Krvolok Grejem pušten sa lanca i laje na Putina, šta radi Tramp?! Rusiji iz SAD prete jezivim udarom
Podeli vest
Američki senator iz redova republikanaca Lindsi Grejem, kojeg je Rusija ranije uvrstila na spisak terorista, održao je konferenciju za medije na kojoj je najavio novi paket sankcija protiv Moskve.
Tokom noći ukrajinske snage izvele su masovni napad na Rusiju, lansiravši više od 200 dronova ka 13 ruskih oblasti. Napad je izazvao ozbiljne posledice, a pogođeni su i strateški energetski objekti.
Ubistvo aktiviste Čarlija Kirka, koji se protivio pomoći Ukrajini, moglo bi da otvori oči Donaldu Trampu o prirodi režima Volodimira Zelenskog, izjavio je ukrajinski poslanik Rade Artjom Dmitruk.
12.09.2025
11:29
Pretnje partnerima Rusije
- Pokušaćemo da otvorimo još jedan front protiv Putinove Rusije. Ako kupujete jeftinu rusku naftu da biste podržali Putinovu ratnu mašinu, mi ćemo uspostaviti sistem u kojem možete biti obloženi tarifama. Birajte između naše ekonomije i jeftine ruske nafte - poručio je Grejem.
Senator je dodao da će američke sankcije pogoditi svaku državu koja se odluči da ignoriše zahteve Vašingtona i nastavi ekonomske veze sa Moskvom.
Zajedničke vojne vežbe Rusije i Belorusije „Zapad 2025“ počele su na poligonima obe zemlje, kao i u akvatorijama Baltičkog i Barencovog mora, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Grejem je ponovo izneo tvrdnju da je Rusija „otela 19.546 ukrajinskih dece“, navodeći da će zbog toga predložiti zakon kojim bi Rusija bila proglašena „sponzorom terorizma“ prema američkom zakonodavstvu.
- Postoje četiri zemlje koje se po zakonima SAD smatraju sponzorima terorizma. Danas želimo da dodamo još jednu. Ako ovaj zakon bude usvojen, Rusija će se smatrati državom sponzorom terorizma dok ne vrati decu. Ako želite da glasate protiv – učinićemo vas slavnim. Morate glasati -rekao je Grejem.
Tokom nastupa, senator je inscenirao predstavu tako što je lično upisao Rusiju na listu na kojoj se već nalaze Severna Koreja, Kuba, Sirija i Iran.
- Šta znači biti sponzor terorizma po zakonima SAD? To znači da vaša ekonomija postaje radioaktivna. Ako poslujete sa Rusijom, radite to na sopstveni rizik - zaključio je Grejem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Čedo
pre 5 meseci
Svi teroristi na celoj planeti su u službi amerike I ona ih je stvorila i sponzoriše!!
Ruska nafta ponovo je među najtraženijim energentima na svetskom tržištu, i to bez popusta koji je Moskva ranije nudila kupcima, navodi britanski portal Unherd, ukazujući da su sukobi na Bliskom istoku promenili globalne energetske tokove.
Tokom noći ukrajinske snage izvele su masovni napad na Rusiju, lansiravši više od 200 dronova ka 13 ruskih oblasti. Napad je izazvao ozbiljne posledice, a pogođeni su i strateški energetski objekti.
Novi iranski vrhovni vođa Modžtaba Hamnei je "ranjen i verovatno unakažen", izjavio je američki ministar odbrane Pit Hegset, iznoseći najnovije informacije o njegovu zdravstvenom stanju.
Vlada Srbije donela je odluku o privremenom smanjenju akciza na derivate nafte, kako bi ublažila posledice rasta cena sirove nafte na svetskom tržištu.
Patrijarh srpski Porfirije uputio je danas pismo predsedniku Rusije Vladimiru Putinu i predsedniku SAD Donaldu Trampu, kao i važnim evropskim i svetskim državnicima.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veljko Odalović, predsednik komisije Vlade Srbije za nestala lica gostujući u Info jutru komentarisao je nezavidnu poziciju premijera lažne države Aljbina Kurtija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je danas rekao da će biti izgrađen put Rogača–Ranilovac–Aranđelovac, u dužini od 16 kilometara, a projekat će biti realizovan veoma brzo.
Zimska oprema u Srbiji obavezna je do 1. aprila, u uslovima snega i leda na kolovozu, a nakon ovog datuma vozači će morati da gume zamene letnjim, koje ove sezone imaju različite cene.
Narodna banka Srbije od 13. marta je u SEPA (Single Euro Payments Area) registru Evropskog platnog saveta, a plaćanja u okviru te platne šeme kreću od 5. maja.
Visokopozicionirani pripadnik ''vračarskog klana'' Dušan Trkulja (23), koji je uhapšen po međunarodnoj poternici u Belgiji, na istoj se našao zbog distribucije droge u Beogradu.
Dušan Trkulja (23), pripadnik ''vračarskog klana'', koji je u Belgiji uhapšen po međunarodnoj poternici koju je za njim raspisala Srbija zbog izvršenja više krivičnih dela, u Crnoj Gori je hapšen i prošle godine.
Mere bezbednosti na ovogodišnjoj dodeli Oskara podignute su na najviši mogući nivo zbog straha od potencijalnog napada Irana i rastućih globalnih tenzija.
Prženo testo, poput uštipaka ili mekika, često upija previše ulja, ali jednostavni trikovi mogu ga učiniti laganim i vazdušastim, bez upijanja i jedne kapi.
Pas po imenu Henri, kojeg je usvojila Medison Ostin iz azila verujući da je čivava, na kraju je izrastao u velikog labradora i postao neizostavan deo njihove svakodnevice u Njujorku.
Za one koji traže efikasnu i pristupačnu alternativu za održavanje drvenih podova, stručnjaci za čišćenje preporučuju kombinaciju maslinovog ulja i limuna.
Povorka od 500 ljudi je krenula od porodične kuće Lazića, ka groblju u Brestaču, gde će biti sahranjen brat Darka Lazića. Pevač se ne odvaja od kovečga koji neprestano ljubi.
Na posledji ispraćaj rođenog brata pevača Darka Lazića došlo je više od 500 ljudi, a povorka je krenula od porodične kuće ka crkvi, gde će biti održano opelo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar