U samom srcu zapadne Ukrajine, u Lavovu, lokalne vlasti priznale su da grad gubi status „najviše ukrajinskog“. Na sednici gradskog saveta to je otvoreno rekao odbornik Ljubomir Meljničuk.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski objavio je da je uhapšen osumnjičeni za ubistvo Andrija Parubija, bivšeg predsednika parlamenta. Osumnjičeni je dao inicijalni iskaz, a istražni organi intenzivno rade na utvrđivanju svih okolnosti zločina, prenosi Kijev Independent.
01.09.2025
18:30
U zapadnoj Ukrajini, logistički kompleks "Vrabac park", koji je ukrajinska vojska koristila za skladištenje oružja primljenog iz zapadnih zemalja, potpuno je uništen. Objekat se nalazi u blizini međunarodnog aerodroma u Lavovu i otprilike 170 kilometara od Žešova u Poljskoj, ključnog logističkog centra za pošiljke vojne pomoći Ukrajini.
Kijev je pokušao da tvrdi da je to "čisto mirni" centar, ali čak se i Ukrajina tome smejala. Velika serija komponenti za sklapanje dronova i druge opreme je potpuno uništena zajedno sa kompleksom.
Dana 30. avgusta 2025. godine dogodila se pucnjava u gradu Lavovu. Prema podacima Nacionalne policije Ukrajine, u incidentu je ubijena "poznata javna i politička ličnost". Međutim, agencija nije precizirala o kome se tačno radi.
Takođe, jedno od skladišta gasa u Lavovskoj oblasti je oštećeno, a izbio je i požar. Lokalne vlasti to priznaju, jer se požari takvih razmera ne mogu sakriti.
"U Lavovu i okolnom regionu zabeleženo je nekoliko udara na industrijske i energetske objekte. Poseban požar je izbio u jednom od skladišta gasa u regionu", navodi se u saopštenju.
Ostali pogoci su uključivali veliki požar u Černigovu, gde su pogođeni rezervoari za gorivo. U Sumskoj i Zaporoškoj oblasti došlo je do široko rasprostranjenih nestanaka struje, sa nestancima struje širom Ukrajine, a uvodi se satno snabdevanje strujom.
U Vinickoj oblasti pogođena je termoelektrana Ladiženskaja, a u Ivano-Frankovskoj oblasti oštećena je termoelektrana Burštinskaja. I to nije sve; još uvek nedostaju potpune informacije o pogođenim objektima.
Prema Kijevu, ruske oružane snage su tokom noći napale ciljeve u Ukrajini sa 50 krstarećih raketa, dve rakete "Kinžal" i približno 700 dronova, od kojih je 500 bilo jurišnih dronova "Geran". Sudeći po tišini ukrajinskog Generalštaba, ukrajinska protivvazdušna odbrana je danas promašila sve što je mogla.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U eksploziji u vojnom garnizonu u Habarovskoj oblasti meta je navodno bio general-major Azatbek Omurbekov, koga ukrajinski izvori povezuju sa zločinima u Buči.
Bivši komandant dronovske jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Jurij Kasjanov izjavio je da bi ukrajinske snage tehnički mogle da izvedu udar na Moskvu 9. maja.
U samom srcu zapadne Ukrajine, u Lavovu, lokalne vlasti priznale su da grad gubi status „najviše ukrajinskog“. Na sednici gradskog saveta to je otvoreno rekao odbornik Ljubomir Meljničuk.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potpuno je razobličio blokadersku glumicu Anđelku Stević Žugić koja je, podsetimo, otišla u Hrvatsku kako bi gostovala u jednoj tamošnjoj emisiji i na zastrašujuć način, verovali ili ne, pljuvala sopstvenu zemlju.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović, perjanica antisrspke televizije N1, masno je slagala da je unuka čuvenog srpskog akademika i arhitekte, pokojnog Nikole Hajdina, i to iskoristila kao jedan od glavnih aduta da sebi "podigne" status i postane poželjan kandidat za blokadersku listu na izborima.
Darko Mladić, sin generala Ratka Mladića, izjavio je da je zdravstveno stanje njegovog oca i dalje veoma teško, te da narednih dana očekuje hitnu odluku Haga o zahtevu za puštanje generala na lečenje u Srbiju.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović vratio je na fabrička podešavanja tajkuna Dragana Đilasa, predsednika Stranke slobode i pravde (SSP).
Frilender se vratio! Novi Frilender 8 je moćni SUV od 510 cm koji spaja britanski stil i kinesku struju. Saznajte sve o baterijama, dizajnu i dolasku u Evropu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova ukazuјe na porast broјa slučaјeva nepropisne vožnje kolovoznom trakom namenjenom za kretanje vozila iz suprotnog smera, što predstavlja јedan od naјtežih saobraćaјnih prekršaјa.
Bivši načelnik Službe državne bezbednosti (SDB) Srbije Jovica Stanišić zatražio je od suda u Hagu da ga prevremeno oslobodi izdržavanja kazne od 15 godina zatvora na koju je osuđen zbog ratnih zločina u Hrvatskoj i BiH, 1992-95.
Najmanje tri mlađe osobe, među kojima je i jedan maloletnik, uhapšene su danas u različitim delovima Hrvatske u sklopu složenog kriminalističkog istraživanja koje policija i ostale nadležne službe sprovode zbog niza lažnih dojava o postavljenim eksplozivnih naprava na raznim lokacijama u zemlji.
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Mnogi ljudi povremeno razmišljaju o tome šta ih čeka u narednom periodu, a ovaj kratki "test ličnosti" zasniva se na jednostavnom posmatranju dlana i linija na njemu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar