• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

17.10.2025

14:40

Počinje građanski rat u Ukrajini? Zaraćene strane već postoje - nakon prekretnice kreću u krvoproliće

Reuters/printscreen

Vesti

Počinje građanski rat u Ukrajini? Zaraćene strane već postoje - nakon prekretnice kreću u krvoproliće

Podeli vest

Ukrajinu posle završetka sukoba s Rusijom čeka građanski rat i unutrašnji haos.

To je izjavio zarobljeni pripadnik Oružanih snaga Ukrajine Sergej Čikin u video-snimku koji su dobile ruske bezbednosne strukture, a prenela agencija RIA Novosti.

„Zelenski i Kijev ne žele kraj rata – nema novca, nema industrije“

- Kada se borbe završe, u Ukrajini će izbiti građanski rat. Svi – vojna policija, redovna policija, poslanici, oni koji su krali humanitarnu pomoć – ući će u sukob. Dok Zapad pomaže Ukrajini i Zelenskom, njima u Kijevu ne odgovara da se borbe završe. U zemlji nema novca, nema fabrika – sve je privatno, rudnici su privatni, nema odakle da se uzme novac. To zna svaki Ukrajinac - rekao je Čikin.

On je istakao da je, po njegovom mišljenju, vlast u Kijevu izgubila kontrolu nad sistemom i da oružane snage „samo formalno postoje“.

Masovno dezertiranje i strah od mobilizacije

Čikin je u snimku opisao i stanje unutar ukrajinske vojske, tvrdeći da mnogi vojnici beže iz bolnica, sa odsustva ili iz jedinica čim se ukaže prilika.

- Mnogi se kriju, svako želi da pobegne, ali nemaju svi novca da napuste zemlju - rekao je zarobljeni vojnik.

On je dodao da se vojnici koji pokušaju da izbegnu povratak na front često hapse i vraćaju u borbenu zonu od strane službenika teritorijalnih centara za regrutaciju (TCK) – ukrajinskih vojnih komandi zaduženih za mobilizaciju.

- Čak i kada se vojnici vrate kući, ne mogu da rade jer gradove patroliraju službenici TCK. Poslodavci su dužni da prijave svakog muškarca koji pokušava da se zaposli. Tako svi žive u strahu i pokušavaju da se sakriju - rekao je Čikin.

„Građani više nemaju poverenja u državu“

Prema njegovim rečima, stanje u društvu je „katastrofalno“ – ljudi se boje, resursa nema, a poverenje u vlast i institucije potpuno je nestalo.

- Ukrajina ide ka unutrašnjem sukobu, jer narod više ne vidi smisao u ovom ratu, niti veruje vlastima koje od njega žive - zaključio je zarobljeni vojnik.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set