Šokantan potez Nemačke usred Ukrajine! Oglasio se ministar: Niko nije očekivao!
Podeli vest
Ukrajinski ministar odbrane Denis Šmihalj razgovarao je sa generalnim direktorom nemačke grupe Rajnmetal (Rheinmetall) Arminom Papergerom o ključnim fazama izgradnje postrojenja za proizvodnju artiljerijskih granata u Ukrajini.
Šmihalj je na Telegramu istakao da Ukrajina i Rajnmetal imaju dugogodišnju saradnju u tri oblasti: oklopna vozila, municija i sistemi protivvazdušne odbrane, preneo je Ukrinform.
Ruske snage počele su da koriste kineske mobilne borbene lasere za obaranje ukrajinskih bespilotnih letelica, a na društvenim mrežama pojavili su se prvi snimci njihovog dejstva.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov prisustvovaće rusko-američkom samitu na Aljasci, potvrdio je zamenik direktora Odeljenja za informisanje i štampu Ministarstva spoljnih poslova Rusije Aleksej Fadejev.
13.08.2025
11:52
Prema njegovim rečima, fokus je sada na razvoju zajedničkih projekata u Ukrajini, posebno proizvodnji artiljerijskih granata, uz poboljšanje koordinacije i efikasno sprovođenje radnih planova.
- Uključujemo odbrambene kompanije iz celog sveta u otvaranje proizvodnih i istraživačko-razvojnih centara u Ukrajini. Gradimo snage koje će da zaustave agresiju i obezbede održivi mir - dodao je ukrajinski ministar.
Generalni direktor Rajnmetala je priznao da tempo izgradnje fabrike ne ide onoliko brzo koliko bi želeli, ali je istakao da će njen kapacitet biti dvostruko veći nego što se ranije očekivalo.
Neposredno uoči sastanka aktuelnog predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina na Aljasci, ruska vojska probila je ukrajinski front u Donjeckoj oblasti, što bi, prema oceni vojnog komentatora lista BILD Julijana Repkea, moglo imati katastrofalne posledice po Ukrajinu i staviti ogroman pritisak na predsednika Volodimira Zelenskog.
Iako je preminuo 2022. godine, lider Liberalno-demokratske partije Rusije Vladimir Žirinovski je u brojnim govorima 2025. nazivao „godinom velikih preokreta“ – periodom kada će Sjedinjene Države i Rusija sesti za pregovarački sto o Ukrajini, dok će svet ući u novu fazu političkog pregrupisavanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Lala
pre 3 meseca
Rusi su slepi? Iskander,Kindzal...i fajront. Ko je ovde lud...?
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
Ruske snage počele su da koriste kineske mobilne borbene lasere za obaranje ukrajinskih bespilotnih letelica, a na društvenim mrežama pojavili su se prvi snimci njihovog dejstva.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Marko Parezanović, jedan od najuticajnijih načelnika u Bezbednosno-informativnoj agenciji (BIA), koji je obavljao poslove načelnika operative u agenciji, smenjen je sa te pozicije, a na njegovo mesto postavljen je Nikola Vasiljević, saznaje Republika.
Povodom tekstova o vrhovnoj tužiteljki Zagorki Dolovac i njenom boravku u Hagu oglasio se kabinet Vrhovnoj javnog tužilaštva, čiji odgovor prenosimo u celosti.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedna od 10 najčešćih malignih bolesti jeste karcinom mokraćne bešike, dok se u Srbiji nalazi na četvrtom mestu. Na godišnjem nivou od ove bolesti oboli oko 2.500 stanovnika, dok gotovo 1.000 izgubi bitku.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Čačku, koje je juče potreslo javnost, prema nezvaničnim informacijama dogodilo se pre nekoliko dana, ali još nema informacija o tačnom datumu!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar