U zgradi parlamenta Finske danas oko 11 sati pronađeno je beživotno telo, a kako javljaju lokalni mediji, u pitanju je telo poslanika, koji je izvršio samoubistvo!
Policija nije potvrdila navode da je u pitanju poslanik, ali je saopštila da se za sada ne sumnja da je u pitanju krivično delo.
Šef bezbednosti parlamenta Aro Toivonen, potvrdio je da se u zgradi parlamenta dogodio smrtni slučaj, ali da je na vlastima da daju dodatne informacije o slučaju.
Jedan od poslanika rekao je da ne zna mnogo o slučaju.
"Nemam nikakvih detaljnijih informacija. Zaista tužna stvar, zbog koje mi je jako žao", rekao je poslanik Juka Kopra. On je dodao da pretpostavlja da će parlament dati zvanično saopštenje kada to bude moguće.
Parlament je na letnjoj pauzi, ali je osoblje prisutno i tokom pauze. Jesenja sednica počinje 2. septembra.
U ovom trenutku u zgradi parlamenta je veliki broj pripadnika policije, a ispred je viđeno više vozila Hitne pomoći.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen našla se u centru kontroverze tokom govora u Finskoj, kada je jedan demonstrant pokušao da izrazi neslaganje sa njenom politikom – ali je ubrzo ućutkan, i to doslovno.
Finska trenutno ne učestvuje u kupovini američkog oružja za Ukrajinu. Umesto toga, zemlja namerava da razvija kupovinu oružja za ukrajinske oružane snage iz sopstvene industrije, izjavio je ministar odbrane ove zemlje Anti Hakanen, prenosi televizija „Ile“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen našla se u centru kontroverze tokom govora u Finskoj, kada je jedan demonstrant pokušao da izrazi neslaganje sa njenom politikom – ali je ubrzo ućutkan, i to doslovno.
Više javno tužilaštvo odbacilo je krivičnu prijavu protiv trojice policajaca koji su optuženi za prikrivanje i neprijavljivanje ubistva Aleksandra Nešovića.
Nenad Kulačin, voditelj tajkunske Nove S, masno je slagao da američki predsednik Donald Tramp nije objavio intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića za Breitbart.
Obeležavanje slave počelo je još minule nedelje otvaranjem Rimskog festivala i brojnim manifestacijama koje su organizovale ustanove kulture. Pored brojnih projekcija, izložbi i koncerata, dešavanja koja su privukla najviše pažnje su trodnevni FolkFest i Rimski festival, koji se nekoliko dana održavao u Nišu, uz radionice za decu, pokazne vežbe i uvek zanimljiv defile kroz grad.
Ekspo 2027 Beograd učestvovaće na više događaja u Vašingtonu 4. i 5. juna, u okviru jačanja transatlantske saradnje i partnerstva, među kojima je i panel diskusija u američkom Kongresu.
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu oglasilo se povodom hapšenja dvojice pripadnika Jedinice za zaštitu svedoka (JZZ) koji su privatno obezbeđivali Sašu Vukovića Bosketa, osumnjičenog za ubistvo Aleksandra Nešovića Baje.
Ubijali su decu, pacijente, žene i mladiće. Neki su nosili beli mantil, drugi status uglednog građanina, a pojedini su se predstavljali kao prijatelji svojih budućih žrtava. Kada su konačno razotkriveni, iza njih su ostale desetine, pa čak i stotine mrtvih, zbog čega se i danas smatraju najzloglasnijim serijskim ubicama u istoriji.
Prava drama odigrala se u utorak na obilaznici oko Praga, kada je u teškoj saobraćajnoj nesreći učestvovao kamion jedne novopazarske transportne kompanije.
Više javno tužilaštvo odbacilo je krivičnu prijavu protiv trojice policajaca koji su optuženi za prikrivanje i neprijavljivanje ubistva Aleksandra Nešovića.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Miris i ukus prave, domaće višnjevače vraćaju nas u detinjstvo i podsećaju na špajzove naših baka, gde je ova dragocena flaša uvek imala posebno mesto.
Britanac Džastin Vali i njegova partnerka Viktorija uspeli su da organizuju šestonedeljnu avanturu tokom koje su za avionske karte izdvojili svega 286 evra.
Doktorka Triša Pasriča podelila je na društvenim mrežama tehniku za koju tvrdi da je zasnovana na naučnim saznanjima i da može pomoći već pri prvim znacima svraba.
Muzički producent Zvezda Granda Mikica Gačić otkrio je da je vest o prinovi kod sina Marka saznao putem medija, kao i da njih dvojica trenutno nisu u kontaktu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar