Iako ga nije pomenuo imenom i prezimenom, Donald Tramp ponovo je žestoko napao svog prethodnika, Džozefa Bajdena, porukama na društvenoj mreži Truth Social.
„On je kriminalac i treba da bude u zatvoru. Veliki nitkov, propalica. Ružna osoba, iznutra i spolja! Naneo sam mu težak poraz i obožavam da ga gledam kako se preznojava“, napisao je Tramp, očigledno aludirajući na Bajdena.
Povod za Trampov napad bio je tekst portala JustTheNews, prema kojem je istraga FBI protiv njega, pod kodnim imenom „Arctic Frost“, pokrenuta tokom Bajdenovog mandata na klimavim osnovama.
Ta istraga počela je 2022. godine, kada je Tramp najavio povratak u predsedničku trku. FBI je tada istraživao Trampa i njegove saradnike zbog navodne uloge u neredima na Kapitolu 6. januara 2021. godine i pokušaja osporavanja rezultata izbora 2020.
Bivši tužioci tvrde da je dokument na kojem je FBI zasnovao istragu bio „slab“, bez čvrstih dokaza, te da je nadzorni agent koji je vodio slučaj bio otvoreni protivnik Trampa. Kasnije je predmet preuzeo specijalni tužilac Džej Smit.
Kao dokaz u istrazi korišćeni su čak i intervjui sa CNN, što mnogi nazivaju „nepouzdanim i netačnim izvorima“. Republikanci Džim Džordan i Čak Gresli optužuju FBI i Ministarstvo pravde da su sprovodili politički motivisanu istragu protiv Trampa.
Prema njihovim rečima, slučaj je pokušaj da se Tramp spreči u predsedničkoj kampanji i da se „legalni politički potezi prikažu kao kriminalna zavera“.
Sjedinjene Američke Države nemaju tehničke, vojne niti političke razloge za obnovu nuklearnih testiranja, izjavio je za ruske medije direktor američke Asocijacije za kontrolu naoružanja Deril Kimbol.
Prva dama Sjedinjenih Američkih Država, Melanija Tramp, i ove godine unosi praznični duh u Belu kuću, pripremajući je za tradicionalni događaj „Trick or Treat“, a njen izbor dekoracije je šokirao svet.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države nemaju tehničke, vojne niti političke razloge za obnovu nuklearnih testiranja, izjavio je za ruske medije direktor američke Asocijacije za kontrolu naoružanja Deril Kimbol.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan i hrabar političar! Ruski šef diplomatije time je sahranio laži blokadera i njihovih medija da Kremlj više ne podržava srpskog šefa države.
Udari na brodove koji se upućuju ka lukama Velike Odese sa teretom ukrajinskih oružanih snaga još uvek ne predstavljaju potpunu blokadu, kaže ruski vojni stručnjak i penzionisani kapetan prvog ranga Sergej Gorbačov.
Objava Ivana Atanaskovića na društvenoj mreži Iks, u kojoj je, govoreći o ženama koje su posle Drugog svetskog rata optuživane za saradnju sa okupatorima, podsetio na praksu javnog šišanja glava, izazvala je talas oštrih reakcija i novi sukob unutar opozicionog i blokaderskog kruga.
Nova izjava jedne od predstavnica blokaderskog pokreta otvorila je ozbiljno pitanje. Naime, blokaderka sa FPN-a Isidora Jovanović, priznala je u razgovoru sa novinarom tajkunske N1, da studenti ni ne znaju ko im je na listi!
Akademik za semafore, ideolog blokadera Dušan Teodorović tokom gostovanja na Novoj S žestoko se nalupetao o Kosovu i Metohiji, ali su njegove budalaština naišle na plodno tle među pojedinim strancima.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Takmičar u RTS-ovoj Slagalici Pavel Breznik, totalno je dominirao u igri asocijacija, pogodio sva polja, a onda pred kamerama rekao ono što se sigurno nije smelo čuti.
Alen Kostić Kubi, vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", ubijen je u Železniku pre deset godina kada ga je, nakon dugotrajnog sukoba oko narkotika i reketiranja, izrešetao poznanik Nikola Elezović, inače vođa suparničke frakcije "Alkatraz".
Nesvakidašnji napad odigrao se u beogradskom naselju Zvezdara, kada je državljanin Azerbejdžana polno uznemiravao A. J. (30). Detalji iz policijske istrage rasvetljavaju neverovatnu bezobzirnost napadača, ali i prisebnost i hrabrost napadnute Beograđanke, koja je uspešno pružila otpor i izbegla najgori scenario.
Krvavi obračun odigrao se tokom noći na Novom Beogradu, u Ulici dr Ivana Ribara, gde je muškarac (35) zadobio teške povrede nakon što ga je nepoznati napadač izbo nožem
Paralelno sa maratonskim procesom koji se vodi za stravična ubistva i delovanje svirepog kriminalnog klana, pred Specijalnim sudom u Beogradu odvija se i obiman postupak protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića, njihovih supruga i bliskih saradnika zbog sumnje da su godinama uspešno "prali" novac stečen teškim kriminalom.
Policija u Zrenjaninu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsila je M. N. (43) iz Zrenjanina, zbog postojanja osnovane sumnje je vršio prodaju droge.
Pevačica Katarina Didanović nalazi se trenutno na odmoru, gde sitno broji do porođaja a asada je podelila fotogradije koje otkrivaju njenu letnju idilu.
Voditelj televizije "Pink" Darko Tanasijević oglasio se povodom velikog požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, predeo za koji je emotivno vezan i gde je odrastao.
Pevačica Sandra Afrika objavila je na svom Instagramu slike na kojima se oprobala u vožnji daske za vodu, a njeno umeće palo je u drugi plan zbog njenih vrelih atributa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.