Skandal! Korupcionaška afera trese zemlju: Sumnja se da je predsednikova sestra "maznula" ozbiljnu cifru...
Podeli vest
Argentinski predsednik Havijer Milej suočava se sa najtežim skandalom od dolaska na vlast – u centru afere našla se njegova rođena sestra i najbliža saradnica, Karina Milej, svega dva meseca uoči ključnih parlamentarnih izbora.
Lokalni mediji već danima objavljuju audio-snimke bivšeg direktora Nacionalne agencije za invaliditet Dijega Spanjola, nekadašnjeg Milejevog advokata, koji tvrdi da je Karina Milej uzimala tri odsto provizije od svakog zaključenog ugovora. Spanjolo je u početku negirao autentičnost snimaka, ali je kasnije priznao i ubrzo bio smenjen.
Predsednik Argentine Havijer Milej napadnut je kamenjem tokom predizborne kampanje u blizini Buenos Ajresa, dok su demonstranti protestovali zbog korupcionaškog skandala u koji je, kako prenose mediji, umešana njegova sestra, Karina Milej.
Kineski predsednik Si Đinping pokrenuo je sveobuhvatnu čistku najvišeg vojnog rukovodstva zemlje, čiji je obim, prema pisanju Blumberga, neviđen još od vremena Mao Cedunga.
27.08.2025
21:30
Na snimcima se takođe pominje farmaceutska kompanija Suizo Argentina, koja je navodno tražila osam odsto provizije za dodelu državnih poslova, dok je tri odsto odlazilo sestri predsednika. Prema medijima, mreža je mesečno generisala između 500.000 i 800.000 dolara mita.
Advokat Gregorio Dalbon, poznat po zastupanju bivše predsednice Kristine Fernandes de Kiršner, podneo je krivičnu prijavu protiv Mileja, njegove sestre, Spanjola i drugih umešanih. Dalbon je skandal nazvao „najvećim od povratka demokratije 1983. godine“, ne isključujući mogućnost da preraste u argentinski „Votergejt“.
Više javno tužilaštva u Beogradu podiglo je optužnicu protiv organizovane kriminalne grupe, čiji je oganizator bio nekadašnji sekretar Sekretarijata za poslove legalizacije objekata u Gradskoj upravi grada Beograda Nemanja S.
15.08.2025
14:47
Federalni sud je pokrenuo istragu i pretresao više lokacija, pri čemu je u domu jednog od vlasnika Suizo Argentine pronađeno 266.000 dolara u gotovini.
Predsednik Milej se nije direktno oglasio o aferi, ali je na društvenim mrežama podelio saopštenje pomenute kompanije, u kojem se tvrdi da je spremna da sarađuje sa pravosuđem i uverena da je radila u skladu sa zakonom.
Opozicija traži formiranje posebne komisije u parlamentu.
- Do sada nismo čuli uverljivo objašnjenje šta se desilo, što ozbiljno narušava kredibilitet vlade - izjavio je socijalistički poslanik Esteban Paulon.
Vanredni izbori zakazani su za 26. oktobar, kada će birači odlučivati o polovini poslanika donjeg doma i trećini članova Senata – što aferu čini još opasnijom po Milejev politički opstanak.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Argentine Havijer Milej napadnut je kamenjem tokom predizborne kampanje u blizini Buenos Ajresa, dok su demonstranti protestovali zbog korupcionaškog skandala u koji je, kako prenose mediji, umešana njegova sestra, Karina Milej.
Top otkriće Gledalačko obaveštajne službe Informera (GOSI) o studentu Vanji Berić, prvom na blokaderskoj listi "Kladovo ima nas - vreme je za promene", našlo se na udaru cenzorskih makaza blokadera kojima su puna usta slobode govora.
Šiptarski terorista Hisni Gucati, inače predsednik Organizacije veterana zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), tvrdnjama o tome kako predsednik Srbije Aleksandar Vučić gleda na Kosovo i Metohiju (KiM) uznemirio je antisrbe - one koji godinama navode da se šef naše države odrekao južne srpske pokrajine.
Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.
Poslanica Srpske napredne stranke (SNS) Danijela Nikolić vratila je na fabrička podešavanja Miroslava Aleksića, čelnika Narodnog pokreta Srbije (NPS) koji je na sraman način napao predsednika Aleksandra Vučića.
Odbornik Srpske napredne stranke Miloš Gocić žestoko je odbrusio odborniku u Skupštini gradske opštine Niška Banja i predsedniku Saveta za turizam u stranci Draganu Miliću.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Banka Engleske sprovodi veliki program dobrovoljnih odlazaka, pri čemu će više od 400 zaposlenih napustiti posao, a mnogi od njih očekuju značajne otpremnine, uključujući i najviše rukovodioce.
Predsedniku i osnivaču kompanije "AutoČačak", Milenku Kostiću, uručena je "Laurin & Klement" nagrada za životno delo, prestižno priznanje koje kompanija Škoda Auto dodeljuje svojim najuspešnijim saradnicima.
Tokom večernjih sati na području Zlatiborskog okruga kiša je prešla u susnežicu i sneg, a saobraćaj se odvija bez problema jer su na teren odmah upućene dežurne putarske ekipe.
Nenad K. (58) čije je telo pronađeno u luksuznoj zgradi u Čačku ubijen je zbog neraščišćenih poslovnih odnosa sa osumnjičenim Milanom M. kojem je zbog toga zapalio kuću.
Petorica Srba ubijena su u Južnoafričkoj Republici u periodu od 2013. do 2019. godine. Poslednji koji je likvidiran bio je Jugoslav Smiljkić (51) iz Beograda.
Marokanac Hamza O. (33), koji je krajem juna prošle godine pretukao policajku na Autobuskoj stanici u Zagrebu, u ponedeljak je osuđen na godinu dana zatvora, uslovno na pet godina, pred Opštinskim krivičnim sudom u Zagrebu.
Dečak koji je u Ribnikaru ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, 25. marta trebalo bi da svedoči u sudskom postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja. Ranije su stručnjaci analizirali njegovo ponašanje i napomenuli da je bilo preciznih znakova da će počiniti zločin.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Pevačica Mia Borisavljević progovorila je o braku sa suprugom Bojanom Grujićem i otkrila kako je sve u životu neizvesno, pa da tako i oni imaju trzavice.
Pevač Marko Gačić otvoreno je progovorio o braku sa koleginicom Gogom Gačić i priznao da ju je prevario, ali i objasnio razloge koji su doveli do kraha njihove zajednice.
Pevačica Ana Nikolić ponovo je uzburkala javnost objavljivanjem privatnih dokumenata o razvodu Gorana Ratkovića Raleta i njegove prve žene Slavice na svom Instagram profilu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar