Horor! Ben Gvir pozvao Izrael da osvoji Gazu: Znate li šta će uraditi sa Palestincima koji tamo žive?!
Podeli vest
Izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir ponovo je danas pozvao Izrael da proglasi suverenitet nad Gazom i zatraži od Palestinaca da napuste ovu enklavu.
On je napisao na plarformi Iks da "mora da bude poslata jasna poruka: da osvojimo ceo pojas Gaze, proglasimo suverenitet nad njim, eliminišemo svakog člana Hamasa i podstaknemo dobrovoljni odlazak Palestinaca", prenosi Vafa.
Ratovi 21. veka ne vode se samo na bojnom polju — oni se bore i na društvenim mrežama. TikTok vojnici i Instagram ratnice postaju nove face sukoba u Ukrajini, Gazi i Izraelu, gde mobilni telefoni i hashtagovi imaju snagu oružja.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu odložio je donošenje odluke o akcijama koje će vojska te zemlje preduzeti u Gazi ako Hamas ne pristane na sporazum o prekidu vatre, rekao je izvor upoznat sa situacijom za CNN.
02.08.2025
09:30
Samo na ovaj način ćemo vratiti taoce i pobediti u ratu, istakao je on.
Ben-Gvir je danas posetio područje džamije Al-Aksa u Jerusalimu na Hramovoj gori, koje je izvor napetosti i rekao da se tamo molio, čime je prekršio pravila koja važe za jedno od najosetljivijih mesta na Bliskom istoku, prenosi Rojters.
Nakon što je predsednik Francuske Emanuel Makron najavio da će njegova zemlja u septembru priznati palestinsku državu na Generalnoj skupštini UN, usledio je domino efekat. Samo dan kasnije, Britanija i Kanada objavile su da će učiniti isto – i to dok rat u Gazi ulazi u drugu godinu.
Velika Britanija će priznati državu Palestinu u septembru, osim ako izraelska vlada ne preduzme ''suštinske'' korake da okonča ''strašnu situaciju'' u Pojasu Gaze i ispuni druge uslove, poručio je britanski premijer Kir Starmer članovima svog kabineta.
29.07.2025
22:03
Snimci koje je objavila mala jevrejska organizacija pod nazivom Uprava Hramovne gore prikazuju Ben-Gvira kako vodi grupu koja hoda po kompleksu.
Drugi video snimci koji kruže internetom izgledaju kao da prikazuju Ben-Gvira kako se moli.
Rojters nije mogao da verifikuje sadržaj drugih video snimaka.
Poseta kompleksu koji je Jevrejima poznat kao Hramovna gora, desila se na Tišu Beav, dan posta u znak žalosti zbog uništenja dva drevna jevrejska hrama koja su stajala na tom mestu pre mnogo vekova.
Vakf, fondacija koja upravlja kompleksom, saopštila je da je Ben-Gvir bio među 1.250 osoba koje su posetile to mesto i koje su se, prema njihovim navodima, molile, vikale i plesale.
Ben-Gvir je u saopštenju naveo da se molio za pobedu Izraela u ratu protiv palestinske militantne grupe Hamas u Gazi i za povratak izraelskih talaca koje tamo drže militanti. On je ponovio poziv Izraelu da osvoji celu enklavu.
Nabil Abu Rudeineh, portparol predsednika Palestinske samouprave Mahmuda Abasa, osudio je Ben-Gvirovu posetu, koju je nazvao "prekoračenjem svih crvenih linija".
- Međunarodna zajednica, posebno administracija SAD, mora odmah da interveniše da bi se okončali zločini naseljenika i provokacije ekstremne desničarske vlade u džamiji Al-Aksa, zaustavio rat na pojasu Gaze i omogućila humanitarna pomoć - naveo je on.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ratovi 21. veka ne vode se samo na bojnom polju — oni se bore i na društvenim mrežama. TikTok vojnici i Instagram ratnice postaju nove face sukoba u Ukrajini, Gazi i Izraelu, gde mobilni telefoni i hashtagovi imaju snagu oružja.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Bivši sudija Osnovnog suda u Prištini, sada „ugledni“ advokat, Tom Gaši, izazvao je objavom na Fejsbuku veliko uznemerienje srpskog naroda
na Kosovu i Metohij
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar