Šok u UN: Voditelj Foks njuza pozvao na bombardovanje?! Sve zbog Trampa...
Podeli vest
Ujedinjene nacije su bile šokirane nakon što je voditelj Foks njuza pozvao na bombardovanje svetske organizacije zbog poteškoća američkog predsednika Donalda Trampa sa pokretnim stepenicama i teleprompterom, izjavio je danas portparol UN Stefan Dižarik.
Džesi Voters se privatno izvinio šefu globalnih komunikacija UN Melisi Fleming, nakon što su Ujedinjene nacije kontaktirale Foks njuz zbog njegovih izjava u utorak, rekao je Džarik.
Odbijanje poštovanja principa Povelje je manifestacija neokolonijalnih ambicija, što vodi do porasta globalne nestabilnosti, naglasio je ruski ministar
Američki predsednik Donald Tramp oglasio se nakon što su se pokretne stepenice u sedištu Ujedinjenih nacija zaustavile kada je on zakoračio na njih.
25.09.2025
07:40
-Nema ničeg smešnog ili ironičnog u pozivanju na bombardovanje, upotrebe gasa, uništavanje ove zgrade. Takav jezik je neprihvatljiv - rekao je Stefan Dižarik novinarima.
- Bolno smo svesni šta se dešava kada se preti UN. Izgubili smo prijatelje u Bagdadu. Lično sam prolazio kroz ruševine zgrade u Alžiru gde je UN bombardovan, a naše kolege u Abudži su, takođe, bile napadnute- rekao je on.
Voters je izneo te komentare dok je govorio o Trampovom obraćanju svetskim liderima na Generalnoj skupštini UN u utorak.
Sastanak ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova i američkog državnog sekretara Marka Rubija na marginama 80. Generalne skupštine Ujedinjenih nacija završen je nakon sat vremena.
Redžep Tajip Erdogan je zaustavljen blizu Generalner skupštine UN i nije mogao da pređe ulicu zbog kolone vozila Donalda Trampa.
24.09.2025
20:18
Tramp se žalio na pokretne stepenice koje su stale i na teleprompter koji nije radio.
- Ono što treba da uradimo je ili da napustimo UN ili da ga bombardujemo. Možda i da upotrebimo gas...treba da ga uništimo- rekao je Voters.
Ujedinjene nacije su saopštile da su se pokretne stepenice naglo zaustavile nakon što su Donald Tramp i prva dama SAD Melanija Tramp kročili na njih, najverovatnije zato što je snimatelj Bele kuće slučajno aktivirao bezbednosni mehanizam.
Tramp je, takođe, imao problema sa teleprompterom, ali je zvaničnik UN rekao da je njime upravljala Bela kuća.
Dižarik je rekao da se UN drže svojih preliminarnih nalaza, koji su podeljeni sa SAD.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odbijanje poštovanja principa Povelje je manifestacija neokolonijalnih ambicija, što vodi do porasta globalne nestabilnosti, naglasio je ruski ministar
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Nemanja Starović, ministar za evropske integracije, reagovao je povodom napada na Anu Bekutu, kada su blokaderi nju i članove benda gađali grudvama dok su nastupali na bini u Čačku.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Prof. dr Milan Beslać istakao je za Informer TV, kako su pregovori o prodaji ruskog udela NIS-a u poodmakloj fazi, kao i da očekuje da će se uskoro znati ko kupuje akcije.
Opština Zemun, Hram Svetog oca Nikolaja i SVEBOR savez Beograda organizuju u ponedeljak, 19. januara, na Bogojavljenje, 29. plivanje za Časni krst, saopšteno je iz ove opštine.
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
Supruga ranjenog D.R. vlasnika pekare u Ratkovu koji je upucan danas, svedočila je trenutku kada je B.Đ. (80) ušao u lokal, izvadio pištolj i ranio njenog muža. Kako je naglasila, razloga za ovo što se danas dogodilo - nije postojao.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (32) za pokušaj teškog ubistva Ljube J. (71) 1.septembra 2025. godine na beogradskoj pijaci "Medaković 3". Ona je poslata Višem sudu na odluku o potvrđivanju, a okrivljeni se od hapšenja nalazi u pritvoru.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, presretačem su oko 11 časova u Inđiji zaustavili četrdesetčetvorogodišnjeg Z. M. koji se vozilom marke "audi" kretao brzinom od 189,2 kilometara na čas na državnom putu Novi Sad - Inđija gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar