Ubica Čarlija Kirka nosio jeziv kostim: Znaci koje su svi ignorisali... (FOTO)
Podeli vest
Tajler Robinson, osumnjičeni za ubistvo konzervativnog aktiviste Čarliјa Kirka nosio јe kostim predsednika Donalda Trampa za Noć veštica, vidi se na fotografiјi pronađenoj na društvenim mrežama.
Taјler Robinson (22) obučen je u kostim u kom deluje kao da predsedniku Donaldu Trampu sedi na leđima i pozira s mlađim bratom koji u ruci drži imitaciju puške.
FBI i guverner Jute drže zajedničku konferenciju za medije nakon što je američki predsednik Donald Tramp saopštio da je osumnjičeni za ubistvo desničarskog aktiviste Čarlija Kirka uhapšen.
Novinari, publicisti i univerzitetski profesori dobili su otkaze nakon što su ubijenog desničarskog aktivistu Čarlija Kirka (Charlie Kirk) nazvali kontroverznom ličnošću i zbijali šale na račun njegovog ubistva.
12.09.2025
16:28
Alleged Charlie Kirk shooter Tyler Robinson once dressed as Trump for Halloween.
Fotografiju je 2017. godine objavila njegova majka, a on je u to vreme imao oko 14 godina.
Na osnovu fotografije jasno je da Robinson nije bio pristalica Trampa i da o njemu nije imao lepo mišljenje.
Robinson јe priveden u četvrtak uveče u јužnom Јuti nakon što јe navodno priznao da јe ubio Čarlija Kirka, koјi јe preminuo nakon što јe upucan u vrat dok јe govorio na događaјu Univerziteta Јuta Vali u sredu.
Robinson јe bio student na Državnom univerzitetu Јute sa stipendiјom, potvrdili su izvori za Deјli meјl.
Ključnu ulogu u njegovom hapšenjuodigrali su članovi njegove porodice, a ovu informaciju potvfrdio je i guverner Jute.
- Član porodice Taјlera Robinsona kontaktirao јe porodičnog priјatelja koјi јe zatim kontaktirao kancelariјu šerifa okruga Vašington sa informaciјom da im јe Robinson priznao ili implicirao da јe počinio zločin - kaže Koks.
On je dodao da su članovi porodice Robinson rekli da je on poslednjih godina postao politički angažovaniji.
- Član porodice je ispričao da je tokom jedne večeri Tajler pomenuo drugom rođaku da Čarli Kirk dolazi na Univerzitet u Juti. Tada su razgovaralio njegovim stavovima i zašto ga ne vole. Tada je spomenuio da je Kirk pun mržnje i da nastavlja da širi mržnju - dodao je.
Guverner Јute Spenser Koks dalje tvrdi da poruke između Taјlera Robinsona i njegovog cimera otkrivaјu detalje o navodnoј zaveri.
- Istražitelji su intervјuisali tog cimera koјi јe izјavio da se njegov cimer, misleći na Robinsona, našalio u porukama. Sadržaј ovih poruka uključivao јe poruke u koјima se navodi potreba za preuzimanjem puške sa mesta za ispuštanje, ostavljanje puške u žbunju, kao i poruke vezane za vizuelno posmatranje područјa gde јe puška ostavljena i poruku koјa se odnosi na ostavljanje puške umotane u peškir - dodao je Koks.
Koks јe rekao da su se u porukama takođe pominjali gravirani meci, a Taјler јe navodno pomenuo da treba da promeni odeću.
Uhapšen je u Vašingtonu u Juti, mstu koje je na oko tri sate vožnje udaljen od mesta gde su živeli njegovi roditelji.
Foto: Utah Governor's Office
Podsetimo, Trampova izjava dolazi nakon dvodnevne potrage za osumnjičenim, u kojoj su vlasti u sredu, 10. septembra ispitale i pustile dve osobe u vezi sa ubistvom Čarlija Kirka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Pedja
pre 7 meseci
Kada se klinac od 14 godina tako ponasa i njegov mladji brat znaci da su na njih imali veliki uticaj roditelji. Trebalo bi se preispitati otac i majka jer su oni uticali na odgoj monstruma. Jako mi je zao Crlija Kirka bio je olicenje normalnog covecanstva, nisu pobornici satanista mogli da ga ostave zivog, jer im je kvario djavolju rabotu.
FBI i guverner Jute drže zajedničku konferenciju za medije nakon što je američki predsednik Donald Tramp saopštio da je osumnjičeni za ubistvo desničarskog aktiviste Čarlija Kirka uhapšen.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) prvi put je izbila na čelo nacionalne ankete sa 27 odsto podrške, dok istovremeno raste nezadovoljstvo građana radom vladajuće koalicije, pokazalo je najnovije istraživanje javnog mnjenja agencije YouGov.
Prištinska rezolucija o "istini i dostojanstvu žrtava rata" mogla bi da otvori vrata uvođenju verbalnog delikta i kažnjavanju svakog ko dovede u pitanje zvanični narativ o ratu i ulozi terorističke OVK, upozorava istraživač Studija bezbednosti Nikola Vujinović, gostujući u emisiji "Jutro na RT".
Blokaderi koji su odavno pokazali da im ništa nije sveto, ali i da ne znaju zbog čega više izlaze na ulice, danas su, verovali ili ne, organizovali protest u Pančevu zbog izgradnje dečjeg igrališta.
Panika oko debate predsednika Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija, od koje je on pobegao uz pomoć blokaderske "N1", i dalje traje.
Porodica Šućak iz Novog Sada, koja ima dvoje maloletne dece, pretrpela je ozbiljan šok krajem marta, kada su ih blokaderi opsedali pred kućnim pragom, a sada se suočava sa novim strahom od blokadera pred današnje davanje izjave u sudu o tom događaju.
Potrčko okorelog opozicionara Miroslava Mikija Aleksića - Đorđe Stanković, poznat po skaradnom engleskom i krađi toalet papira u Skupštini Srbije prilikom gostovanja na antisrpskoj "N1" priznao je da je u strahu od raspisivanja izbora.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić najavio je da će naša zemlja do kraja godine ispuniti sve administrativno-tehničke procese potrebne za članstvo u EU.
Svake godine, 17. aprila, obeležava se Svetski dan hemofilije. Ovo je trenutak kada skrećemo pažnju javnosti na izazove sa kojima se suočavaju osobe koje žive sa poremećajima zgrušavanja krvi, ali i prilika da podsetimo na važnost dostupnosti savremenog lečenja.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano vreme, uz malu ili umerenu oblačnost i toplo vreme za ovaj period godine, sa najvišom dnevnom temperaturom od 20 do 24 stepena, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Beogradska policija intenzivno traga za napadačem koji je u utorak uveče, 14. aprila, bez ikakvog povoda nožem naneo teške povrede opasne po život Milošu Đ. (22) u autobusu gradskog prevoza.
Firma "Spectacular" Svetislava Filipovića koji je pre dva dana uhapšen u međunarodnoj akciji, uvoznik je pošiljki iz Ekvadora, Kolumbije i Ukrajine, a zvanično su trgovali bananama i orašastim plodovima. To se navodi na sajtu Volza, platforme za trgovinske podatke i analitiku. Da je preduzeće "Spectacular" od ranije pod lupom nadležnih, potvrđeno je i od Uprave carina Crne Gore.
Srbin i član ozloglašene grupe "Pink Panteri" (51) koji je po poternici uhapšen u Italiji tražen je zbog spektakularne pljačke zlatare u Sloveniji 2016. godine.
Policija u Crnoj Gori je podnela krivične prijave protiv dve petnaestogodišnjakinje zbog sumnje da su navodile 13-godišnju devojčicu na izradu i deljenje neprimerenih fotografija i snimaka na društvenim mrežama.
U organizaciji Konzulata Jamajke u prepunom Dorćol Platzu, a u prisustvu brojnih muzičara, medija i prijatelja benda, održana je promocija novog albuma, večitih mladića rok scene, YU Grupe, koji su na promociju stigli specijalnim “autobusom za raj”.
Svi ga pamte kao Burduša, romskog muzičara iz serije "Muzikanti". Malo ko zna da je Jovan diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju. Još manje ljudi zna zašto su oči ovog glumca večito delovale tužne.
Kosa vam opada više nego inače i gubi na gustini? Rešenje možda nije u skupim tretmanima, već u jednostavnim prirodnim trikovima koji mogu probuditi koren i vratiti vlasima snagu i sjaj.
Bivša žena pevača Harisa Džinovića Melina Galić sutra se udaje za 23 godina starijeg milionera, a njeni najmiliji stigli su u Monte Karlo gde će se održati venčanje.
Pevač Nenad Knežević Knez svojevremeno je otkrio da je pesma koja je prvobitno bila namenjena njemu na kraju završila u izvođenju folk pevačice Svetlane Cece Ražnatović.
Komšije pevača Džeja Ramadanovskog otkrile su nove detalje o tome šta se dešava sa njegovom dugogodišnjom prijateljicom Andrijanom Tomanić, kao i stanom u kojem je živeo poslednjih dana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar