• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

06.08.2025

18:25

Misteriozni nestanak turskog milijardera! Njegova jahta pronađena prepolovljena - oglasio se nesretni otac (FOTO)

Shutterstock/facebook

Vesti

Misteriozni nestanak turskog milijardera! Njegova jahta pronađena prepolovljena - oglasio se nesretni otac (FOTO)

Podeli vest

Poznati turski biznismen Halit Jukaj (43), osnivač i glavni dizajner kompanije "Mazu Yachts", nestao je nakon što je u Mramornom moru, blizu grčkog ostrva Prokonisos, pronađena njegova prepolovljena i delimično potopljena jahta „Graywolf“.

Nestanak je prijavljen nakon što je poslednji put viđen u subotu uveče, kada je krenuo iz Turske ka Mikonosu, a kontakt sa njim prekinut je ubrzo po isplovljavanju.

Porodica je alarmirala vlasti, a obalska straža je obaveštena u ponedeljak uveče. Sledećeg dana je trgovački brod prijavio pronalazak ostataka jahte u moru, a ronilački timovi i jedinice za vazdušnu pretragu nastavljaju potragu za Jukajem, ali do sada nema tragova o njegovom mestu boravka.

Prema rečima oca Džana Jukaja, signal mobilnog telefona nestao je oko 17 časova 4. avgusta, što je verovatno bilo posledica pada u more.

 

 

 

Ko je Halit Jukaj?

Halit Jukaj je izgradio ime u turskoj jahting industriji, osnivši kompaniju 2011. godine u Jalovi.

Njegove jahte su poznate po modernom dizajnu i korišćenju najsavremenijih tehnologija, a kupovale su ih mnoge istaknute ličnosti u Turskoj.

 

 

Kompanija proizvodi jahte dužine od 11 do 40 metara sa trupom od ugljeničnih kompozita i čelika.

 

Snimci otkrivaju tragove nesreće 

Ronilački snimci otkrili su duboke pukotine na trupu jahte, što ukazuje na ozbiljnu nesreću. Snimci sigurnosnih kamera pokazuju njegove poslednje trenutke u marini Jalova, odakle je isplovio sam na put ka Mikonosu.

Halit je ranije govorio da je ostvario svoj san radeći jahte, a njegova kompanija „Mazu Yachts“ uživa veliki ugled kako na domaćem, tako i na svetskom tržištu.

 

Potraga u toku

Potraga za nestalim biznismenom i dalje traje, a spasilačke ekipe koriste helikoptere, ronioce i plovila Obalske straže kako bi ga pronašle.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene
Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene

Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost podnosi krivičnu prijavu nadležnom javnom tužilaštvu protiv glavnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladen Nenadića, zbog počinjenih krivičnih dela iz člana 360. Zakonika o krivičnom postupku kojim se sankcioniše ”kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika”.

06.12.2025

13:32

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set