• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

22.07.2025

11:40

Ima li kraja?! Tramp zapretio novim ratom - ova država će stradati ako Bela kuća donese odluku

Reuters

Vesti

Ima li kraja?! Tramp zapretio novim ratom - ova država će stradati ako Bela kuća donese odluku

Podeli vest

Američki predsednik Donald Tramp poručio je da će američka vojska ponovo napasti iranske nuklearne objekte ukoliko to bude potrebno, navodi se u njegovoj objavi na mreži Truth Social.

- Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči o iranskim nuklearnim objektima: ‘Šteta je veoma ozbiljna, oni su uništeni’. Naravno da su uništeni, kao što sam rekao – i uradićemo to ponovo ako bude potrebno! - napisao je Tramp komentarišući intervju šefa iranske diplomatije za televiziju Foks njuz.

Međutim, u citatu koji je Tramp pripisao Arakčiju postoji izvesna netačnost. Naime, iranski ministar jeste priznao da su američki udari izazvali „ozbiljna i teška oštećenja“, ali nigde nije rekao da su nuklearni objekti „uništeni“ u potpunosti.

U istoj objavi Tramp je ponovo pozvao televiziju Si-En-En da otpusti novinarku Natašu Bertran, koja je ranije, pozivajući se na obaveštajne izvore, izvestila da američki napadi nisu uništili ključne komponente iranskog nuklearnog programa, već su ga samo usporili. Američke vlasti su demantovale te navode i pokrenule istragu o mogućem curenju poverljivih informacija.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene
Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene

Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost podnosi krivičnu prijavu nadležnom javnom tužilaštvu protiv glavnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladen Nenadića, zbog počinjenih krivičnih dela iz člana 360. Zakonika o krivičnom postupku kojim se sankcioniše ”kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika”.

06.12.2025

13:32

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set