Haos u Apelacionom sudu u Tirani: Ubijen sudija tokom ročišta
Podeli vest
U Apelacionom sudu u Tirani danas je ubijen sudija Astrit Kaljaja dok je ročište bilo u toku.
Sudija Apelacionog suda u Tirani, Astrit Kaljaja, ubijen je danas u pucnjavi koja se dogodila unutar zgrade suda, a osumnjičeni za napad je identifikovan kao Gjon Škambi, saopštila je albanska policija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Drač, gde će učestvovati na samitu Procesa Brdo-Brioni.
06.10.2025
10:44
Na licu mesta su brojne policijske snage, koje su odmah uhapsile osumnjičenog počinioca.
U oružanom incidentu ranjene su još tri osobe. Prema dosadašnjim informacijama, pucnjava se dogodila tokom suđenja u vezi s imovinskim sporom između Škambija i više porodica iz Skadra, prenozi Juronjuz Albanija.
Škambi tvrdi da je zakoniti vlasnik objekta u kojem živi 31 porodica, dok te porodice navode da je on falsifikovao dokumentaciju i nasilno pokušava da preuzme njihovu imovinu.
Na ulicama Tirane postavljeni su bilbordi sa fotografijama bivših vođa tzv. OVK Hašima Tačija, Kadrija Veseljija, Jakupa Krasnićija i Redžepa Seljimija, kojima se pred Specijalnim sudom u Hagu sudi po optužnici za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
27.09.2025
17:49
Spor je godinama bio predmet sudskog postupka, a današnje suđenje navodno je bilo povezano sa tim slučajem.
Sudija Astrit Kaljaja godinama je služio u albanskom pravosudnom sistemu, a poslednji put u Apelacionom sudu u Skadru.
Prošao je proces provere 2019. godine, gde ga je na funkciji potvrdila Nezavisna kvalifikaciona komisija, a zatim i Specijalni žalbeni panel 2022. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Veliki protest opozicione Partije Demokratike (PD) održan je danas u Tirani ispred sedišta Vlade, a demonstracije su tokom večeri eskalirale u nemire nakon što su pojedini učesnici bacali Molotovljeve koktele i petarde.
Blokaderski glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić otrčao je u Hrvatsku da se dodvorava i pokupi pare za to, istovremeno plasirajući ozbiljne laži o svom radu u Srbiji.
Isplivala je šokantna fotografija na kojoj se pored štićenika odreženih istitucija Nebojše Bojovića i bivšeg ministra Tomislava Momirovića, nalazi prepoznatljiva njuška - rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić.
Predsednik Udruženja prognanih Srba iz Hrvatske Mile Bosnić ocenio je danas da je odluka hrvatskih vlasti da Tompson nastupi na dočeku rukometne reprezentacije Hrvatske pokazatelj da iza svih ustaških događanja u toj zemlji stoji Vlada Hrvatske.
Analitičar Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Da se ne lažemo" na Informer TV. Bokan je tom prilikom govorio o ustaškom pevaču Marku Perkoviću Tompsonu, mržnji prema Srbima i srpskom autošovinizmu.
Rabin jevrejske zajednice u Srbiji Isak Asiel kaže da su još stari Jevreji govorili da je otimanje Kosova opasan presedan koji će se jednog dana vratiti kao bumerang onima koji su to odlučili da rade.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Američki proizvođač automobila Ford nedavno je vodio razgovore sa kineskim proizvođačem električnih vozila Xiaomi o mogućem partnerstvu koje bi kineskim kompanijama omogućilo ulazak na tržište SAD.
Treneru džudo kluba "Partizan" iz Beograda produžena je mera kućnog pritvora i protiv njega je pokrenuta optužnica zbog saobraćajne nesreće u kojoj je stradao mladi sportista Lazar P.
Na poslednjem ročištu koje se održalo pred Osnovnim udom u Beranama zbog brutalnog prebijanja Dejane Ć. (22), saslušano je nekoliko svedoka, a prikazan je i snimak jezivog nasilja koje je pretplata Srpkinja od osumnjičenog Vasa R.
Kako je Informer prvi pisao, u velikoj akciji UKP danas je u poznatom beogradskom restoranu uhapšeno nekoliko osoba zbog reketiranja, a među njima i Aleksandar A. pripadnik ''vračarskog klana".
Glumac Nikola Kojo (58) nije želeo da prošeta crvenim tepihom na premijeri filma "Povratak Žikine dinastije" u Beogradu, ali je to bez problema učinio na premijeri u Beču.
Američka reperka Niki Minaž objavila je šokantan status na društvenoj mreži Iks u kojem se osvrnula na imena mnogih holivudskih zvezda koja se spominju u kontroverznim dokumentima Džefrija Epstina.
Oca našeg poznatog novinara i scenariste Novaka Novakovića, streljali su komunisti i ta tragedija mu je obeležila život. Uprkos teškom detinjstvu, Novak je napisao scenario za seriju "Pozorište u kući" koja se smatra za jednu od najboljih domaćih komedija.
Arapski parfemi su prepoznatljivi po izuzetnoj dugotrajnosti, snažnom intenzitetu i raskošnom bogatstvu mirisnih nota, a evo kojih pet važe za najlepše.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar