Putin se oglasio povodom Dana nezavisnosti – poruka stigla direktno iz Kremlja
Podeli vest
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je predsedniku Belorusije Aleksandru Lukašenku Dan nezavisnosti republike, navodi se u telegramu objavljenom na sajtu Kremlja.
„Poštovani Aleksandre Grigorjeviču, primite srdačne čestitke povodom Dana nezavisnosti Republike Belorusije. Ovaj praznik, vezan za oslobođenje Minska od nemačko-fašističkih okupatora, ima neprolazni značaj i za Beloruse, i za Ruse. Boreći se rame uz rame naši narodi su dali presudan doprinos pobedi nad nacizmom“, navodi se u poruci.
Nakon višemesečnih neuspeha ukrajinske vojske na frontu i sve očiglednije krize u američkoj podršci Kijevu, inicijativa za mirovno rešenje rata u Ukrajini sada se nalazi gotovo u potpunosti u rukama ruskog predsednika Vladimira Putina, ocenjuje američki portal Responsible Statecraft.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da Iran „nije usamljen“ u svom otporu, te osudio nedavne napade na iranske nuklearne objekte kao grubo kršenje međunarodnog prava.
27.06.2025
13:30
Putin je takođe istakao da su veze bratske saradnje između Rusije i Belorusije, iako suočene sa ozbiljnim spoljnim pretnjama i izazovima, i dalje čvrste kao i ranije.
„Važno je da i danas, iako suočene sa ozbiljnim spoljnim pretnjama i izazovima, veze bratske saradnje i međusobne pomoći, koje spajaju naše zemlje, ostaju i dalje čvrste kao i ranije. Rusija i Belorusija aktivno sarađuju u brojnim oblastima, koordinišu napore u međunarodnim poslovima i sistematski unapređuju institucije Savezne države“, navodi se u telegramu.
Američki specijalni izaslanik Kit Kelog nedavno je boravio u Belorusiji, navodno s ciljem da ubedi predsednika Aleksandra Lukašenka da ne šalje vojsku na teritoriju Ukrajine niti da dozvoli ruskim snagama novi napad sa severa.
U Moskvi je održan nezvanični sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina i sina lidera Čečenije, sekretara Saveta bezbednosti Adama Kadirova, saopštio je čečenski ministar za nacionalnu politiku, spoljne odnose, štampu i informisanje Ahmed Dudajev.
28.06.2025
21:40
🇧🇾President Lukashenko:
💬Today, we celebrate this significant date of the GPW as Independence Day. And we pay tribute to the memory of those who died a heroic death for our peaceful present. A deep bow and eternal glory to all who died for freedom & independence of our native 🇧🇾 pic.twitter.com/L9ZPpjNPAG
— Belarus UN Geneva (@BelarusUNOG) July 3, 2025
Predsednik Rusije je takođe istakao da će zemlje zajedno prevazići sve poteškoće i ojačati plodotvorne bilateralne odnose u interesu obezbeđivanja stabilnosti i bezbednosti.
„Ubeđen sam da ćemo zajedničkim radom odoleti svim poteškoćama i da ćemo još više ojačati plodotvorne bilateralne odnose za dobrobit Rusa i Belorusa, u interesu obezbeđivanja stabilnosti i bezbednosti na Evroazijskom prostoru“, navodi se u čestitki.
Predsednik je poželeo Lukašenku zdravlje i uspehe, a svim stanovnicima Belorusije sreću i blagostanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kremlj je naglo pojačao ličnu zaštitu ruskog predsednika Vladimira Putina, uvodeći nove bezbednosne mere koje, prema navodima izveštaja jedne evropske obaveštajne službe, uključuju i postavljanje sistema za nadzor u domove njegovih najbližih saradnika.
Portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov ne smatra da se može govoriti o mogućem krahu NATO u kontekstu nesuglasica između Vašingtona i evropskih saveznika, prenose RIA Novosti.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin čestitao je Vaskrs pravoslavnim hrišćanima i svim građanima Rusije koji obeležavaju praznik Hristovog vaskrsenja po julijanskom kalendaru, saopšteno je sinoć iz Kremlja.
Nakon višemesečnih neuspeha ukrajinske vojske na frontu i sve očiglednije krize u američkoj podršci Kijevu, inicijativa za mirovno rešenje rata u Ukrajini sada se nalazi gotovo u potpunosti u rukama ruskog predsednika Vladimira Putina, ocenjuje američki portal Responsible Statecraft.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Inicijativa Londona da sa saveznicima iz severne Evrope formira novu vojno-pomorsku grupaciju protiv Rusije mogla bi da izazove oštar odgovor Moskve, piše kineski portal Sohu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je informacije o planovima za izazivanje nereda, navodeći da su nadležni organi imali informacije unapred i da su uspeli da spreče takve scenarije.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći na Informer TV, najavio je posetu Kini, koja će, prema njegovim rečima, biti od izuzetnog značaja za građane Srbije.
Kandidat Srpske napredne stranke (SNS) Velibor Milojičić izabran je na današnjoj konstitutivnoj sednici Skupštine opštine Kula za predsednika Skupštine opštine, pošto je za njega u trećem krugu glasanja glasalo 19 od 37 odbornika.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je gost Informera i govori o svim najaktuelnijim temama, koje su između ostalog i inflacija, kao i cene lekova.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Met Gala, koji važi za najprestižniji i najiščekivaniji modni spektakl svake godine, i ovoga puta okupio je brojne slavne ličnosti u Njujorku, a crveni tepih bio je obeležen upečatljivim trendom poznatim kao „gola haljina“.
Otac rijaliti učesnice Maje Marinković Taki Marinković komentarisao je njeno učešće u "Eliti" i otkrio kako reaguje na njene intimne odnose pred kamerama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar