Šokantan obrt! Hitno se oglasio Tramp - Evo šta je rekao o vesti da je dozvolio Ukrajini da gađa Rusiju
Podeli vest
Tramp negirao da su SAD dozvolile Kijevu udare na Rusiju raketama dugog dometa.
- Objava 'Volstrit džornala' da su se Sjedinjene Države saglasile da dozvole Ukrajini da koristi rakete dugog dometa za udare u dubinu Rusije nije istinita - napisao je Donald Tramp na društvenoj mreži Istina.
Donald Tramp bi trebalo da objavi šta će podrazumevati novi američki "kazneni" koraci prema Moskvi, dok iz Brisela stižu vesti da su zemlje EU odobrile 19. paket sankcija protiv Rusije
Sjedinjene Američke Države ukinule su ključno ograničenje na upotrebu određenih raketa dugog dometa od strane Ukrajine koje su joj isporučile zapadne saveznice, omogućavajući Kijevu da intenzivira napade na ciljeve u Rusiji, objavio je u sredu „Volstrit džornal“, pozivajući se na izvore u američkoj administraciji.
Pojava Volodimira Zelenskog u Sjedinjenim Američkim Državama, u okruženju evropskih političara, pokazuje da on ne može samostalno donositi odluke o rešavanju sukoba u Ukrajini. Takvo mišljenje izrazio je ministar spoljnih poslova i spoljnoekonomskih odnosa Mađarske Peter Sijarto, koji boravi u poseti Vašingtonu.
22.10.2025
18:30
Sjedinjene Države nemaju nikakve veze sa ovim raketama, bez obzira odakle su stigle u Ukrajinu, ili šta Kijev radi sa njima, naglasio je američki lider.
Ranije večeras, „Volstrit džornal“, pozivajući se na izvore u američkoj administraciji, objavio je da su SAD ukinule Ukrajini ključno ograničenje na upotrebu određenih raketa dugog dometa koje su joj isporučile zapadne saveznice, omogućavajući Kijevu da intenzivira napade na ciljeve u Rusiji.
Ruski predsednik Vladimir Putin ranije je izjavio da predstavnici zemalja NATO treba da budu svesni „čime se igraju” kada govore o planovima da se Kijevu dozvoli da gađa ciljeve duboko na teritoriji Rusije sistemima koje je Zapad isporučio Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
...
pre 3 meseca
Sjedinjene Države nemaju nikakve veze sa ovim raketama, bez obzira odakle su stigle u Ukrajinu, ili šta Kijev radi sa njima, naglasio je američki lider.
Okviri predstojećih razgovora u Abu Dabiju, njihova agenda i mogući ishodi utvrđeni su tokom noći u Moskvi, a ne dan ranije u Davosu, poručio je potpredsednik Saveta Federacije Rusije Konstantin Kosačov.
Prve runda sastanka trilateralne radne grupe Rusije, SAD i Ukrajine o bezbednosnim pitanjima u Abu Dabiju održavaju se u zatvorenom formatu, bez planiranog prisustva medija, rekao je izvor za TASS.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da će se u petak, 23. januara u Ujedinjenim Arapskim Emiratima održati prvi trilateralni sastanak Ukrajine, Rusije i Sjedinjenih Američkih Država.
Donald Tramp bi trebalo da objavi šta će podrazumevati novi američki "kazneni" koraci prema Moskvi, dok iz Brisela stižu vesti da su zemlje EU odobrile 19. paket sankcija protiv Rusije
Gledaoci Šolakove televizije Nova svedočili su neprijatnoj atmosferi i otvorenom sukobu u programu uživo, kada je predstavnica opozicije Marinika Tepić ušla u verbalni okršaj sa voditeljkom tokom emisije.
Dmitrij Medvedev, bivši predsednik Rusije, razmatra povratak u sam vrh političke scene i mogućnost da predvodi saveznu listu stranke Jedinstvena Rusija na predstojećim izborima za Državnu dumu, navode izvori ruskog portala Meduza.
Blokaderi su danas u Novom Sadu ponovo na najstrašniji mogući način vređali 16 žrtava koje su stradale u padu nadstrešnice na železničkoj stanici u tom gradu 1. novembra 2024. godine.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je da Dragan Đilas ponovo pokušava da sopstveni politički i moralni bankrot prikrije uvredama i lažima.
Evropski izvestilac Tonino Picula, oko kog su juče "obigravali" srpski blokaderi, oštro je napadnut u hrvatskim medijima, koji su ga nazvali "manekenom".
Član Crvenog tima Exatlona Jovan Radulović Jodžir zaboravio je prilikom gađanja da obori čunj pre nego što je ubacio loptu u koš, pa je bio prinuđen da ponovi poslednji potez.
U prvom delu dana, kada su pojedini evropski parlamentarci, predvođeni Toninom Piculom, boravili u Beogradu, a dešavanja u Narodnoj skupštini Srbije bila u fokusu javnosti, Informer televizija bila je i na licu mesta, kao i ubedljivo najgledaniji izbor građana Srbije.
Prošle sedmice u Informerovoj senzacionalnoj emisiji “Na merama” videli ste kako izgleda kad pevač Darko Lazić krene na turneju, gde voli da provodi vreme funkcioner radikala Miljan Dajmanović, na šta troši novac bivši političar Mlađan Dinkić, koja je “misija” političara u pokušaju Petra Đurića, za koga poklone kupuje predsednik PKS Marko Čadež, te kuda se zaputio tzv. analitičar Milan St. Protić..
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru govorio je o Davosu, govoru američkog predsednika Donalda Trampa, ali i o prodaji Naftne industrije Srbije i benefiti koje će naša zemlja imati od toga.
Republički hidrometerološki zavod (RHMZ) izdao je upozorenje za danas na ledenu kišu u Timočkoj Krajini, kao i na jak i olujni južni i jugoistočni vetar u košavskom području.
Cilj je da se u našu zemlju privuče što veći broj turista i da se pojača i srpsko hotelijerstvo, ugostiteljstvo, da ekonomija što brže raste, rekao je ministar finansija Siniša Mali, na sajmu turizma u Madridu.
Muškarac (49) iz okoline Banjaluke uhapšen je zbog stravičnog slučaja pedofilije u kojem su žrtve, kako se sumnja, bile njegove ćerke stare šest i osam godina.
Požar koji je zahvatio industrijski kompleks u Novom Pazaru i dalje je u fazi gašenja, potvrdio je Darko Belić, načelnik Odeljenja za vanredne situacije pri Policijskoj upravi Novi Pazar.
Pred nemačkim sudom u Kelnu našao se srpski klan Jovanović zbog optužbi za trgovinu ljudima, nakon što je 16-godišnja devojčica prodata za 85.000 evra.
Brojni holivudski filmovi ovu godinu zamišljali su kao vreme globalnih kriza, tehnoloških pretnji i dubokih društvenih podela koje danas sve više liče na stvarnost.
Istraživači su otkrili ranjivost u Gemini AI integraciji sa Gugl Kalendarom, koja omogućava napadačima da ukradu privatne podatke putem skrivenih komandi. Gugl je brzo reagovao i ispravio problem, ali rizici od manipulacije AI sistemima ostaju.
Hejli Biber uvek je besprekorno našminkana, a sada je otkrila i kako to postiže. Sve što vam je potrebno je jedan proizvod, a pomoću njega možete da konturišete celo lice i postignete svež i negovan izgled.
Pileća krompir čorba po starinskom receptu sprema se očas posla. Jednostavna, ali bogata ukusom, ova čorba spaja pileće meso sa mekanim krompirom i aromatičnim povrćem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar