• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

30.08.2025

16:00

Auu.. Šta će ovo biti? Ujedinjene nacije priznale sve - Kina je... (FOTO)

EPA

Vesti

Auu.. Šta će ovo biti? Ujedinjene nacije priznale sve - Kina je... (FOTO)

Podeli vest

Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš izjavio je danas, tokom sastanka sa kineskim predsednikom Si Đinpingom na marginama bezbednosnog foruma u Tjenđinu, da je uloga Kine u očuvanju multilateralizma od suštinskog značaja.

- U trenutku kada je multilateralizam napadnut, podrška Kine predstavlja izuzetno važan element koji treba sačuvati - rekao je Gutereš dodajući da svet vidi nove oblike politike koji ponekad više liče na predstavu nego diplomatiju i u kojima se biznis i politika mešaju, preneo je Rojters.

Predsednik Kine Si Đinping zauzvrat je poručio da će Kina uvek biti "pouzdan partner" Ujedinjenim nacijama i nastaviti da pruža "stabilnost i sigurnost".

 

 

- Kina je spremna da produbi saradnju sa Ujedinjenim nacijama, podržava njen centralni ulogu u međunarodnim poslovima i zajednički snosi odgovornost za očuvanje svetskog mira - rekao je Gutereš.

Gutereš boravi u Kini radi učešća na samitu Šangajske organizacije za saradnju koji će se održati od 31. avgusta do 1. septembra.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Blokaderima će pozliti! Kakve reči o Srbiji: Američki ekonomista ne štedi pohvale - Sve čestitke!
Politika

Blokaderima će pozliti! Kakve reči o Srbiji: Američki ekonomista ne štedi pohvale - Sve čestitke!

Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.

25.12.2025

14:03

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set