Iranska vojna operacija usmerena protiv američkih baza u Kataru i Iraku dobila je zvaničan naziv „Dobra vest o pobedi“, saopštila je iranska agencija Tasnim. Napad predstavlja najnoviju fazu eskalacije između Teherana i Vašingtona, samo dan nakon udara SAD na iranska nuklearna postrojenja.
Istovremeno, nekoliko snažnih eksplozija odjeknulo je na teritoriji Katara, prenosi dopisnik RIA Novosti. Prema svedočenju očevidaca, detonacije su bile toliko jake da su se kuće tresle na severu Dohe, glavnog grada Katara.
Američki portal Axios, pozivajući se na izraelske izvore, objavio je da je Iran ispalio ukupno šest balističkih raketa ka američkim bazama u Kataru.
U ovom trenutku nema potvrđenih informacija o žrtvama ili materijalnoj šteti, ali situacija na Bliskom istoku se rapidno pogoršava. Stručnjaci upozoravaju da bi dalja razmena vatre mogla uvući i druge sile u direktni sukob.
Iran je u večernjim satima ispalio šest balističkih raketa ka američkim vojnim bazama u Iraku i Kataru, potvrdili su brojni izvori, dok se društvenim mrežama šire snimci eksplozija iz Dohe, prestonice Katara.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zatražio je hitnu potvrdu da li je bivši predsednik Rusije Dmitrij Medvedev zaista izjavio da bi Rusija i druge zemlje mogle isporučiti nuklearno oružje Iranu.
Američke trupe stacionirane na Bliskom istoku stavljene su u najviši stepen borbene pripravnosti nakon što je Iran zapretio „teškim posledicama“ zbog napada na njegova nuklearna postrojenja tokom vikenda.
Iran bi mogao da izvede napad na američke snage na Bliskom istoku u narednih 48 sati, procenile su Sjedinjene Američke Države, dok administracija predsednika Donalda Trampa pokušava da pronađe diplomatski izlaz iz eskalacije, prenela su danas dva visoka američka zvaničnika.
Sjedinjene Američke Države i Iran večeras su elektronski potpisali Memorandum o razumevanju za okončanje rata i on je stupio na snagu, objavio je novinar američkog portala Aksios Barak Ravid na platformi X, pozivajući se na dva visoka američka zvaničnika.
Izrael ne prihvata američko-iranski sporazum ako on ne predviđa potpuno uništenje Hezbolaha i neće povući svoje snage sa zauzetih teritorija, poručio je izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iran je u večernjim satima ispalio šest balističkih raketa ka američkim vojnim bazama u Iraku i Kataru, potvrdili su brojni izvori, dok se društvenim mrežama šire snimci eksplozija iz Dohe, prestonice Katara.
Rusija, prema izvorima bliskim bezbednosnim krugovima, razmatra znatno oštrije odgovore na zapadne pokušaje da zaustave transport njenih energenata morem.
Miroslav Aleksić, lider Narodnog pokreta Srbije usred Skupštine Srbije branio je šiptarskog teroristu i samozvanog premijera lažne države Kosovo Aljbina Kurtija.
Za tačno 13 i po minuta, "mašinski mozak" je na Jutjubu razmontirao postojeću i izgradio novu, idealnu državu. Prezentacija programa Stranke slobode i pravde za Srbiju posle Vučića. Hit.
Aleksandar Stojanović, urednik portala Provjereno, objavio je kolumnu o lažnoj aferi "Sarajevo safari" i upitao da li će se neko izviniti kada je postalo jasno da je reč o izmišljenoj aferi čiji je cilj bila dehumanizacija, kriminalizacija i satanizacija predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Bulevar despota Stefana neće biti zatvoren u celosti, već samo jedan njegov deo, najavio je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić na godišnjoj konferenciji.
Ako ove godine letujete u Grčkoj, postoji jedna stvar koju morate znati pre nego što uđete u more — riba zec, invazivna podvodna napast koja seče kao brijač i u sebi nosi smrtonosni otrov. Crveni krst Grčke već je izdao zvanično upozorenje za sve kupače.
Na društvenim mrežama osvanuo je prizor sa Jadranskog mora koji su mnogi korisnici osudili upravo zbog količine đubreta koju turisti svakodnevno viđaju!
Kompanija Telekom Srbija nastavlja da ulaže u obrazovanje mladih talenata i ove godine podržava treću generaciju stipendista koji će postdiplomsko usavršavanje nastaviti na prestižnom Koledžu Evrope.
Ako naši građani sve do 18. juna 1954. godine nisu imali nikakvu ideju gde bi mogla da se nalazi država Gvatemala, ko je u njoj na vlasti ili sa kojim zemljama se graniči, posle 22. juna više nije bilo nikakve dileme!
Deveto izdanje Ravno Selo Film Festivala, međunarodnog festivala prvog ili drugog filma, biće svečano otvoreno 25. juna u Ravnom Selu, pod stalnim sloganom festivala "Selom kruže filmske priče".
Kada temperature postanu visoke, poslednje što želimo jeste da provodimo sate pored šporeta. Zato su lagani i brzi obroci idealno rešenje za letnje dane.
Izlazak Mine Kostić iz "Laze" očekivao se juče u toku dana, međutim pevačica je zadržana još jednu noć jer je došlo do pada sistema i upravo je sada izašla!
Pevačica Mina Kostić danas izlazi iz klinike "Dr Laza Lazarević", a budući da smo na terenu primetili smo da je po nju stigao Kasper u društvu njenog brata Milana.
Zorica Dukić bila je jedna od najzapaženijih učesnica rijalitija "Parovi", a onda je napustila rijaliti, zgrnula lovu i zbog toga su je povezali sa prostitucijom.
Pevač Zdravko Čolić nije se pojavio na slavlju kod Duška Šarića, a kako prenose mediji, razlog je što ovoga puta nije dobio honorar kao što je to inače slučaj.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.