• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

26.10.2025

10:46

Dvojica uhapšena zbog pljačke u Luvru! Jedan pokušao da pobegne u Alžir - ovo su detalji

Tanjug/AP

Vesti

Dvojica uhapšena zbog pljačke u Luvru! Jedan pokušao da pobegne u Alžir - ovo su detalji

Dvojica muškaraca uhapšena su zbog krađe dragulja iz muzeja Luvr u Parizu, prenose francuski mediji.

Prema pisanju lista „Le Parisien“, istraga spektakularne provale u muzej Luvr, koja se dogodila 18. oktobra, dostigla je odlučujuću prekretnicu.

U subotu uveče, velika policijska operacija dovela je do hapšenja dvojice osumnjičenih, koji se sada nalaze u policijskom pritvoru. 

Jedan od privedenih pokušao je da se ukrca na let za Alžir sa aerodroma Šarl de Gol u Parizu u subotu uveče, izvestio je list Le Parisien.

 

 

Muškarci uhapšeni zbog pljačke Luvra

Uhapšeni muškarci, obojica u tridesetim godinama i poreklom iz Pariza, sumnjiče se da su bili deo četvoročlane grupe koja je izvela provalu u najpoznatiji francuski muzej.

Koristeći kamion s dizalicom, pljačkaši obučeni u žute prsluke i s motociklističkim kacigama razbili su prozor koji vodi do galerije Apolo, riznice u kojoj su izloženi dragulji francuske krune.

Uz pomoć brusilica ukrali su kraljevsko blago koje je pripadalo francuskim vladarima, uključujući i caricu Evgeniju, suprugu Napoleona III.

 

 

Pomogao im pripadnik obezbeđenja?

Detektivi koji istražuju pljačku otkrili su dokaze koji upućuju na to da je reč o "inside job".

Izvori bliski istrazi navode kako digitalni forenzički dokazi pokazuju da je jedan od pripadnika obezbeđenja muzela bio u kontaktu s osumnjičenima pre pljačke, a veruje se da je banda unapred dobila osetljive informacije o sistemu muzeja, piše "The Telegraph".

Dragocenosti prebačene u sigurniji trezor Banke Francuske

Posle drske pljačke usred bela dana, muzej je bio primoran da prebaci dragulje u dodatno osigurani trezor.

Pod tajnom policijskom pratnjom, predmeti su prebačeni u Banku Francuske, udaljenu svega 500 metara od Luvra.

Sada se čuvaju u čuvenom trezoru "Suteren", 27 metara ispod zgrade, gde se nalaze i francuske zlatne rezerve. Ovaj trezor smatra se neprobojim zbog vrata debljine od pola metra i težine od sedam tona, kao i betonskog bloka od 17 tona.

Još se traga za ukradenim predmetima

Pariska policija i dalje očajnički pokušava da pronađe osam vrednih predmeta ukradenih u drskoj pljački. Rastu strahovanja da su dragulji ukradeni kako bi bili istopljeni, preoblikovani i preprodati širom sveta bogatim klijentima putem crnog tržišta, gde će verovatno zauvek nestati.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Hronika

Zabava

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu
Showbiz

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu

Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.

19.06.2026

14:52

Magazin

Džet set