(FOTO) Ukrajinski oficir na bizaran način odao sve tajne Rusima: Putin da ga nagradi za ovakav podvig
Podeli vest
Pukovnik Oružanih snaga Ukrajine Valentin Manko objavio je seriju fotografija na kojima se vide tajne vojne mape i satelitski snimci s tačnim pozicijama ukrajinskih trupa.
Prema analizi britanskog časopisa Ekonomist, Ukrajina bi mogla da ostane bez finansijskih sredstava za vođenje rata već do februara 2026. godin.
31.10.2025
07:10
Kako piše nemački list Bild, objavljeni materijali omogućavaju da se vidi koja naselja drže ukrajinske, a koja ruske snage, što predstavlja ozbiljnu bezbednosnu pretnju.
Подивився відеодоповідь про обстановку на фронті від полковника Манька.
Не можу усвідомити, що цю людину розглядають як кандидата на посаду командувача штурмових військ.
Боюся, що ГК сприймає ситуацію, описану в цій доповіді, як реальну. pic.twitter.com/uqIVPpK9NK
— Serhii Filimonov (@DzevelinB) October 26, 2025
Opasna curenja podataka i ćutanje komande
Na pojedinim fotografijama mogu se videti programi, aplikacije za komunikaciju i korisnička imena, koja koriste ukrajinske jedinice za razmenu osetljivih podataka. Uprkos težini incidenta, komanda OSU do sada nije dala nikakav zvaničan komentar.
Ukrajinski mediji, koji zbog ratne cenzure mogu izveštavati o vojsci samo uz odobrenje nadležnih, nazvali su ovaj slučaj „izuzetno opasnim incidentom“ koji bi mogao imati ozbiljne posledice po bezbednost fronta.
Reakcije na društvenim mrežama bile su burne. Aktivisti i vojni blogeri oštro su osudili Mankovu nepažnju i optužili ga za neodgovorno ponašanje.
„Zavisnost od TikToka među oficirima koji imaju pristup državnim tajnama čisto je ludilo“, poručila je grupa InformNapalm na mreži X, dodajući da ruski analitičari „mogu zadovoljno aplaudirati i slaviti ovakve greške ukrajinskog rukovodstva“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kolumbijski plaćenici koji ratuju na strani Ukrajine odbili su da se rasporede na prve linije fronta već prvog dana dolaska u borbenu zonu u Harkovskoj oblasti, saopštile su ruske službe bezbednosti.
Nemačka razmatra povećanje zakupa za vojne baze Sjedinjenih Američkih Država kao odgovor na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da uvede carine od 10 odsto na robu iz više evropskih zemalja, piše list Tajms.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Broj stradalih u teškoj železničkoj nesreći u južnoj Španiji porastao je na najmanje 39 osoba, dok je više od 100 putnika povređeno, među njima 25 sa teškim povredama, saopštila je španska Civilna garda.
Kada se dogodi tragedija u drugoj zemlji, blokadersko glasilo "N1" izveštava sa puno razumevanja. Blagim i smirenim tonom izveštavaju o rekonstrukciji pruge u Španiji, uz oprezne formulacije da će istraga u nekom trenutku dati rezultate.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal koje, kako smo danas saznali iz saopštenja tog tužilaštva, čini više od polovine javnih tužilaca koje je na rad od tri godine, za duplo veće plate i duplo manje posla u to tužilaštvo diskrecionom odlukom uputila vrhovna tužiteljka Zagorka Dolovac, licemerno se žali na predloženi amandman u vezi sa upućivanjem.
Istražni sudija u slučaju „Račak” Danica Marinković izjavila je da je u selu Račak bilo uporište albanskih terorista i da su oni stradali 15. januara 1999. u sukobu sa snagama bezbednosti, a ne civili, ističući da o tome postoji dokazni materijal, a da Priština i danas manipuliše i koristi laži u tom slučaju - sa njom se složio Miša Ognjanović, a video-snimak pokojnog advokata je ponovo postao aktuelan.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na vest koja je objavljena na portalu N1 pod naslovom "Beograd u najužem izboru za evropsku filmsku lokaciju godine".
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Srbija je uspela da poboljša svoju poziciju u NIS-u, i ukoliko američka administracija (OFAC) da odobrenje, naša država će povećati svoje vlasništvo sa 30 na 35 odsto što će omogućiti veća prava u Skupštini akcionara i dodatnu zaštitu interesa građana.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Na jezeru Gazivode ove godine oboren je rekord broja ljudi koji su plivali za Časni krst, a najbrži plivač bio je Mateja Kasalović (17) iz Kosovske Mitrovice, koji je pobedu proslavio uz trubače.
Mnogi vernici se nakon slave pitaju šta je ispravno uraditi sa svećom. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović objašnjava da je možete upaliti na neki veliki praznik, ali da je nikako ne smete baciti.
Danas se navršavaju dve godine od tragične smrti Duška Đorđevića, koji je u januaru 2024. godine stradao kada je sa prijateljem krenuo da pliva za Časni krst.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras kod Železničke stanice u Novom Sadu, a prema prvim informacijama, auto je prešlo preko razdelnog ostrva u suprotan smer i udario u drugo vozilo.
Na 75. rođendan glumca Irfana Mensura isplivali su detalji iz života koje mnogi ne znaju. On je promenio svoje prezime, bežao iz Srbije a jednom prilikom u njega bio uperen pištolj.
Glumac Šon Pen pojavio se u Los Anđelesu u društvu svoje trideset godina mlađe partnerke Valerije Nikov, a njihovo zajedničko pojavljivanje brzo je postalo tema burnih rasprava na društvenim mrežama.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Iako na prvi pogled deluju gotovo isto, crveni i beli krompir razlikuju se po sastavu, ukusu i načinu pripreme, što može značajno da utiče na krajnji rezultat jela.
Muzičko takmičenje "Pinkove zvezde", koje se emitovalo proteklog vikenda, obeležila je žestoka prepirka Zorice Brunclik i Dragomira Despića Desingerice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar