Šokantna izjava Trampovog "ratnog jastreba" zaprepastila celu Ameriku: Ako uradimo ovo, i Bog će nam okrenuti leđa
Podeli vest
Republikanski senator Lindzi Grejem upozorio je da bi svako slabljenje američke podrške Izraelu moglo dovesti do „božje kazne“ za Sjedinjene Države.
Grejem je ovu izjavu dao tokom 58. godišnjeg „Silver Elephant Gala“ – glavnog stranačkog donatorskog događaja u Južnoj Karolini, održanog proteklog vikenda, a u sredu je snimak govora podelio na društvenim mrežama. On je pohvalio Izrael, tvrdeći da ta zemlja „nije počinila genocid“ u Gazi, iako bi, kako je rekao, to bila „u stanju da uradi“.
Zajedničkom operacijom Federalne službe bezbednosti (FSB) i Oružanih snaga Rusije osujećeni su planovi Ukrajine da proizvede balističke operativno-taktičke raketne sisteme „Sapsan” za napade duboko unutar teritorije Rusije, saopštila je ruska bezbednosna služba. U napadu su pogođena i uništena ključna postrojenja ukrajinskog vojnog industrijskog kompleksa.
Aktuelni predsednik SAD Donald Tramp planira da na predstojećem sastanku sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom ponudi paket ekonomskih ustupaka, uključujući pristup retkim mineralima, kako bi ga podstakao da okonča rat u Ukrajini, prenosi britanski Telegraf.
Ove reči dolaze neposredno nakon što je Izrael objavio plan za okupaciju grada Gaze, jednog od retkih područja palestinske enklave koja još nije pod njegovom kontrolom. Taj plan, koji je zvanični Tel Aviv predstavio kao „mapu puta za okončanje rata“ protiv Hamasa, naišao je na oštre kritike većine međunarodnih organizacija i država, dok su SAD ostale bez jasne reakcije. Pred objavu plana, predsednik SAD Donald Tramp rekao je da je „uglavnom na Izraelu“ da odluči hoće li potpuno okupirati enklavu.
Ukrajina je spremna za pregovore o teritorijalnim pitanjima, a tzv. „linija kontakta” treba da bude polazna tačka razgovora, izjavio je u sredu nemački kancelar Fridrih Merc na zajedničkoj konferenciji za medije sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim.
14.08.2025
06:15
Grejem ranije pozivao na potpunu okupaciju
Senator Grejem, dugogodišnji čvrst pristalica Izraela, i ranije je javno tražio potpunu okupaciju Gaze, ocenjujući da ne postoji drugo rešenje koje bi zadovoljilo vlasti u Jerusalimu.
- Oni će u Gazi uraditi ono što smo mi uradili u Tokiju i Berlinu – zauzeti teritoriju silom i krenuti ispočetka - izjavio je krajem jula, nagoveštavajući da i Vašington, koji je formalni posrednik u mirovnom procesu između Izraela i Hamasa, zapravo smatra da „nema načina da se ovaj rat okonča pregovorima“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zajedničkom operacijom Federalne službe bezbednosti (FSB) i Oružanih snaga Rusije osujećeni su planovi Ukrajine da proizvede balističke operativno-taktičke raketne sisteme „Sapsan” za napade duboko unutar teritorije Rusije, saopštila je ruska bezbednosna služba. U napadu su pogođena i uništena ključna postrojenja ukrajinskog vojnog industrijskog kompleksa.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Predsednica Skupštine Srbije reagovala je na tekst blokaderskog medija, kojim su sami dokazali da ne postoje paralelni birački spiskovi, kao i da građani glasaju po svojoj volji, a ne pod pritiskom.
Urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić bila je gost u emisiji "Dan na dan" na Prvoj televiziji, gde je govorila o skandaloznoj presudi koju je donela sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić iz Prvog osnovnog suda, po krivičnoj tužbi Zdenka Tomanović.
Opozicija i blokaderi će zajedno osvojiti manje glasova nego na izborima nego 2023. godine, jer su se u ovoj godini silno iskompromitovali, zbog čega će ih narod kazniti na biračkom mestu. Sa druge strane, SNS će biti nagrađen jer je uspeo da spasi Srbiju od građanskog rata.
Predednica Skupštine Ana Brnabić pohvalila je Nezavisno udruženja novinara Srbije (NUNS) koje je reagovalo na skandaloznu presudu glavnoj urednici portala 'Novosti' Andrijani Nešić.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Sasvim nesvakidašnja scena dogodila se juče ispred jedne prodavnice na Zlatiboru, gde j, usred decembra i snega, doletelo jato malenih ptica, poređanih u kolonu.
Veoma gusta magla koja se tokom celog dana spustila na Zlatibor i okolinu potpuno je smanjila vidljivost na magistralnom putu od Čajetine ka Novoj Varoši.
Građani Srbije imaju još samo dva dana da pripreme dokumentaciju za legalizaciju nelegalnih objekata i pre svega, da se prijave na platformu Agencije za prostorno planiranje i urbanizam RGZ-a.
Viši sud u Podgorici izdao je jutros naredbu policiji da na naredno ročište, zakazano za 16. januar, prinudno dovede Budvanina Marka Ljubišu-Kana, navodnog pripadnika "škaljarskog klana", kako bi svedočio u postupku protiv kriminalne grupe koja je pokušala da ga ubije.
Policajci u Novom Sadu uhapsili su B. B. (60), zbog sumnje da je počinio krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnih lica za pornografiju.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Kersti je na svom TikTok profilu podelila trik gde uz pomoć svetlucavih traka (grilandi), popunjava prazan prostor i čini jelku bujnijom i prirodnijom.
Ovako možete utvrditi da li su vaš mejl ili lozinke završili u rukama hakera. Brza reakcija može sprečiti zloupotrebu vaših naloga i zaštititi vaše podatke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar