Peskov udario šakom o sto: "Vi ste ti koji dolazite na naš prag!"
Podeli vest
Rusija nikada nije bila pretnja nijednoj državi, pa ni evropskim, naprotiv, NATO je taj koji se sve više približavao ruskim granicama, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
- Želim da podsetim na reči predsednika Rusije. Rusija nikada nikome nije bila pretnja. Ona nije pretnja ni državama Evrope. Nije se Rusija približavala Evropi svojoj vojnom infrastrukturom, već se upravo Evropa, pošto je deo NATO - organizacije koja je instrument konfrontacije, a ne mira i stabilnosti - uvek kretala ka našim granicama - istakao je Dmitrij Peskov.
Rukovodstva EU i NATO na dnevnoj bazi optužuju Rusiju za provokacije, najčešće i ne potrudivši se da iznesu bilo kakve argumente, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov u vezi sa optužbama na račun Rusije u vezi sa dronovima u Poljskoj.
Ruski predsednik Vladimir Putin ponovo je pozvao svog ukrajinskog kolegu Volodimira Zelenskog na sastanak u Moskvi, prenela je ruska agencija RBC pozivajući se na portparola Kremlja Dmitrija Peskova.
Razgovor ruskog predsednika Vladimira Putina i predsednika Srbije Aleksandra Vučića tradicionalno je prošao u dobroj atmosferi, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Predsednik Rusije Vladimir Putin ne isključuje susret sa Vladimirom Zelenskim, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, dodajući da ruski lider smatra da svaki susret na najvišem nivou treba da bude dobro pripremljen.
29.08.2025
15:40
On je tim rečima prokomentarisao ponašanje zapadnih država povodom održavanja rusko-beloruskih vojnih vežbi "Zapad 2025", između ostalog i odluku Poljske da zatvori svoju granicu sa Belorusijom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska unija danas nije uspela da usvoji novi, 20. paket sankcija Rusiji niti da odobri veliku pozajmicu Ukrajini, zbog protivljenja Mađarske, izjavila je u Briselu šefica evropske diplomatije Kaja Kalas.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je da su tokom pregovora o Ukrajini u Ženevi predstavnici evropskih zemalja "sedeli u predsoblju".
Rukovodstva EU i NATO na dnevnoj bazi optužuju Rusiju za provokacije, najčešće i ne potrudivši se da iznesu bilo kakve argumente, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov u vezi sa optužbama na račun Rusije u vezi sa dronovima u Poljskoj.
Izrael je sinoć u vazdušnom napadu ubio šefa iranskog Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, potvrdio je izraelski ministar odbrane Izrael Kac.
Vrhovni vođa Irana, ajatolah Modžtaba Hamnei, odbacio je predloge za smanjenje tenzija ili prekid vatre sa Sjedinjenim Državama, koje su Teheranu prenela dva posrednika, izjavio je u utorak visoki iranski zvaničnik.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pre tri dana obećao je meštanima aranđelovačkog naselja Kopljari da će u roku od 10 dana biti izgrađen lokalni put u tom naselju. To se danas i desilo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Želim da znate da mi decu ne lečimo sms porukama i da je uz pomoć države veliki broj dece, širom Srbije, poslat na lečenje i to je ono što moramo da znamo pre nego što uperimo prst u nekoga.
Najluđim kružnim tokom na svetu proglašen je "Svindon" koji se nalazi u Engleskoj. Lokalci ga nazivaju "Magični kružni tok", a postao je velika atrakcija.
Uznemirujuća scena zabeležena je kod Bešenovačkog jezera na Fruškoj gori, kada su deca vozila kvadove velikom brzinom, izvodeći rizične manevre i vozeći po strmom terenu, bez nadzora roditelja!
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir, koji je u Ekvadoru osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja novca od šverca tona kokaina u Evropu, zatražio je od suda da ga hitno izruči Austriji.
Više javno tužilaštvo u Nišu, podiglo je optužnicu protiv V.S. (18) iz tog grada, jer je 19. novembra 2025. godine, izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo stariji muškarac (70).
Policijski službenici, koji su omogućavali stranim državljanima ulazak u našu zemlju mimo propisa, saslušani su danas u Višem javnom tužilaštvu. Saslušane su i dve žene i muškarac koji su policijskim službenicima davali novac.
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Ako vam je haljina koju je Kajli Džener nosila na dodeli Oskara delovala poznato, niste pogrešili. Reč je o toaleti koju je nosila pre 3 godine, ali u osveženom ruhu.
Boranija pripremljena na manastirski način jedno je od jednostavnih posnih jela koje osvaja bogatim ukusom. Kombinacija povrća, paradajza i maslinovog ulja daje gustu i hranljivu čorbu koja je idealna za dane posta.
Influenserka Aleksandra Vasković, supruga pevača Bojan Vasković, frontmena Leksington benda, pohvalila se svojim luksuznim garderoberom koji je raj za ženske oči.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar