Šok! Tramp udario na studente! Ovako stvari stoje...
Podeli vest
Ministarstvo za unutrašnju bezbednost SAD najavilo je predlog novih pravila koja bi ograničila koliko dugo strani studenti mogu da borave u zemlji. Do sada su mogli da ostanu sve dok su imali status redovnog studenta.
Prema najnovijem pravilniku, koji će danas biti objavljen, strani studenti i učesnici programa razmene moći će da borave u SAD najviše četiri godine, u skladu s trajanjem svog obrazovnog programa.
Kina je danas odbacila zahtev Sjedinjenih Američkih Država da se pridruži trilateralnim pregovorima o nuklearnom razoružanju sa Rusijom, nazivajući takvu inicijativu "nerazumnom i nerealnom".
Američki ratni brodovi približavaju se vodama Venecuele u južnim Karibima u okviru napora administracije Donalda Trampa da pojača borbu protiv trgovine drogom, prenose Rojters, Al Džazira i Frans 24.
27.08.2025
23:30
Ove izmene se odnose na nosioce F viza, koji su do sada mogli da ostanu u zemlji “tokom trajanja statusa”, što je često značilo više od četiri godine ukoliko su nastavili studije ili obnavljali status.
Zvaničnici Ministarstva kažu da je cilj novog pravila smanjenje zloupotreba sistema. Prethodne administracije, kako navode, omogućavale su stranim studentima da ostanu u SAD “na neodređeno vreme”, što je stvaralo bezbednosne rizike i opterećivalo poreske obveznike.
Portparol Ministarstva naglašava da će novi sistem omogućiti bolji nadzor i smanjiti broj tzv. "večitih studenata". Oni koji žele da ostanu duže od četiri godine moraće da prođu redovnu procenu.
Melanija Tramp je sa samo 26 godina predvidela svoju sudbinu, kada je u intervjuu rekla da može sebe da vidi kao prvu damu.
27.08.2025
16:20
Međutim, kritičari upozoravaju na moguće negativne posledice. Mirijam Feldblum, predsednica Alijanse predsednika koja okuplja više od 500 američkih koledža i univerziteta, smatra da bi pravilo moglo da ugrozi prava studenata i oteža im uslove za studiranje u SAD.
Fanta Av, izvršna direktorka NAFSA, Udruženja međunarodnih edukatora, dodaje da bi ovo moglo da odvrati potencijalne međunarodne studente, što bi negativno uticalo na američku ekonomiju i konkurentnost.
Prema izveštaju Instituta za međunarodno obrazovanje, već je primećen pad broja prijava stranih studenata – 35 odsto anketiranih škola prijavilo je smanjenje broja prijava u odnosu na prethodnu akademsku godinu. Strani studenti često plaćaju višu školarinu, što direktno utiče na finansijsku stabilnost mnogih američkih obrazovnih institucija, navodi “Politiko”.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kina je danas odbacila zahtev Sjedinjenih Američkih Država da se pridruži trilateralnim pregovorima o nuklearnom razoružanju sa Rusijom, nazivajući takvu inicijativu "nerazumnom i nerealnom".
Pobeda Petra Mađara dovešće do toga da Mađarska prestane da deluje kao suverena država i da se postepeno pretvori u vazala globalističkih struktura, ocenio je britanski analitičar Aleksandar Merkuris.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je blokaderski dvojac - Dejana Bodirogu i Vladana Đokića, koji su pokazali svoje prave namere i da im je fotelja jedini cilj.
Ministar inostranih poslova Češke Petr Macinka priznao je da je Vlada Češke podlegla određenim pritiscima kada je 2008. godine priznala nezavisnost tzv. Kosova, a predsednik Srpske radikalne stranke dr Vojislav Šešelj kaže da je to odlična vest.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke Krsto Janjušević oglasio se na "Instagramu" i podsetio na rane radove "velikog opozicionara" Miloša Parandilovića.
Predsednik Švajcarske Gi Parmelin dolazi u Beograd u okviru istorijske posete Srbiji, prve takve još od 2008. godine. Njegovi razgovori sa predsednikom Aleksandrom Vučićem biće fokusirani na odnose između Beograda i Berna, ekonomsku saradnju, ali i pitanje Kosova.
Produžetak operativne licence za nastavak rada Naftne industrije Srbije trebalo bi da od OFAK-a stigne do kraja dana, rekao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Na vrhu liste najpouzdanijih automobila, ponovo se nalazi "Tojota", ukazuje novo godišnje istraživanje američke organizacije "Consumer Reports", tokom kog je ispitano 380.000 vlasnika automobila.
"Moj otac nije bio čovek osvete, već čovek pravde. Decenijama je čuvao tajnu o atentatu na Antu Pavelića kako bi nas zaštitio, a istinu je otkrio tek pod svetostima Ostroga, šest meseci pre smrti", priča Maria Jovović za "Info jutro".
Sa više od 2,8 miliona prijavljenih E-građana, elektronska uprava u Srbiji jedan je od ključnih servisa za građane i privredu, a sada oni mogu i sami da predlože usluge koje bi želeli da im budu dostupne onlajn.
Tužilac Saša Ivanić izjavio je pred Specijalnim sudom u Beogradu da poruke sa Skaja koje su danas izvedene u sudnici dokazuju da su su pripadnici kriminalne grupe na čijem su čelu bili vođa kavačkog klana Radoje Zvicer, Veljko Belivuk i Darko Šarić 30. novembra 2019. došli do informacije da su škaljarci Igor Dedović i Stevan Stamatović u Grčkoj.
U organizaciji Konzulata Jamajke u prepunom Dorćol Platzu, a u prisustvu brojnih muzičara, medija i prijatelja benda, održana je promocija novog albuma, večitih mladića rok scene, YU Grupe, koji su na promociju stigli specijalnim “autobusom za raj”.
Svi ga pamte kao Burduša, romskog muzičara iz serije "Muzikanti". Malo ko zna da je Jovan diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju. Još manje ljudi zna zašto su oči ovog glumca večito delovale tužne.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar