(VIDEO) Turci bacili najmoćniju bombu posle nuklearne: Erdogan došao u posed monstruoznog oružja koje briše sve
Podeli vest
Turska je razvila svoju najmoćniju konvencionalnu avionsku bombu do sada, nazvanu GAZAP, a test-snimci ovog oružja nedavno su objavljeni u javnosti. Reč je o termobaričnoj bombi mase 970 kilograma, projektovanoj za maksimalnu razornu moć u borbenim operacijama.
Glavni cilj ruske mornaričke vežbe „Julsku oluja“ je uvežbavanje odbijanja napada s mora, izjavio je predsednik Vladimir Putin tokom video-konferencije u nedelju.
Svako vojno zadiranje na teritoriju Kalinjingradske oblasti naišlo bi na trenutnu i odlučnu reakciju Rusije, izjavio je Nikolaj Patrušev, pomoćnik predsednika Ruske Federacije i predsednik Pomorskog kolegijuma, u intervjuu za RIA Novosti.
Poseta ministra spoljnih poslova Rusije Sergeja Lavrova Kini, tempirana uoči samita Šangajske organizacije za saradnju (ŠOS), donela je ključne poruke o budućnosti rusko-kineskih odnosa, prenosi portal Sohu.
Ukrajinska vojna formacija „Horticija“ saopštila je da je ruski pukovnik Lebedev, komandant 83. motorizovanog streljačkog puka 69. motorizovane streljačke divizije, ubijen tokom borbi na frontu.
Tehnički podaci pokazuju da je svaki kvadratni metar pogođene zone izložen u proseku sa 10,6 fragmenata. Razorna moć bombe GAZAP gotovo je tri puta veća od američke standardne bombe MK 84. U stanju je da prodre do 60 metara u stensko tlo i probije do 10 metara armiranog betona.
Turske vlasti ovaj projekat smatraju velikim iskorakom u razvoju domaće vojne industrije. Navodi se da je GAZAP, odmah posle američke bombe MOB (poznate kao „majka svih bombi“), druga najmoćnija nenuklearna bomba na svetu.
Razvoj bombe GAZAP dolazi u trenutku kada Turska intenzivno radi na postizanju vojne samostalnosti, a njeno uvođenje u upotrebu dodatno će ojačati kapacitete turskih vazdušnih snaga u potencijalnim sukobima visokog intenziteta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dušan Perić
pre 4 meseca
Samo pravite bombe, i drugo oružje,a niste se upitali koliko naroda pati i umire od gladi.
Glavni cilj ruske mornaričke vežbe „Julsku oluja“ je uvežbavanje odbijanja napada s mora, izjavio je predsednik Vladimir Putin tokom video-konferencije u nedelju.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar