• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

24.10.2025

14:20

Napeto u Vašingtonu: Putinov čovek stigao na sastanak s Trampovim saradnicima dan nakon uvođenja sankcija Rusiji

EPA

Vesti

Napeto u Vašingtonu: Putinov čovek stigao na sastanak s Trampovim saradnicima dan nakon uvođenja sankcija Rusiji

Podeli vest

Šef Ruskog fonda za direktne investicije i specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev stigao je u Sjedinjene Države na zvanične razgovore i sastao se sa predstavnicima administracije lidera SAD Donalda Trampa, prenosi Si-En-En.

Ranije je američki predsednik Donald Tramp izjavio da su sankcije uvedene protiv dve velike ruske naftne kompanije, Rosnjefta i Lukoila, "ogromne", ali je dodao da se nada da neće dugo trajati.

- Ovo su ogromne sankcije. To su veoma velike sankcije protiv njihove dve velike naftne kompanije i nadamo se da neće dugo trajati. Nadamo se da će rat biti rešen - naveo je predsednik Tramp, a objavila je Bela kuća na svom Iks nalogu.

Zauzvrat, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova je naglasila da za Rusiju "neće biti posebnih problema u vezi sa pomenutom odlukom američkog ministarstva finansija".

- Naša zemlja je razvila stabilan imunitet na zapadne restrikcije i nastaviće samouveren razvoj svog ekonomskog i energetskog potencijala - zaključila je Zaharova.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tvrdili da ne sme? Vučić jednim potezom srušio laži blokadera
Politika

Tvrdili da ne sme? Vučić jednim potezom srušio laži blokadera

Na društvenim mrežama pojavio se snimak i komentar koji razotkrivaju, kako se navodi, još jedan primer političkih manipulacija i pogrešnih procena onih koji danima šire tvrdnje da predsednik Srbije Aleksandar Vučić navodno "ne sme" ili "ne može" da potpiše određene zakone.

31.01.2026

21:05

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set