Otac američkog milijardera Ilona Maska, Erol Mask, izjavio je da je Sovjetski Savez „izvukao ogromnu zemlju iz kandži đavola“ i da oseća duboko poštovanje prema sovjetskoj epohi, preneli su ruski mediji.
- SSSR su optuživali za mnoge stvari, ali ako želite da znate moje mišljenje — oni su izvukli ogromnu zemlju iz kandži đavola i stvorili ovo savremeno čudo koje danas imate - rekao je Mask.
Prema njegovim rečima, istorija treba da se sagleda objektivno, jer je Sovjetski Savez ostvario ogroman napredak i ostavio neizbrisiv trag u svetskoj istoriji.
- Treba biti objektivan. Mislim da sam u pravu. Bio sam veoma srećan kada sam čuo kako moji sagovornici u Rusiji otvoreno govore o sovjetskoj epohi. Bio sam ponosan što sam sedeo u Lenjinovoj fotelji. To ne znači da sam neki ludak, kako bi možda rekli u ostatku sveta. Ne. To su bili veliki ljudi. Giganti - istakao je Mask.
Erol Mask o poseti Rusiji i Lenjinovoj fotelji
Otac Ilona Maska ispričao je da je tokom svog boravka u Rusiji posetio Kazanj, koji ga je, kako kaže, „ostavio bez daha“.
- To je zadivljujuće mesto. Vredi je videti i čuti njegovu istoriju - rekao je Mask, dodajući da su mu domaćini pokazali mesta na kojima su učili Lenjin i Lav Tolstoj.
- Mislio sam da će o sovjetskom vremenu radije ćutati, ali ne — otvoreno govore o tome šta su radili u tom periodu. Probao sam hranu koja je bila popularna u sovjetsko doba i čuo zanimljive priče o naučnim otkrićima tog vremena. Bio sam ponosan što sam sedeo u Lenjinovoj fotelji, u kojoj je on sedeo kao dečak - rekao je Mask.
„To su bili giganti“
Erol Mask je zaključio da je sovjetska epoha „iznedrila izuzetne ljude i ogromna dostignuća“ i da bi svet trebalo da „pokaže više poštovanja prema onome što je tada stvoreno“.
Rusija se u nedelju distancirala od ideje da se uskoro održi fizički sastanak predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog lidera Vladimira Putina o ratu u Ukrajini.
Predstavnici najmanje 35 zemalja okupiće se naredne nedelje u Madridu na tajnom ratnom samitu, čiji je cilj koordinacija daljih poteza protiv Rusije i jačanje podrške Ukrajini.
Sukob u vrhu ukrajinske vlasti sve je oštriji — predsednik Volodimir Zelenski suočio se sa oštrom kritikom iz redova sopstvenog političkog bloka zbog novih socijalnih programa.
U Dnjepru su nakon masovnog ruskog napada zabeležena ozbiljna razaranja višespratnih stambenih zgrada i do sada je potvrđena smrt 11 osoba, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Igor Klimenko.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sinoć je saopštio da obaveštajna upozorenja o ruskim masovnim udarima ostaju na snazi, prenela je agencija Ukrinform.
Najmanje četiri osobe su poginule, a 51 je ranjena u masovnom napadu ruskih snaga na Kijev, izjavio je jutros gradonačelnik glavnog grada Ukrajine Vitalij Kličko.
Ukrajina treba da postigne sporazum o okončanju sukoba, izjavila je bivša portparolka ukrajinskog predsedniak Volodimira Zelenskog Julija Mendel nakon serije eksplozija u Odesi.
Najmanje pet osoba povređeno je u noćašnjem napadu ruskih dronova na Odesu u Ukrajini, saopštio je danas načelnik Odeske vojne administracije Serhij Lisak.
Benzin u Sevastopolju od 31. maja prodaje se samo uz kupone, pošto su zalihe namenjene za taj dan planule već posle jutarnje prodaje na pumpama, a vlasti uvele hitna ograničenja za gorivo Ai-92 i Ai-95.
