Najmanje tri osobe su poginule, a osam je povređeno u pucnjavi u klubu "Bar Ukusi grada" u Bruklinu, u Njujorku, saopštila je danas njujorška policija.
Pucnjava se dogodila u četvrti Kraun hajc, saopštila je komesarka njujorške policije Džesika Tiš, na konferenciji za novinare, prenosi NBC njuz.
U pucnjavi je učestvovalo više napadača, rekla je Tiš i dodala da policija i dalje istražuje napad i da niko još nije uhapšen.
🚨BREAKING🚨:MASS SHOOTING IN BROOKLYN 🇺🇸
At least 7 people were shot in Crown Heights, New York, late Sunday. Police confirm multiple injuries but no casualties have been reported so far. The situation remains under investigation as authorities secure the area pic.twitter.com/zIfgMviZ3j
— The_Independent (@TheIndeWire) August 17, 2025
BREAKING: Mass shooting in Crown Heights neighborhood Brooklyn New York.
Među poginulima su muškarac star 27 godina, muškarac star 35 godina i muškarac nepoznate starosti, rekla je Tiš.
Osmoro povređenih prevezeni su u lokalne bolnice i nisu životno ugroženi, dodala je ona.
🚨BREAKING: Mass shooting in Crown Heights Brooklyn New York City.
7 people shot on Franklin Ave.
NYPD has locked down 903 Franklin Ave under Level 1 mobilization.
Scene flooded with cops and ambulances. #BreakingNewspic.twitter.com/WM6pLKQyxh
— Buzz Patriot (@BuzzPatriot) August 17, 2025
Glavni tužilac u Briselu Žilijen Moinil kritikovao je političare zbog porasta broja pucnjava, kojih je u prvoj nedelji avgusta bilo sedam, a ove godine ukupno 57.
Osam osoba je poginulo, a dve su ranjene kada je grupa naoružanih ljudi otvorila vatru na gomilu ispred noćnog kluba u gradu na jugozapadu Ekvadora, saopštila je danas policija.
Po nalogu javnog tužioca u Beogradu, policija je zadržala muškarca D.M. (30) zbog sumnje da je počinio dva krivična dela: izazivanje opšte opasnosti i neovlašćeno držanje oružja i municije.
Šest osoba, uključujući i petogodišnju devojčicu, ranjeno je u masovnoj pucnjavi koja se dogodila u stambenom naselju u Baltimoru, saopštila je lokalna policija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni tužilac u Briselu Žilijen Moinil kritikovao je političare zbog porasta broja pucnjava, kojih je u prvoj nedelji avgusta bilo sedam, a ove godine ukupno 57.
Novi dokazi u istrazi povodom sada već očigledno montirane afere "zvučni top" bacaju potpuno novo svetlo na kolaps pravnog sistema i spregu pojedinaca iz tužilaštva sa političkim aktivistima.
Bivši načelnik PU za grad Beograd Veselin Milić dobija pretnje u pritvorskoj jedinici, a kako saznaje Informer.rs, pritvorenici mu prete i prozivaju ga, viču mu pandurska pi*ko, laju, čak su ga jednom gađali hranom.
Novinar Mihael Martens, zaposlen u nemačkom listu Frankfurter algemajne cajtung, oglasio se povodom najnovijih saznanja "Rojtersa" o takozvanom Sarajevo safariju.
Blokaderi sve češće zloupotrebljavaju decu u političke svrhe, a u prilog tome govori i incident koji je zabeležen danas u Novom Sadu, gde je blokaderski novinar terao dete da peva političke pesme, i sve to prenosio uživo u programu!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da regionalni mediji ćute o pokretanju postupka u vezi sa aferom "zvučni top", jer bi, kako tvrdi, morali da objasne zbog čega su mesecima plasirali neistine.
Nemačka policija ponovo traži pomoć javnosti u slučaju nestanka Kerstin Li Lengli kojoj se od leta 2007. godine gubi svaki trag.raspisana je nagrada od 10.000 evra.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o aferi "Zvučni top" u specijalnoj emisiji, spomenuo je i koliko država izdvaja za lečenje retkih bolesti u Srbiji, ali i zloupotrebu profesora na fakultetima .
Jedan od svetskih lidera u automobilskoj industriji, kineska kompanija BYD, predstavila je u Beogradu najnovije tehnološke inovacije koje bi mogle da promene način na koji razmišljamo o vožnji električnih i hibridnih automobila.
Policija je u sredu javila kako je u 20.39 sati primila poziv da je u Selnici Podravskoj u reci Dravi nestalo dete, nakon čega je krenula velika potraga, koja je nažalost završena danas.
Muškarac E.A, koji se sumnjiči za učešće u brutalnom napadu na I.D. u Ulici Ruđera Boškovića u Novom Pazaru, predao se nadležnim organima na graničnom prelazu Špiljani.
Kosta K., koji je 3. maja 2023. u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro đaka i čuvara škole, sate je provodio igrajući izuzetno nasilnu igricu "Kol of djuti" i tako se pripremao za jezivi maskr. Tu istu video-igru, prema sopstvenom priznanju, igrao je i Anders Brejvik, vežbajući za zločin u kome je 2011. godine ubio 77 i ranio više od 200 mladih u Oslu i na ostrvu Utoja.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Tokom leta mnogi parfemi brzo izgube intenzitet zbog visokih temperatura, ali arapski mirisi poznati su po izuzetnoj postojanosti i bogatim notama koje ostaju prisutne tokom celog dana.
Ekipa Informera uhvatila je voditeljku Jovanu Jeremić i boksera Miloša Stojanovića Tigra kako razmenjuju nežnosti, neposredno pred njegov boks meč u Inđiji.
Kuvarica Sandra koja je dugo radila u jednom restoranu nacionalne kuhinje, otkrila je kako je pevač Zdravko Čolić bio redovan gost i da je tražio samo domaća jela.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.