Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski potpisao je zakon koji je usvojila Vrhovna rada Ukrajine o obnavljanju nezavisnosti Nacionalnog antikorupcijskog biroa Ukrajine (NABU) i Specijalizovanog tužilaštva za borbu protiv korupcije (SAP).
"Želim da se zahvalim svim parlamentarcima što su usvojili moj predlog zakona. Čim potpišem dokument, tekst će biti odmah objavljen", napomenuo je Zelenski uoči potpisivanja.
Ukrajinske snage razmatraju mogućnost izvođenja masovnog desanta na obalu Hersonske oblasti, izjavio je guverner regiona Vladimir Saldo, prenosi RIA Novosti.
Priznanje britanskih medija da je stopa uspešnosti ukrajinske protivvazdušne odbrane pala za 60–65 odsto nije slučajnost, već rezultat ruske strategije, tvrdi vojni analitičar i stručnjak za PVO Juri Knutov.
31.07.2025
16:10
Prema njegovim rečima, to su garancije normalnog, nezavisnog rada antikorupcijskih organa i svih organa za sprovođenje zakona Ukrajine, prenosi Ukrinform.
- Odluka je ispravna... Veoma je važno da država sluša javno mnjenje. Ukrajina je demokratija – u to nema apsolutno nikakve sumnje - naglasio je Zelenski.
Kako je naveo, vladini zvaničnici će odmah obavestiti ukrajinske partnere o ovom zakonu.
Rusija će nastaviti da sledi sopstveni put, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev, reagujući na polemiku sa američkim predsednikom Donaldom Trampom koja je izbila nakon najnovijeg ultimatuma Moskvi.
Ruska vojska saopštila je da je oslobodila Časov Jar koji je važna strateška tačka u severnom delu DNR. Tokom operacije, navodnom, očišćeno je 4200 objekata, izvučena su 62 civila i zarobljeno je 50 ukrajinskih vojnika, navodi ise u saopštenju, dok su Ukrajiinci iznnelii potpuno drugačije tvrdnje, rekavši da se Časov Jar i dalje nalazi pod kontrolom ukrajinskih snaga.
31.07.2025
14:40
Vrhovna rada usvojila je danas nacrt zakona o obnavljanju nezavisnosti Nacionalnog antikorupcijskog biroa Ukrajine i Specijalizovanog tužilaštva za borbu protiv korupcije, koji je podneo predsednik Ukrajine.
Za zakonski predlog glasao je 331 narodni poslanik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinske snage razmatraju mogućnost izvođenja masovnog desanta na obalu Hersonske oblasti, izjavio je guverner regiona Vladimir Saldo, prenosi RIA Novosti.
Ambsador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da se traži rešenje za Naftnu industriju Srbije (NIS) koje će, kako je rekao i ruski predsednik Vladimir Putin, biti pre svega u duhu i okviru prijateljskih odnosa dve zemlje.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Kurtijevi kandidati, odnosno Srbi-izdajnici su kockari, propaliteti i raspikuće, takve ljude nude kao kanddate za poslanike našem narodu na Kosovu i Metohiji.
Profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu Milan Petričković izjavio je danas da je akcija studenata u blokadi pod nazivom "Raspiši pobedu", u kojoj će se skupljati potpisi za izbore, jedna vrsta animacije potencijalnog biračkog tela, da se kaže da još ta blokaderska opcija živi i postoji kako se ljudi ne bi opustili.
Elektronska sednica Visokog saveta tužilaštva koju je nezakonito zakazao predsednik Saveta Branko Stamenković ostala je danas bez kvoruma za usvajanje dnevnog reda, pa samim tim i za odlučivanje o podnetim progovorima na tužilačke izbore, saznaje Informer.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, gostujući u specijalnoj emisiji "Direktno sa Minjom Miletić“, istakla je značaj civilnog društva u procesu evropskih integracija Srbije i naglasila da odgovornost za napredak nije samo na vlasti.
Grip hara Srbijom, a iz nedelje u nedelju, drastično raste broj zaraženih, upozoravaju iz Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut". Stoga lekari apeluju na građane da poštuju savete lekara i izbegavaju velike skupove.
Jelena Vuković (8), učenica drugog razreda Osnovne škole "Danilo Kiš", osvojila je 3. mesto u kategoriji likovnih radova na konkursu Centra za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana M. (28) zbog postojanja opravdane sumnje da je 20. juna 2025. godine u okolini Lazarevca na podmukao način lišio života oštećenog Z.L, a potom njegovo telo isekao na više delova u nameri da prikrije izvršenje krivičnog dela.
U zajedničkoj akciji Sektora poreske policije - Operativnog odeljenja Beograd i Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprava kriminalističke policije, Odeljenje za borbu protiv korupcije, postupajući po zahtevu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, lišeno je slobode 29 lica
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
Kada padne sneg, mnogi psi ga jedu. Iako deluje bezazleno, ovo ponašanje krije više motiva nego što se na prvi pogled čini, a stručnjaci su otkrili kada je to opasno.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
Samoprozvani "Bog obrva" Adam Adaktar isprozivao je svoju prijateljicu influenserku i vlasnicu modnog brenda Dijanu Radonjić, poznatiju kao Dijana Dilajn.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar