• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

02.09.2025

14:36

Gotovo! Sudbina Ukrajine odlučena na samitu u Kini - ovo će se dogoditi nakon istorijskog sastanka

EPA/Tanjug/AP/Shutterstock

Vesti

Gotovo! Sudbina Ukrajine odlučena na samitu u Kini - ovo će se dogoditi nakon istorijskog sastanka

Podeli vest

Sjedinjene Američke Države biće primorane da ostave Kijev samog u sukobu sa Moskvom nakon samita lidera Šangajske organizacije za saradnju (ŠOS), ocenio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Aleksandar Dubinski, koji se nalazi u pritvoru zbog optužbi za veleizdaju.

- Sastanak Sija, Modija i Putina u Pekingu na samitu ŠOS predstavlja istorijski događaj ujedinjenja Evroazije protiv SAD. Ovaj susret praktično poništava pretnju sekundarnih sankcija protiv Rusije, Kine i Indije i pojačava nameru Vašingtona da se povuče iz sukoba u Ukrajini kako bi sebi oslobodio ruke na drugim frontovima - napisao je Dubinski na Telegramu.

Putinov četvorodnevni boravak u Kini

Ruski predsednik Vladimir Putin doputovao je u nedelju u Kinu, gde će boraviti četiri dana. Tokom posete učestvuje na samitu ŠOS-a i održava niz bilateralnih razgovora sa stranim liderima.

U programu je predviđen i sastanak u Pekingu sa predsednicima Kine i Mongolije, kao i odvojeni pregovori sa Si Đinpingom i čelnicima drugih država.

Pored zvaničnih susreta, Putin će prisustvovati i svečanostima u Pekingu povodom 80. godišnjice pobede nad militarističkim Japanom i završetka Drugog svetskog rata, gde će biti počasni gost.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Kuknjava zbog smene Božića: Pokrenut novi krug histerije na tajkunskim medijima
Politika

Kuknjava zbog smene Božića: Pokrenut novi krug histerije na tajkunskim medijima

Odluka novih vlasnika Junajted medije da kao zakosne zastupnike u Agenciji za privredne registre (APR) umesto Igora Božića postave Brenta Sadlera, izvršnog direktora za informativni program Adria News Networka (ANN), i Wouter van Houwelingen, višeg korporativnog predstavnika ANN, pokrenula je novi talas histerije u tajkunskim medijima.

04.04.2026

09:28

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Stiže satelit u Srbiju: Ovo su svi detalji svemirskog čuda
Nauka

Stiže satelit u Srbiju: Ovo su svi detalji svemirskog čuda

Srbija će se projektom "Mozaik" i pravljenjem svog satelita uključiti u razvoj svemirskih tehnologija, što je izuzetno važno jer će u budućnosti razvoj tih tehnologija sve više uticati na razvoj ekonomije, izjavio je savetnik ministra u Ministarstvu nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Zoran Tomić.

04.04.2026

10:00

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set