Šta je ovo pokušao Zelenski sa Putinom? Kremlj se oglasio i iznenadio sve - evo šta se krije iza paklenog plana
Podeli vest
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je da ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pokušava da obnovi svoju legitimnost ne kroz zakonske mehanizme, već putem medijskih nastupa i potencijalnog susreta sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da vojnici Pomorskih snaga Oružanih snaga Ukrajine uspešno brane zemlju na vodi, kopnu i iz vazduha, naglasivši da mornarica igra ključnu ulogu u očuvanju bezbednosti države.
Evropska komisija najavila je potpuni prekid uvoza ruskog gasa do 2027. godine, ali praksa brojnih država pokazuje da se ruski gas i dalje koristi, često prikriveno, kroz rebrendiranje i tranzit preko trećih zemalja. Iako je uvoz cevovodnog gasa iz Rusije znatno smanjen od početka sukoba u Ukrajini 2022. godine, LNG (tečni prirodni gas) iz Rusije i dalje stiže do Evrope, najviše u Mađarsku i Slovačku – koje su i najglasnije protivnice potpune zabrane.
06.07.2025
15:40
- Zelenski ne traži potvrdu svoje vlasti kroz pravne procedure, već pokušava da se održi u javnosti po svaku cenu. Panično se boji da će biti zaboravljen i odbačen od strane Zapada - poručila je Zaharova.
„Spava sa veb-kamerom“
Zaharova je istakla da Zelenski koristi sve dostupne platforme kako bi ostao prisutan u medijima.
Borbena grupa Istok Oružanih snaga Rusije preuzela je kontrolu nad naseljem Podubnoje na granici Donjecke Narodne Republike i Dnjepropetrovske oblasti dok su ukrajinske snage zabeležile teške gubitke u ljudstvu i tehnici, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane, a prenosi agencija RIA Novosti.
Odnosi između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država istorijski su bili stabilni i u više navrata ispunjeni međusobnom podrškom, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, istakavši da su dve sile pronalazile „zajednički interes i vrednosti koje ih ujedinjuju“, prenosi agencija TASS.
06.07.2025
14:23
- Mislim da već spava sa veb-kamerom – konstantno daje onlajn intervjue, pojavljuje se na svim mogućim događajima i platformama. Potrebna mu je bilo kakva prilika, samo da ne nestane iz javnosti - dodala je portparolka.
Njene reči dolaze u trenutku kada se u javnosti sve češće postavlja pitanje političke legitimnosti Zelenskog, s obzirom na to da predsednički izbori u Ukrajini nisu održani u redovnom roku, zbog vanrednog stanja u zemlji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je ukrajinska strana spremna za prekid vatre tokom uskršnjih praznika, podsećajući na prethodna iskustva sa Rusijom.
Samo nuklearno oružje može da garantuje bezbednost Ukrajine u sukobu sa Rusijom, poručio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, izazvavši snažne reakcije i dodatno podigavši tenzije između Kijeva, Zapada i Moskve.
Ruski predsednik Vladimir Putin nikada nije želeo da zaustavi rat u Ukrajini i samo je simulirao spremnost na pregovore, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i pozvao Zapad, pre svega Sjedinjene Američke Države, da pojača pritisak na Moskvu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da vojnici Pomorskih snaga Oružanih snaga Ukrajine uspešno brane zemlju na vodi, kopnu i iz vazduha, naglasivši da mornarica igra ključnu ulogu u očuvanju bezbednosti države.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uključio se telefonskim putem za Informer TV, gde je govorio o najnovijim dešavanjima i neredima u režiji blokadera ispred Rektorata.
Ruske snage pokušavaju da preseku ukrajinski front na dva dela, a takav razvoj događaja mogao bi da pokaže da Moskva računa na dug rat tokom cele 2026. godine, ocenio je penzionisani pukovnik Službe bezbednosti Ukrajine i vojni analitičar Oleg Starikov.
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju, Tonino Picula, komentarisao je za RTL Danas odluku predsednika Zorana Milanovića da otkaže samit Brdo-Brioni.
Blokaderski rektor Vladan Đokić obratio se večeras sa terase Rektorata svojim nasilnim pristalicama. Između ostalog, u huškačkom govoru koji je čitao s papira, rektor je slao političke poruke, jasno ukazujući da mu je politička karijera iznad funkcije koju bi trebao da obavlja.
Bivša funkcionerka u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Crne Gore Mirjana Pajković, koja se proslavila porno skandalom, tokom gostovanja kod Ognjena Amidžića otkrila je da osniva svoju stranku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je u telefonskom razgovoru za Informer, komentarišući nasilje blokadera ispred zgrade Rektorata, da izbori možda budu i do Vidovdana, 28. juna.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas se sastaje sa potpredsednikom Saveta ministara i ministrom spoljnih poslova i međunarodne saradnje Republike Italije Antonijom Tajanijem
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Svetski dan šale, 1. april obeležava se već decenijama uz neizbežno “Aprililili”, a Informer vam donosi nekoliko zanimljivih ideja koje možete danas iskoristiti.
Na severu Srbije i u Timočkoj Krajini danas će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda. Temperature će se kretati od 2 do 15 stepeni Celzijusove skale.
Nova "opel korsa" privukla je veliku pažnju posetilaca na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu. Nova "korsa" je nešto modernija, ali zadržava sinonim za praktičnost i ekonomičnost u gradskim uslovima. Početna cena ovog automobila iznosi 17.490 evra.
Beograđanka K.T. (47) nalazi se u teškom stanju nakon napada koji se dogodio preksinoć na Savskom vencu, dok je osumnjičeni B. A. (44) ubrzo uhapšen i nalazi se u pritvoru.
Suđenje pripadnicima takozvanog vračarskog klana, na čelu sa Nikolom Vušovićem, zvanim Džoni sa Vračara nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu izvođenjem dokaza sa Skaj aplikacije.
Serija "Katarina Velika" na Informer TV prikovala je gledaoce za ekrane, a jedan od likova o kojem će se najviše pričati u narednim epizodama je prva supruga cara Pavla Petroviča, Natalija Aleksejevna.
Novi sigurnosni propust u MediaTek procesorima izazvao je uzbunu među korisnicima Android telefona širom sveta. Hakeri sada mogu za manje od minut pristupiti osetljivim podacima.
Iako su Google Maps i Apple Maps već godinama slični po funkcijama, Apple je do sada izbegavao jednu stvar koju korisnici često zameraju konkurenciji oglase. Međutim, to bi uskoro moglo da se promeni.
Zaposleni na aerodromu upozoravaju da vezivanje šarenih vrpci za kofer, iako pomaže da ga lakše prepoznate, može napraviti ozbiljne probleme tokom transporta prtljaga.
Starleta Stanija Dobrojević postavila je poseban uslov pred ulazak u rijaliti "Elita 9" - zahtevala je od Željka Mitrovića da joj svake nedelje u Belu kuću dolazi lični frizer.
Pevačica i voditeljka Ana Sević prisetila se svojih početaka u "Zvezdama Granda", kada je zahvaljujući oštrim savetima Dragana Stojkovića Bosanca izgradila karijeru.
Voditelj Ognjen Amidžić otvoreno je govorio o aktuelnim dešavanjima na domaćoj javnoj sceni, ali i o stanju pevačice Zorice Brunclik i svojoj porodici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar