• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

30.10.2025

11:10

(VIDEO) Sevnula guza: Seksi trampovka rešava sukob u Ukrajini - Stiže u Rusiju, hoće li joj Putin odoleti?

Reuters/Twitter video printscreen

Vesti

(VIDEO) Sevnula guza: Seksi trampovka rešava sukob u Ukrajini - Stiže u Rusiju, hoće li joj Putin odoleti?

Podeli vest

Pripreme za sastanak delegacija američkog Kongresa i ruske Državne dume su u završnoj fazi, a trenutno se usaglašava mesto održavanja susreta.

To je za ruske medije izjavila kongresmenka iz redova republikanaca, atraktivna lepotica Ana Paulina Luna.

- Biću na čelu kongresne delegacije na sastanku sa predstavnicima Dume. Trenutno traje koordinacija diplomatskim kanalima oko lokacije sastanka - rekla je Luna.

 

 

Susret sa Putinovim izaslanikom u Majamiju

Luna se 25. oktobra u Majamiju, gradu koji i predstavlja u Kongresu, sastala sa Kirilom Dmitrijevim, specijalnim izaslanikom predsednika Rusije Vladimira Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.

Prema njenim rečima, cilj budućih razgovora je uspostavljanje razumevanja sa Moskvom i traženje rešenja za ukrajinsku krizu, što je, kako ističe, „u skladu sa američkim nacionalnim interesima“.

- Ne spadam u ratne jastrebove. „Hladni rat je završen pre više od 30 godina i sada je vreme za dijalog - naglasila je Luna.

Tramp: mir je prioritet

Luna je istakla da je uspostavljanje mira – uključujući i okončanje rata u Ukrajini – jedan od ključnih prioriteta predsednika Donalda Trampa.

- Trampova strategija je čvrsta i pravedna. Ona se zasniva na istini da diplomatija spašava ljudske živote - rekla je Luna.

U izjavi za Sputnjik, američka kongresmenka podsetila je da su se odnosi Moskve i Vašingtona ozbiljno pogoršali tokom mandata Baraka Obame, dok su, kako kaže, „predsednici SAD pre njega održavali konstruktivne odnose sa Rusijom“.

Očekuje se da bi sastanak delegacija mogao biti održan do kraja godine, što bi bio prvi direktan kontakt parlamentaraca SAD i Rusije od početka sukoba u Ukrajini.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set