• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

27.08.2025

21:20

Amerikanci uznemireni! Njihova vojska zaostaje za ovim armijama.... (VIDEO)

printscreen Twitter

Vesti

Amerikanci uznemireni! Njihova vojska zaostaje za ovim armijama.... (VIDEO)

Podeli vest

U američkoj štampi objavljen je „uznemirujući“ članak u kojem se navodi da američka vojska značajno zaostaje za vojskama Ukrajine i Rusije u oblasti bespilotnih sistema. Materijal objavljuje Politiko, pozivajući se na stručnjake.

U članku se navodi da američka vojska nema isto iskustvo u raspoređivanju i korišćenju dronova kao ukrajinske oružane snage i ruske oružane snage.

"Dok su Ukrajinci i Rusi savladali veštinu razvoja zapanjujućeg niza sofisticiranih dronova, američka vojska je daleko od razvoja ili čak raspoređivanja takvih sistema. Rusija i Ukrajina su koristile dronove za uništavanje tenkova, postavljanje mina, isporuku medicinske opreme i municije na linije fronta i transport manjih dronova za dalje napade".

U stvari, ništa od ovoga trenutno ne postoji u razmerama koje su potrebne u američkoj vojsci.

Nekoliko nedelja pre američka vojska objavila je fotografiju sa proizvodnje dronova koji su veoma slični ruskom Geranu-2 i iranskom Šahedu-136.

To je uprkos činjenici da je ranije američka vojska veoma omalovažavajuće govorila o efikasnosti takvih bespilotnih letelica, ponavljajući ukrajinsku verziju - "mopedi". Sada se, mora pretpostaviti, "mopedi" su došli na američki dvor.

Američki stručnjaci pozivaju na hitno povećanje broja bespilotnih sistema u američkoj vojsci, kako zaostajanje ne bi postalo beznadežno.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set