• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

12.09.2025

06:10

(VIDEO) Isplivao novi snimak ubice Čarlija Kirka! Jedan detalj šokirao sve - dobro pogledajte kako se kreće

Profimedia

Vesti

(VIDEO) Isplivao novi snimak ubice Čarlija Kirka! Jedan detalj šokirao sve - dobro pogledajte kako se kreće

Podeli vest

Federalni istražni biro (FBI) objavio je novi video-snimak osumnjičenog za ubistvo konzervativnog aktiviste Čarlija Kirka.

Na njemu se vidi napadač kako skače sa krova Univerziteta u Juti i potom beži u obližnju šumu.

 

 

Video i kretanje osumnjičenog

Portal TMZ objavio je snimak na kojem je, kako tvrde izvori, zabeležen napadač. Muškarac obučen u crno, hramljući, primećen je u predgrađu Solt Lejk Sitija u 11.49 časova, dok se kretao ka kampusu Univerziteta. Prema podacima FBI, na kampus je stigao u 11.52, svega nekoliko minuta pre napada.

Napadač se popeo na zgradu univerziteta i nešto posle podneva ispalio jedan hitac iz puške, pogodivši Kirka u vrat dok je govorio studentima. Na krovu su kasnije pronađeni otisci stopala, otisak podlaktice i otisci dlana, za koje istražitelji veruju da sadrže tragove DNK.

Oružje i tragovi u šumi

U šumovitom području u blizini kampusa, policija je pronašla snažnu mauzerovu repetirku i municiju sa natpisima „transrodno“ i „antifašistički“. Snimak prikazuje osumnjičenog kako nakon pucnja trči preko travnjaka pored parkinga i nestaje među drvećem.

Dva američka zvaničnika i jedan izvor iz policije rekli su za CBS News da veruju kako su identifikovali ime „osobe od interesa“. Ipak, nalog za hapšenje još nije izdat. Policija u Juti saopštila je da ima „više tragova“ u potrazi za ubicom.

FBI-jev ured u Solt Lejk Sitiju nastavlja da objavljuje fotografije osumnjičenog i nudi nagradu do 100.000 dolara za informacije koje bi dovele do njegovog hapšenja. Do sada je pristiglo više od 7.000 dojava – najveći broj od bombaškog napada na Bostonskom maratonu 2013. godine.

Reakcije vlasti

Guverner Jute Spenser Koks pozvao je građane da pomognu u potrazi.

- Bez pomoći javnosti ne možemo da završimo posao. Radimo danonoćno i zahvalni smo na svakoj informaciji - rekao je Koks.

On je naglasio da će država tražiti smrtnu kaznu za počinioca.

- Pripremili smo svu potrebnu dokumentaciju kako bismo se zalagali za smrtnu kaznu u ovom slučaju. Molimo se da Bog blagoslovi našu naciju u ovom mračnom trenutku. Isceljenje počinje pronalaskom ovog zločinca i njegovim privođenjem pravdi - dodao je guverner.

Čarli Kirk (31), osnivač organizacije Turning Point USA i blizak saveznik predsednika Donalda Trampa, ubijen je u atentatu koji vlasti opisuju kao politički motivisano ubistvo. Zvaničnici naglašavaju da je reč o ciljanoj likvidaciji koja je potresla američku političku scenu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Soca1

pre 2 meseca

Ne vidi se da nosi pusku niti nesto slicno.Ta puska nije na rasklapanje🤔

nalogodavac je CIA

pre 2 meseca

puska se ne vidi na njemu, niti je doticna puska na rasklapanje, vec je realno moguce lice zaduzeno za logistiku napadacu, zato se i udaljio, slicno ubistvu kenedija gde je "osvald" bio samo zrtveno jagnje dok je pravi egzekutor a i nalogodavac ostao anoniman, jos cudnije da niko nije uhapsio niti procesuirao ubicu osvalda jer je osvald imao i te kako sta reci o nalogodavcu i ko je jos bio od snajperista i na kojim mestima rasporedjeni, da bi ga ubica ubio jer mrtva usta ne govore, a to znaci da je i sama cia umesana u ubistvo kenedija jer im nije odgovarala razvratna politika kenedija pogotovo kada je zapretio nuklearkama Rusiji zbog kubanske krize, cime je doticni kenedi hteo da izazove treci svetski rat i to atomskim oruzjem. tako da i ovog je smakao neko iz cia i FBI

sledeća vest

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

Umro legendarni glumac
Showbiz

Umro legendarni glumac

Glumac japanskog porekla Kari-Hirojuki Tagava, poznat po ulogama u "Mortal Kombatu, umro je u 75. godini.

05.12.2025

08:24

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set