideri regionalnih sila pripremaju za naredne korake, javnost u Izraelu sve češće čuje poruke koje podsećaju više na mobilizaciju pred odlučujući sukob nego na pozive na deeskalaciju. Finale, kako ga naziva Berkovič, možda je mnogo više od metafore.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Saopštenje Telekoma Srbija
Društvo

Saopštenje Telekoma Srbija

Obaveštavamo javnost da je došlo do krađe manjeg dela podataka iz naše korisničke baze, od strane za sada nepoznatih počinilaca.

17.03.2026

13:38

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set