Pre nekoliko dana, desetak dronova nepoznatog porekla kružilo je iznad Poljske nekoliko sati dok zemlje NATO, zajedničkim snagama, nisu oborile nekoliko njih.
Samo 46 od 193 države članice UN složilo se da je Rusija bila umešana u incident sa neidentifikovanim dronovima koji su povredili poljski vazdušni prostor.
14.09.2025
09:38
Napomenuli su da su preduzeli "moguće mere kako bi potvrdili indikacije radarskih sistema o mogućem kršenju" zbog vojne aktivnosti 13. septembra.
"Preduzete akcije nisu potvrdile indikacije naših sistema i, stoga, nisu potvrdile činjenicu kršenja poljskog vazdušnog prostora", saopštila je vojska.
Komanda je objasnila da takve indikacije mogu biti povezane sa vremenskim uslovima, ali zahtevaju naš odgovor zbog prisustva objekata u blizini naše granice.
Ukrajina je ponovo pokušala da napadne ruski energetski sektor, ali su sistemi protivvazdušne odbrane odbili napad. Ovo je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije.
Državni sekretar SAD-a Marko Rubio izjavio je danas da je upad ruskih dronova u poljski vazdušni prostor neprihvatljiv, ali još uvek nije jasno da li je Rusija namerno ciljala Poljsku.
13.09.2025
21:30
Ranije je rumunski ministar odbrane Jonut Mošteanu otkrio detalje incidenta sa dronom. Prema njegovim rečima, bespilotna letelica koja je narušila vazdušni prostor zemlje i koja je verovatno pripadala Rusiji nije oborena.
"Radar je detektovala i pokazala kako se približava našem vazdušnom prostoru. Avioni su poleteli i videli je, bili su blizu da je obore. Dron je leteo veoma nisko, ali je u nekom trenutku poleteo ka Ukrajini", rekao je on.
U noći između 9. i 10. septembra u Poljskoj se dogodio incident sa bespilotnom letelicom: na nebu je zabeleženo 19 dronova.
Varšava je za ono što se dogodilo okrivila Rusku Federaciju. Komentarišući incident, Ministarstvo odbrane Rusije je izjavilo da uništavanje objekata na poljskoj teritoriji nije bilo planirano.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pre nekoliko dana, desetak dronova nepoznatog porekla kružilo je iznad Poljske nekoliko sati dok zemlje NATO, zajedničkim snagama, nisu oborile nekoliko njih.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Marko Parezanović, jedan od najuticajnijih načelnika u Bezbednosno-informativnoj agenciji (BIA), koji je obavljao poslove načelnika operative u agenciji, smenjen je sa te pozicije, a na njegovo mesto postavljen je Nikola Vasiljević, saznaje Republika.
Povodom tekstova o vrhovnoj tužiteljki Zagorki Dolovac i njenom boravku u Hagu oglasio se kabinet Vrhovnoj javnog tužilaštva, čiji odgovor prenosimo u celosti.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedna od 10 najčešćih malignih bolesti jeste karcinom mokraćne bešike, dok se u Srbiji nalazi na četvrtom mestu. Na godišnjem nivou od ove bolesti oboli oko 2.500 stanovnika, dok gotovo 1.000 izgubi bitku.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Čačku, koje je juče potreslo javnost, prema nezvaničnim informacijama dogodilo se pre nekoliko dana, ali još nema informacija o tačnom datumu!
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar