Tramp odložio svoju odluku, odmah pale cene nafte - ovo je razlog
Podeli vest
Cene nafte pale su danas na međunarodnim tržištima ispod 77 dolara, nakon što je Bela kuća odložila odluku o vojnoj podršci Izraelu u ratu protiv Irana.
Na londonskom tržištu cena barela je posle podne bila niža za 2,06 dolara u odnosu na jučerašnje zatvaranje i iznosila je 76,79 dolara. Juče je trgovina završena sa rastom cene od 2,15 dolara.
Iran i Izrael razmenjuju udare širom Bliskog istoka – pogođen iranski nuklearni reaktor u izgradnji, izraelski premijer poziva Irance na pobunu, a Kremlj poručuje da su razgovori o smeni vlasti u Teheranu neprihvatljivi. Sve najvažnije vesti pratite u blogu uživo na informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da sa zabrinutošću prati eskalaciju tenzija na Bliskom istoku.
20.06.2025
16:20
Na američkom tržištu, barelom sa isporukom u julu danas se trgovalo po ceni od 75,25 dolara, što je otprilike na nivou sa zatvaranja trgovine u sredu. Tržišta su u četvrtak bila zatvorena zbog praznika.
Barel sa isporukom u avgustu danas je u SAD koštao 73,19 dolara, što je 31 cent više.
Kancelarija Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR) priprema se za mogući priliv velikog broja izbeglica iz Irana, usled eskalacije sukoba s Izraelom, prenosi danas nemačka agencija dpa.
Visoki zvaničnik iz Teherana izjavio je za Rojters da je Iran spreman da razgovara o ograničenjima svog nuklearnog programa, uključujući i nivo obogaćivanja uranijuma, ali da potpuno odricanje od te aktivnosti ne dolazi u obzir – "posebno sada, dok trpimo izraelske napade", naglasio je izvor.
20.06.2025
15:30
Cene skočile zbog izraelskih napada.
Cene nafte su u četvrtak naglo skočile nakon novih izraelskih napada na nuklearna postrojenja u Iranu.
Trgovce najviše brine Ormutski moreuz i energetska infrastruktura.
Middle East oil flows continue through Strait of Hormuz despite conflict https://t.co/hQc6lE5JH0
— Energy Talent Search (@EnergyTalentNow) June 20, 2025
Ipak, izvoz nafte se i dalje odvija i zaliha ima dovoljno, primećuje Đovani Staunovo iz banke UBS.
Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEK) je saopštila da je u četvrtak cena barela nafte iz njene korpe članica porasla za 1,64 dolara i dostigla 77,44 dolara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prosečna cena regularnog benzina u Sjedinjenim Američkim Državama danas je premašila četiri dolara po galonu (3,785 litara), prvi put od avgusta 2022, što je posledica sukoba na Bliskom istoku.
Iran i Izrael razmenjuju udare širom Bliskog istoka – pogođen iranski nuklearni reaktor u izgradnji, izraelski premijer poziva Irance na pobunu, a Kremlj poručuje da su razgovori o smeni vlasti u Teheranu neprihvatljivi. Sve najvažnije vesti pratite u blogu uživo na informer.rs.
Suviše sam Srbin i suviše volim Srbiju da bih bio po volji moćnicima! Mene zanima podrška građana Srbije, a ne u tuđim kabinetima i zemljama, koju očigledno imaju blokaderi i političar Vladan Đokić!
U današnjem izdanju "Dnevnog avaza", najtiražnijeg dnevnog lista u BiH, osvanuli su naslovi: Željezara otkrila izdaju, o devastaciji namenske industrije, uništenja Koksare i sada Željezare, a na redu su Železnice FBiH i BH Telekom.
Zdenko Tomanović, advokat koga mnogi nazivaju "blokaderski saradnik", budući da se njegovo ime nalazi na listi "blokadera" tužio je Anju Vesović, novinarku Informera, ali se na suđenju već nekoliko puta nije pojavio.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski pred spomenikom "ZAŠTO" odala poštu radnicima RTS ubijenim u NATO agresiji.
Mnogi vernici nisu sigurni kako treba da se obuku za odlazak u crkvu. Jedni iz straha ne žele da pogreše, dok oni drugi navuku na sebe prvo što im padne pod ruku. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da adekvatnim oblačenjem poštujemo svetinju i vernike u njoj.
Naučnici su sve bliže objašnjenju vulkanske munje - fenomena koji se javlja tokom erupcija i koji može da dostigne izuzetno visok intenzitet, poput erupcije Hunga Tonga-Hunga Hapai 2022. godine kada je zabeleženo više od 2.600 munja u minuti.
Beloglavi sup Stoja, koji je izlegao 2024. godine u Specijalnom rezervatu prirode Uvac, vratio se u svoju matičnu koloniju nakon dve godine lutanja širom Balkana.
U Kazneno-popravnom zavodu u Požarevcu (Zabeli) 59 zaposlenih je doniralo krv u prvoj po redu akciji ove godine koju Uprava za izvršenje krivičnih sankcija organizuje sa nadležnim institucijama.
Novosađanin S.M. koji se sumnjiči za pokušaj ubistva B.G. (18) ostaje u pritvoru koji mu je produžen do 19.maja, a Iza rešetaka ostaje i B.S. (49) koji se tereti pomoć nakon izvršenog dela.
Slaviša Krunić, biznismen iz Banjaluke, ubijen je pre sedam godina u Glamočanima kod Laktaša, kada je na njegov službeni džip otvorena rafalna paljba. U krvavom napadu ubijen je i njegov telohranitelj Žarko Pavlović, dok je vozač Goran Ilić ranjen. Iako su izvršioci i pomagači osuđeni, slučaj ni danas nije u potpunosti rasvetljen.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Filip Đ. (20) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo učestvovanje u ratu ili oružanom sukobu u stranoj državi.
Povodom tvrdnji da je ukinut dečiji program na Javnom servisu Srbije, oglasio se predsednik Upravnog odbora Radio-televizija Srbije Branislav Klanšček.
Kompozitor, dirigent, pedagog i muzički pisac Stevan Hristić preminuo je 21. avgusta 1958. godine u Beogradu, a sahranjen je u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju.
Fanovi Luisa Hamiltona ne prestaju da komentarišu njegovu vezu sa Kim Kardašijan, a reakcije na društvenim mrežama postaju sve oštrije kako njihova romansa dobija na intenzitetu.
Snup Dog najavio je film o svom životu i time izazvao lavinu oduševljenja na ovogodišnjem Cinema Con festivalu. Naglasio je da će film biti starosno ograničen.
Glavni grad Stokholm važi za jednu od najupečatljivijih evropskih destinacija, poznat po tome što se prostire na 14 ostrva povezanih mostovima i obiluje zelenilom.
Branka Kolarov, javnosti poznata po učešću u takmičenju "Nikad nije kasno", godinama se borila za potomstvo, a agoniji je došao kraj kada je rodila trojke.
Tamara Radoman, najbolja drugarica učesnice "Elite" Anite Stanojlović, otkriva sve o zadrugarkinoj trudnoći, ali i pogodnostima koje ona ima u rijalitiju zbog toga što je u blagoslovenom stanju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar