• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

05.09.2025

15:40

Zelenski ima poruku za Rusiju: Evo kako možete da nam platite odštetu

Reuters

Vesti

Zelenski ima poruku za Rusiju: Evo kako možete da nam platite odštetu

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozvao je danas Evropsku uniju da donese odluku o zamrznutoj imovini Rusije.

- Moramo da pripremimo rešenje za (zamrznutu) imovinu Ruske Federacije. To je alat za dugoročnu zaštitu i oporavak nakon ruskih napada na našu zemlju. Sasvim je fer da ruska imovina bude deo ratne odštete za rusku agresiju - rekao je Volodimir Zelenski tokom brifinga sa predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom u Zakarpatju, javlja Ukrinform.

On je negirao mogućnost da SAD odustanu od pritiska na Rusiju uvođenjem sankcija.

- Dogovorili smo se da će evropski i američki timovi na nivou nadležnog osoblja koordinirati zajedničke akcije po pitanju sankcija u narednim danima. To jest, ovo ukazuje na to da niko ne odustaje od pritiska kroz sankcije - primetio je Zelenski, zamoljen da prokomentariše informacije iz više zapadnih medija koji su objavili da je predsednik SAD Donald Tramp, tokom razgovora sa evropskim liderima, rekao da neće uvoditi dodatne sankcije Rusiji.
Istovremeno, on je zahvalio Evropskoj uniji na podršci svim programima održivosti.

- To su energetski programi, programi rekonstrukcije i obrazovni programi za našu decu - dodao je predsednik Ukrajine.

Ukrajinska agencija je prethodno prenela da Evropska komisija razvija šemu za transfer skoro 200 milijardi evra zamrznute ruske imovine za obnovu Ukrajine nakon završetka rata.

Foto: Tanjug/AP

 

 


 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set