Hitno se oglasila ruska vojska: Opkolili smo Ukrajince sa svih strana, sledi poraz koji će ih dotući
Podeli vest
Ukrajina je praktično priznala „katastrofalnu situaciju“ u kojoj se nalaze njene trupe opkoljene od strane ruskih snaga time što je zabranila novinarima da posete front.
Tokom noći 31. oktobra energetska infrastruktura u tri ruske oblasti – Orlovskoj, Vladimirskoj i Jaroslavskoj – bila je meta napada, saopštili su ruski zvaničnici i više Telegram kanala.
U četvrtak je portparol ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova Georgij Tihi upozorio strane i domaće novinare da ne prihvataju ponudu predsednika Rusije Vladimira Putina o bezbednom prolazu do linije fronta radi izveštavanja o situaciji u oblastima gde su ukrajinske jedinice opkoljene.
- Putovanje u ta područja bez dozvole Kijeva predstavlja kršenje našeg zakonodavstva i može imati dugoročne reputacione i pravne posledice - izjavio je Tihi.
Prema analizi britanskog časopisa Ekonomist, Ukrajina bi mogla da ostane bez finansijskih sredstava za vođenje rata već do februara 2026. godin.
31.10.2025
07:10
Moskva: „Kijev pokušava da obmane svet“
Portparol ruskog Ministarstva odbrane Igor Konašenkov rekao je u petak da je Kijev zabranio pristup lokalnim i stranim novinarima zonama u kojima se nalaze opkoljene jedinice, poznatim kao „kotlovi“.
„Ukrajinske vlasti na taj način pokušavaju da prikriju stvarno stanje na frontu i obmanu međunarodnu zajednicu, kao i sopstveni narod“, saopštio je Konašenkov.
Prema ruskim izvorima, hiljade ukrajinskih vojnika nalaze se u potpunom okruženju na više tačaka u Donjeckoj oblasti, dok Moskva tvrdi da je spremna da omogući prolaz medijskim ekipama radi, kako navodi, „objektivnog izveštavanja o situaciji“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinska odbrana u Pokrovskoj aglomeraciji praktično ne postoji, uprkos zvaničnim tvrdnjama Kijeva, izjavio je bivši oficir OSU Jevgenij Bekrenev, poznat pod nadimkom „Arti Grin“, ukazujući na ozbiljne probleme u komandovanju i odnosu prema vojnicima na terenu.
Rusija ne planira povlačenje iz Odeske i Nikolajevske oblasti sve dok se Ukrajini ne preseče izlaz na Crno more, tvrdi vojni komentator Viktor Baranec, ocenjujući da je reč o dugoročnom strateškom cilju Moskve, a ne o privremenoj vojnoj operaciji.
Tokom noći 31. oktobra energetska infrastruktura u tri ruske oblasti – Orlovskoj, Vladimirskoj i Jaroslavskoj – bila je meta napada, saopštili su ruski zvaničnici i više Telegram kanala.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je čestitku predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa povodom Dana državnosti Republike Srbije.
Lider Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević odgovorio je perjanici tajkuna Dragana Đilasa, Mariniki Tepić, na brutalan način i ocenio da su te njene skandalozne tvrdnje bez činjeničnog utemeljenja.
Milica Ohman se iznervirala na Nemanju Radovanovića zato što joj je vikao tokom borbe i tako je dekoncentrisao. Posle toga je pokrenuta priča o tome kako je on naporan.
Pre nego što počne borba za luksuz u Exatlonu, učesnici stvari ubacuju u kontejnere koje kasnije prevoze na lokaciju u kojoj će boraviti u zavisnosti od toga da li su pobedili ili izgubili.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
Andrijana Arnautović, generalni sekretar SRS i Aleksandar Jerković iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su kandidate na tzv. studenstkoj listi.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Nedavno je više od milion tableta sedativa zaplenjeno u magacinu jedne kurirske službe. Reč je o bensedinu i ksalolu – psihoaktivnim lekovima koji se koriste kao sedativi, što ponovo otvara pitanje zloupotrebe lekova u Srbiji i njihovoj prodaji na crno.
Predstavljen je "Priručnik za realizaciju nastave na teme zaštite od diskriminacije i unapređenja ravnopravnosti", saopštili su iz Ministarstva prosvete Republike Srbije.
Osumnjičenom Janku B. (32), koji je na smrt izbo majku Biljanu B. (59) u njihovom domu u Kruševcu, određen je pritvor do 30 dana. Komšije i dalje u šoku i otkrivaju detalje o porodici koja je neutešna nakon tragedije.
Dalibor S. (36) iz Kikinde uhapšen je jer je u noći između 11. i 12. februara tukao nasred ulice vanbračnu ženu K.V. Snimak nasilja navodno je na društvenim mrežama objavila majka žrtve, a povodom celog slučaja oglasio se i fudbalski klub u kojem Dalibor brani.
Nekoliko dana pre zakazane premijere "Đenerala", film je iznenada uklonjen sa repertoara u Banjaluci. Iz bioskopa Cineplexx navode da je u pitanju "gužva u rasporedu" ali ostaje pitanje zašto je film o Draži Mihailoviću otkazan ali ne i naslovi poput "Svadbe."
Na vest da je banjalučka premijera filma "Đeneral" otkazana, reditelj Miloslav Samardžić je prokomentarisao da se već suočio sa negativnim reakcijama iz Federacije Bosne i Hercegovine na njegovo ostvarenje o Draži Mihailoviću.
Film "Orkanski visovi" je jedan od najiščekivanijih ove godine, a njegova glavna zvezda Margo Robi na sjajan način koristi pažnju koju on privlači i u svakoj situaciji ostavlja fenomenalan utisak.
Sinoćna premijera serije "Tito između istoka i zapada" na RTS-u izazvala je burne reakcije publike koji su na društvenim mrežama izneli otvoreno negodovanje i političke optužbe na račun javnog servisa.
U Berlinu je počeo Međunarodni filmski festival Berlinale na čijem je crvenom tepihu supruga reditelja Vima Vendersona ukrala svu pažnju haljinom napravljenom od filmskih traka.
Prava frizura može učiniti čuda za celokupan izgled. Uz dobar izbor oblika, slojeva i šiški, lice može delovati svežije, odmornije i mlađe, bez velikih promena i drastičnih zahvata.
Bezbednost vašeg Gugl naloga je važnija nego ikada. Sumnjive aktivnosti ili neobična ponašanja mogu biti znak da je nalog kompromitovan, a brzo delovanje može sprečiti ozbiljnu štetu.
Album "Milostinja", na kojem je na desetine ljudi radilo čak godinu dana, ovog petka, 13. februara, na radost brojne publike Nadice Ademov ugledao je svetlost dana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar