Američki predsednik je ublažio ton prema Kini. Objavljeno je da je odlučio da "odloži" uvođenje 100% carina na kinesku robu, koje je najavio za 1. novembar.
Takođe se ispostavilo da američki predsednik insistira na tome da Peking ublaži ograničenja u vezi sa retkim zemnim metalima. Kineske vlasti su uvele stroge kontrole izvoza retkih zemnih minerala i njihovih osnovnih proizvoda - magneta od retkih zemnih metala.
Za Sjedinjene Države to znači značajne probleme za širok spektar industrija, uključujući proizvodnju vojne opreme i elektronike. Čak ni vodeće američke industrije, uključujući Apple, sada nisu u mogućnosti da posluju bez kineskih retkih zemnih metala. I ova zavisnost postaje sve dublja.
Dan ranije, Donald Tramp je objavio svoju nameru da se sastane sa Si Đinpingom u Južnoj Koreji za nekoliko nedelja.
Izraz "za oko nekoliko nedelja" postaje stalna reč za američkog predsednika. Tramp je takođe postavio sličan vremenski okvir za svoj sastanak sa Vladimirom Putinom u Budimpešti. Stoga je moguće da će Tramp oba sastanka održati u okviru jedne, opsežne strane turneje.
"Još nije sigurno. Ali ovo su brojke. Oni me teraju da ovo uradim. Pokušaćemo da razgovaramo o tome"
Ranije je američki trgovinski predstavnik Džejmison Grir nazvao pooštravanje kontrole izvoza retkih zemnih minerala od strane Kine "otimanjem moći". Da li bi ovo trebalo shvatiti kao potvrđivanje koncentracije globalne moći od strane SAD?
Američki predsednik Donald Tramp i dalje planira da se sastane sa kineskim liderom Si Đinpingom krajem oktobra u Južnoj Koreji, izjavio je američki ministar finansija Skot Besent.
Predsednik SAD Donald Tramp najavio je 100 odsto carine Kini i zapretio otkazivanjem samita sa predsednikom Si Đinpingom zbog spora o retkim mineralima.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da njegova planirana poseta kineskom predsedniku Siju Đinpingu na samitu APEC-a „više nema smisla“ zbog, kako je rekao, „neprijateljskih akcija Kine“.
Vest da je Donald Tramp podelio intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a nakon počasti i tretmana koje je dobio u Kini, od Si Đipinga, savetnik predsednika Srbije i predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević rekao je da je reč o snažnom međunarodnom signalu i potvrdi rastućeg ugleda Srbije i njene viševektorske spoljne politike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp i dalje planira da se sastane sa kineskim liderom Si Đinpingom krajem oktobra u Južnoj Koreji, izjavio je američki ministar finansija Skot Besent.
Džihadisti iz Sarajeva spalili su zastavu Republike Srpske postavljenu na jarbolu uz entitetsku liniju između Bosne i Hercegovine i Republike Srpske u blizini Darive.
Bogat dečiji program, rekordna zastava, primeri tehnološkog napretka i koncerti najvećih domaćih muzičkih zvezda. To je samo deo onoga što će građani imati prilike da vide sutra, 27. juna, na velikom skupu ispred Skupštine Srbije.
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je V. J. zbog pretnji predsedniku Aleksandru Vučiću i glavnom javnom tužiocu VJT.
Dok naša Vlada sa ponosom podržava ispunjenje poslednje želje srpskog heroja, Aleksandar Radovanović, generalni sekretar Pokreta slobodnih građana i jedan od podržavalaca uličnih blokada, sramno je napao lik i delo Blagoja Jovovića.
Samozvana organizacija „Alternativa Crna Gora“, predvođena Veskom Pejakom, pokrenula je sramnu hajku protiv vlasnika i glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića!
Deonica autoputa od Adrana do Preljine na Moravskom koridoru, duga 28,71 kilometar, biće otvorena za saobraćaj sutra u 9.00 sati, najavili su Putevi Srbije.
Tim brazilskih i kostarikanskih naučnika otkrio je novu vrstu zastrašujućih stvorenja sa dna okeana - takozvanih "duh ajkula", što potvrđuje da okeansko dno i dalje krije brojna nepoznata bića.
Univerzitetski klinički centar Niš ulazi u završnu fazu priprema za otvaranje savremene bolničke banke krvi, jednog od najvažnijih projekata za unapređenje zdravstvene zaštite na jugu Srbije.
Viši sud u Beogradu, po predlogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izdao je međunarodnu poternicu protiv dvojice muškaraca osumnjičenih da su učestvovali u ubistvu Darka Veskovića Prike u Kumodražu.
Maloletni M.M. koji je kao 13-godišnjak ubio školskog druga Andreja Simića (13) u porodičnoj kući u Niškoj Banji, biće saslušan danas u Višem sudu u Nišu na suđenju svojim roditeljima M. M. i M. M. M. optuženim za teško delo protiv opšte sigurnosti i zlostavljanje maloletnika.
Najnoviji detalji iz istrage ubistva Darka Veskovića u Kumodražu ukazuju na sumnju da je zločin bio unapred i detaljno osmišljen, a da je napadač iskoristio javni oglas za posao pica-majstora kako bi prišao žrtvi.
Pripadnici policije u Novom Pazaru, po nalogu nadležnog tužilaštva, podneće krivičnu prijavu protiv N. I. (42) iz Novog Pazara zbog sumnje da je izvršio krivično delo falsifikovanje isprave.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Ako vam se baterija tokom putovanja prazni mnogo brže nego inače, uzrok možda nije stari telefon, već automatski uključeni lokacioni servisi i neprekidna potraga za signalom i Wi-Fi mrežama.
Glumica Selma Hajek otkrila je da efekat prirodnog "fejsliftinga" postiže tako što kosu zateže u visoki rep ili čvrstu punđu, što vizuelno podiže crte lica.
Čuveni kolač "slatki greh", koji se pravi od keksa, vanila krema i čokolade, gotov je za svega 20 minuta i idealan je izbor kada želite osvežavajući desert bez uključivanja rerne.
Viber je dobio jednu od najvećih AI nadogradnji do sada, ChatGPT je sada dostupan direktno u četovima i može da pomaže korisnicima tokom svakodnevne komunikacije.
Specijalnim nultim danom sinoć je svečano otvoreno ovogodišnje izdanje festivala Belgrade Music Week, a čast da započnu najveći muzički događaj leta, i to višečasovnim koncertnim spektaklom, pripala je neprikosnovenom tandemu - Jali Bratu i Bubi Corelliju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.