Evropska unija razmatra da ne spusti dodatno cenovni limit za rusku naftu i da ga zadrži na 60 dolara po barelu, jer rat oko Irana preti novim skokom cena energenata i novim udarom na evropsku privredu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija se u nedelju distancirala od ideje da se uskoro održi fizički sastanak predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog lidera Vladimira Putina o ratu u Ukrajini.
Bezbednosno-informativna agencija (BIA) potvrdila je pisanje Informera i oglasila se zvaničnim saopštenjem u kom se ističe da je odlazak predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Crnu Goru događaj visokog rizika.
Vođa blokaderskog pokreta M.K. iz Rume je uhapšen jer je krao novac namenjen za humaniranu pomoć, javljaju Sremske vesti. Njemu je određeno policijsko zadržavanje do 48h nakon čega će biti priveden u Osnovno javno tužilaštvo u Rumi radi saslušanja.
U novom izdanju podkasta "Perspektive" na televiziji K1, bivša ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović otvoreno je govorila o ključnim izazovima domaće energetike, projektu "Jadar" i geopolitičkim pritiscima na resurse Srbije. Ona je istakla da su decenije neulaganja ostavile ozbiljne posledice, ali da naša zemlja raspolaže izuzetnim resursima i ima potencijal da bude potpuno energetski samodovoljna.
Nenad Kulačin, voditelj tajkunske Nove S, masno je slagao da američki predsednik Donald Tramp nije objavio intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića za Breitbart.
Nakon vesti da u Hramu Svetog Save nestalo osveštanih traka, oglasio se veroučitelj Aleksandar Đurđević, koji je na svojim društvenim mrežama saopštio da su trake ponovo dostupne.
U poslednje vreme sve više građana prijavljuje neobične telefonske pozive u kojima, nakon javljanja, vlada tišina ili se veza odmah prekida, što najčešće ukazuje na moguću zloupotrebu i prevaru.
Nekoliko stotina osveštanih trakica, blagoslovenih na Časnom pojasu Presvete Bogorodice koji se nalazi u Hramu Svetog Save u Beogradu, uručene su danas pacijentima, lekarima, medicinskim sestrama i osoblju Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije u Beogradu.
Škoda bi u Evropu mogla da dovede Kylaq, mali SUV iz Indije koji košta manje od 7.000 evra, pošto je već zaštitila dizajn ovog modela na nivou Evropske unije.
Na današnji dan pre 20 godina ubijen je Zoran Vukojević Vuk (42), svedok-saradnik u procesu za ubistvo srpskog premijera Zorana Đinđića i zločine "zemunskog klana".
Nakon što je Više javno tužilaštvo u Beogradu odbacilo krivičnu prijavu protiv trojice policajaca osumnjičenih za prikrivanje i neprijavljivanje ubistva Aleksandra Nešovića, oni su večeras pušteni iz pritvora.
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu oglasilo se povodom hapšenja dvojice pripadnika Jedinice za zaštitu svedoka (JZZ) koji su privatno obezbeđivali Sašu Vukovića Bosketa, osumnjičenog za ubistvo Aleksandra Nešovića Baje.
Ubijali su decu, pacijente, žene i mladiće. Neki su nosili beli mantil, drugi status uglednog građanina, a pojedini su se predstavljali kao prijatelji svojih budućih žrtava. Kada su konačno razotkriveni, iza njih su ostale desetine, pa čak i stotine mrtvih, zbog čega se i danas smatraju najzloglasnijim serijskim ubicama u istoriji.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Miris i ukus prave, domaće višnjevače vraćaju nas u detinjstvo i podsećaju na špajzove naših baka, gde je ova dragocena flaša uvek imala posebno mesto.
Britanac Džastin Vali i njegova partnerka Viktorija uspeli su da organizuju šestonedeljnu avanturu tokom koje su za avionske karte izdvojili svega 286 evra.
Doktorka Triša Pasriča podelila je na društvenim mrežama tehniku za koju tvrdi da je zasnovana na naučnim saznanjima i da može pomoći već pri prvim znacima svraba.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar