Američki profesor otkrio Makronovu tajnu: Priznao mi je privatno
Podeli vest
Francuski predsednik Emanuel Makron priznao je da je NATO odgovoran za sukob u Ukrajini, izjavio je poznati američki ekonomista, profesor Univerziteta Kolumbija Džefri Saks.
- Makron mi je uručivao orden Legije časti i u privatnom razgovoru mi je rekao ono što javno nikada ne govori: taj rat je krivica NATO-a. 'Želeo bih to da znate, jer mi je zbog toga neprijatno' - preneo je Džefri Saks reči francuskog predsednika, ali nije precizirao kada je taj razgovor vođen.
Francuski predsednik Emanuel Makron naredio je zdravstvenim ustanovama da se do marta 2026. godine pripreme za prijem između 10.000 i 50.000 ranjenih vojnika.
U Francuskoj se održavaju protesti protiv najavljenih budžetskih rezova, tokom kojih je došlo do sukoba sa policijom i u kojima je do sada uhapšeno oko 300 demonstranata. Ispred gimnazije Elen-Buše u Parizu došlo je do sukoba specijalnih jedinica francuske policije i demonstranata koji su policiju gađali smećem i kamenjem.
10.09.2025
15:25
Šta god mislio privatno i uprkos ozbiljnim problemima "kod kuće", Makron je u javnosti među najratobornijim evropskim liderima, uz London i Berlin, u zahtevima da se na teritoriju Ukrajine pošalju vojnici NATO.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je da prisustvo NATO trupa pod bilo kojom zastavom i u bilo kom svojstvu na tlu Ukrajine predstavlja pretnju za Rusiju. Prema njegovim rečima, Moskva to neće prihvatiti ni pod kojim uslovima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Finski premijer Peteri Orpo saopštio je da su ukrajinski dronovi pali na teritoriju Finske, ocenivši da je reč o kršenju teritorijalnog integriteta zemlje i o veoma ozbiljnom incidentu.
Bezbednosne garancije Ukrajini sa strane Sjedinjenih Američkih Država neće stupiti na snagu dok se sukob ne okonča, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Ruski predsednik Vladimir Putin zatražio je od vodećih ruskih biznismena da doniraju sredstva u državni budžet kako bi pomogli stabilizaciju finansija zemlje zbog rastućih troškova rata u Ukrajini, rekli su izvori upoznati sa situacijom za britanski list "Fajnenšel tajms".
Francuski predsednik Emanuel Makron naredio je zdravstvenim ustanovama da se do marta 2026. godine pripreme za prijem između 10.000 i 50.000 ranjenih vojnika.
U Predsedništvu Srbije danas su održane konsultacije predsednika Aleksandra Vučića sa predstavnicima Pokreta socijalista, Saveza vojvođanskih Mađara i Stranke pravde i pomirenja, a nakon toga građanima se obratio predsednik Vučić.
Haški tribunal ponovo se oglasio povodom slučaja koji se vodi protiv jednog od bivših komandanata zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) Hašima Tačija.
Ovih dana je jedna od glavnih vesti u svim medijima blokaderska lista za predstojeće izbore na kojoj su sve "biser do bisera", pa je tako slučaj i sa 28. mestom na kom se, verovali ili ne, našao pisac, kolumnista "Peščanika" i blokader sa dna kace, Dejan Ilić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je uskršnju čestitku nadbiskupu beogradskom i mitropolitu, kardinalu Ladislavu Nemetu, kao i svim hrišćanskim vernicima koji najveći praznik slave po gregorijanskom kalendaru, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Na Viber grupi pod nazivom "Podrška studentima", koja broji više od 71.000 članova, bukti prava pobuna - i to, kako se može videti iz poruka, upravo protiv rektora Vladana Đokića.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra od 8.30 do 18 časova izvoditi radove na vodovodnoj mreži u opštini Voždovac, zbog čega će deo potrošača ostati bez snabdevanja vodom.
Policija je uhapsila mladića (19) zbog sumnje da je da јe 23. marta ove godine, oko 3.30 časova, aktivirao i bacio ručnu bombu na obјekat јedne teretane u Zemunu.
Rade Rakonjac, bivši telohranitelj i gardista Željka Ražnatovića Arkana, ali i blizak prijatelj Luke Bojovića, ubijen je pre 12 godina, 2. aprila 2014. godine, u kafiću "Mariki" u Zvečanskoj ulici u Beogradu.
Glumica Zendaja ponovo je privukla ogromnu pažnju javnosti kada se pojavila na premijeri u upečatljivoj plavoj haljini, koja je odmah postala glavna tema u svetu mode i na društvenim mrežama.
Drveni podovi zahtevaju pažljivo održavanje, a skupa sredstva često ne daju željene rezultate. Rešenje može biti jednostavna prirodna mešavina koja čisti, neguje i vraća sjaj bez štetnih hemikalija.
Možete kupiti televizor vrhunskih specifikacija, ali ako mu nedostaje određena funkcija, iskustvo gledanja neće biti potpuno. Reč je o VRR tehnologiji, koja je danas sve važnija za kvalitetan prikaz slike.
Influenserka Nikolina Kovačević rođena je kao Njegoš, a nedavno je otkrila kroz šta je sve prošla tokom procesa promene pola pre nešto više od dve godine.
Trudna pevačica Edita Aradinović otvorila je dušu o drugom stanju i čoveku sa kojim čeka dete, te je priznala da trudnoću nije zamišljala bez partnera.
U Eliti se povela priča o aferi Maje Marinković i Pece Raspopovića nakon čega se oglasila njegova žena Aleksandra Subotić, sa kojom se starleta družila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar