Šok iz Kijeva: Ukrajina pokušava da upadne u Kursku oblast? Hitno se oglasio Medvedev
Podeli vest
Zamenik šefa Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev upozorio je danas da će svi pokušaji ukrajinskih oružanih snaga da uđu na teritoriju Kurske oblasti biti zaustavljeni.
- Neprijatelj je proteran sa teritorije, iako periodično i dalje pokušava da napravi neke besmislene upade. Pre svega, želim da kažem da će svi ti upadi biti zaustavljeni na najoštriji mogući način. Naše oružane snage to trenutno rade i nećemo im dati nikakav povod da se pojave - rekao je Medvedev u razgovoru sa stanovnicima Sudžanskog okruga Kurske oblasti, prenosi RIA Novosti.
Posle američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
Zamenik predsednika Saveta za bezbednost Rusije Dmitrij Medvedev upozorio je danas da je nuklearni sukob realna opasnost, komentarišući najnovije napade Izraela na Iran.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je 8. juna 2025. da su ruske trupe, u okviru ofanzivnih dejstava, prešle istočnu granicu ukrajinske oblasti Dnjepropetrovsk. Ukrajinske vlasti, međutim, kategorički negiraju da je došlo do prelaska granice, prenosi Oružje online.
Ruska strana je, u skladu sa sporazumima u Istanbulu, dostavila prvu partiju tela vojnika ukrajinskih oružanih snaga u područje gde treba da se obavi razmena, saopštilo je predstavnik ruskog pregovaračkog tima, general-potpukovnik Aleksandar Zorin.
08.06.2025
13:48
Predsednik Jedinstvene Rusije je uverio da će ta stranka pokrenuti veliku humanitarnu misiju za obnovu pograničnih teritorija regiona.
- Svakako ćemo sve ovo uraditi, a onda ću se vratiti i videti kako će sve napredovati - rekao je Medvedev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinska kriza, aktivno podržavana od grupa rusofobskih zemalja koje žarko žele poraz Rusije, pre ili kasnije će se završiti, kao što su se završili svi sukobi u istoriji čovečanstva, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Svaki pokušaj prenosa nuklearnih tehnologija ili oružja Ukrajini izazvao bi odlučan vojni odgovor Rusije, uključujući mogućnost upotrebe nestrateškog nuklearnog naoružanja, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Posle američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
Bivši pripadnik MUP Srbiji koji je službeno obezbeđivao i Zagorku Dolovac otrkio je da su on i njegovi saradnici prošli kroz pravu pravcatu torturu vrhovne tužiteljke.
Kineski list "Global tajms" preneo je reči predsednika Srbije Alekandra Vučića da je Srbija nedavno kupila kineske balističke rakete vazduh – zemlja CM-400AKG, postavši prvi evropski korisnik tog naoružanja, uz napomenu da do ove objave te vesti u pomenutim novinama nije bilo potvrde iz kineske ambasade u Beogradu, niti iz drugih zvaničnih kanala.
"Studenti u blokadi", koji su se predstavili kao jedinstveni pokret - u kojem je zajedništvo osnovna vrednost, pokazali su još jednom da se ne mogu dogovoriti ni oko čega.
Opštinski odbor Srpske napredne stranke Stari grad najoštrije osuđuje brutalni fizički napad na njihove stranačke kolege i aktiviste Srpske napredne stranke (SNS) u Mirjevu, koji su tog dana obavljali redovne stranačke aktivnosti i razgovarali sa građanima kao i svakog vikenda.
Bajina Bašta jedno je od mesta u kojima će se 29. marta održati lokalni izbori - a tajkunska N1 dobila je neočekivan odgovor od građana tog kraja Srbije.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Muškarac iz Kruševca napisao je na društvenoj mreži "Threads", tvrdi da je od saobraćajne policije dobio kaznu za korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje, a da je zapravo pevao. Mnogi korisnici ove društvene mreže smatraju da to nije tačno.
Tokom poslednjeg dana ove sedmice, očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, kao i na glavnim putnim pravcima koji vode ka većim gradovima već u prvim popodnevnim satima.
Godinu dana je prošlo od stravičnog požara koji je odneo 63 života, uglavnom mladih ljudi koji su bili u diskoteci smrti. Meštanin Kočana koji je svedočio jezivim prizorima ističe da je bio na ratištu, ali da tako nešto nikada nije video.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Napeta atmosfera obeležila je"Pinkove zvezde", kada je došlo do žestoke rasprave između članova žirija, pevačice Viki Miljković i harmonikaša i kompozitora Dragana Stojkovića Bosanca.
Darko Lazić podelio je na Instagramu jaku poruku nakon smrti brata Dragana - da niko ko nije prošao isto kao on ne može da mu govori kako treba da se postupa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar