• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

28.09.2025

18:00

Skandal bez presedana: Zapad pokušao da manipuliše osnivačem Telegrama - Terali ga da gasi proruske kanale uoči izbora u Moldaviji

profimedia/Shutterstock

Vesti

Skandal bez presedana: Zapad pokušao da manipuliše osnivačem Telegrama - Terali ga da gasi proruske kanale uoči izbora u Moldaviji

Podeli vest

Suosnivač Telegrama Pavel Durov izjavio je da su ga prošle godine u Parizu preko posrednika kontaktirale francuske obaveštajne službe sa zahtevom da pomogne moldavskoj vladi u gašenju određenih Telegram kanala uoči predsedničkih izbora u Moldaviji.

- Pregledali smo kanale koje su označile francuske i moldavske vlasti i uklonili samo one koji su zaista kršili naša pravila. Potom mi je posrednik poručio da će, u zamenu za tu saradnju, francuska služba ‘reći lepe stvari’ o meni sudiji koji je izdao nalog za moje hapšenje. To je bilo neprihvatljivo na više nivoa - rekao je Durov.

Kako je naglasio, takav potez bi značio pokušaj mešanja u sudski proces ili manipulaciju njegovim pravnim položajem u Francuskoj zarad političkih ciljeva u Istočnoj Evropi.

Durov je dodao da je ubrzo stigla nova lista kanala, ali da su oni, za razliku od prvih, bili legitimni i potpuno u skladu sa pravilima platforme.

- Jedina zajednička stvar bila je to što su iznosili političke stavove koji se nisu dopadali vlastima. Telegram je odbio da ih cenzuriše - naglasio je.

- Telegram ostaje privržen slobodi govora i neće uklanjati sadržaj iz političkih razloga. Nastaviću da otkrivam svaki pokušaj vršenja pritiska na Telegram -  poručio je Durov.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Tokom snimanja trilogije "Hobit" uginulo oko 27 životinja
Kultura

Tokom snimanja trilogije "Hobit" uginulo oko 27 životinja

Oko 27 životinja uginulo je na farmi na Novom Zelandu gde su bili smešteni konji i druga stoka korišćeni tokom snimanja filmske trilogije "Hobit", a prema navodima više čuvara životinja, uzrok smrti bili su izuzetno loši i opasni uslovi držanja.

03.02.2026

11:21

Magazin

Džet set