• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

24.07.2025

23:30

Tama se spušta nad Ukrajinom – Zapad vodi najgluplji rat u istoriji

Tanjug/AP

Vesti

Tama se spušta nad Ukrajinom – Zapad vodi najgluplji rat u istoriji

Podeli vest

Sukob u Ukrajini je „najgluplji rat u istoriji“, tvrdi britanski novinar i kolumnista "Dejli Mejla" Piter Hičens, koji u svom tekstu poziva na hitan prekid, kako kaže, „posredničkog rata između Zapada i Rusije“. Po njemu, Ukrajina je postala oruđe u tuđim rukama, a posledice snosi isključivo njen narod.

- Tama se skuplja nad predsednikom Zelenskim - piše Hitchens, ukazujući na ogroman broj žrtava koje se, kako navodi, u Kijevu uporno prikrivaju. Ističe i da je zemlja uvučena u stalne korupcionaške afere, dok se politički protivnici sve češće uklanjaju represivnim sredstvima.

Hitchens tvrdi da su milioni Ukrajinaca napustili svoju zemlju, dok oni koji su ostali žive u uslovima ekonomske propasti, inflacije i sve nižeg životnog standarda. Na ulicama, prema njegovim rečima, vojni komesari hvataju mlade ljude i šalju ih direktno na front.

Posebno zabrinjava scenario koji se, kako kaže, umalo dogodio tokom telefonskog razgovora Donalda Trampa i Volodimira Zelenskog, kada je Tramp navodno pitao da li Ukrajina može da napadne Moskvu i Sankt Peterburg, a Zelenski odgovorio da „može – ako dobije oružje“. Hičens upozorava da bi takav napad, uz američku tehničku podršku, Rusija protumačila kao direktan akt rata od strane SAD i NATO.

„Bolje da se to nikad ne dogodi“, piše Hičens i poručuje da svet već sada ide ka ambisu – ne zato što želi, već zato što ga vode političari koji ne razumeju posledice sopstvenih odluka.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Snajper osuđen za otmicu: Viši sud u Novom Sadu izrekao kaznu od 4,5 godine zatvora
Hronika

Snajper osuđen za otmicu: Viši sud u Novom Sadu izrekao kaznu od 4,5 godine zatvora

Povodom ponovljenog krivičnog postupka koji se vodi pred Višim sudom u Novom Sadu, po podignutoj Optužnici Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu protiv optuženog Slobodana Milutinovića Snajpera iz Novog Sada, zbog krivičnog dela otmica, učenjenog na štetu oštećene U. J, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da su, na osnovu prikupljenih i izvedenih dokaza tužilaštva, na glavnom pretresu dokazni navodi podignute optužnice.

16.01.2026

08:34

Traži se veštak: Suđenje trostrukom ubici odloženo četvrti put zaredom
Hronika

Traži se veštak: Suđenje trostrukom ubici odloženo četvrti put zaredom

Suđenje Goranu Džoniću (60), pravosnažno osuđenom na doživotnu robiju, po tužbi Stojanke Đokić iz Moravca koja je pokrenula parnični postupak za naknadu štete zbog ubistva njenog sina Gorana (57), snaje Gordane (56) i unuke Lidije Đokić (26) iz Aleksinca, odloženo je danas u Višem sudu u Nišu četvrti put zaredom. I ovoga puta razlog odlaganja bio je - veštak.

16.01.2026

07:30

Zabava

Magazin

Džet set